Epos Poland Limited Edition - zegarek z polskim datownikiem

Epos

Epos Poland Limited Edition - zegarek z polskim datownikiem

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

12 stycznia 2021

Zegarki z datownikiem to jedne z najchętniej wybieranych modeli w naszym sklepie. Nic dziwnego, ponieważ urządzenia z tą funkcją łączą funkcjonalizm ze świetną prezencją na nadgarstku jego właściciela. Większość datowników konstruowanych jest w języku angielskim, jednak marka Epos zdecydowała się na limitację jednego ze swoich zegarków, który wyposażono w polski datownik. Czym jeszcze wyróżnia się ten model?

Epos Poland Limited Edition, czyli szwajcarska precyzja i polskie wykończenie

Polacy, którzy cenią zegarki o wieloletniej tradycji tworzenia oraz precyzję wykończenia, bardzo często stawiają na zegarki szwajcarskie, w której grupie są również zegarki Epos. Tak właśnie powstał pomysł stworzenia zegarka z polskim datownikiem, który uhonoruje wieloletnie zaufanie polskich klientów dla marki. Jaki jest zegarek Epos Poland Limited Edition?

Zegarek Epos Poland Limited Edition to najwyższy wyraz uczczenia polskiego przywiązania do zegarków najwyższej klasy marki Epos. Model ten wykonano w ilości jedynie 100 sztuk, a każdy z modeli ma unikalny numer swojego modeli wygrawerowany na jego wachniku. Niezależnie od tego, czy wolisz zegarek na bransolecie, czy skórzanym pasku - na pewno nie będziesz rozczarowany. Model 3501.142.90.65.25 wyposażono w pasek wykonany ze skóry, zaś 3501.142.90.65.30 - zawieszono na bransolecie. Kopertę o szerokości 41mm wyprodukowano z wysokiej jakości stali szlachetnej w kolorze srebrnym. To właśnie w niej znajduje się wyjątkowa zawartość tej limitacji.

Zegarek Epos Poland Limited Edition

Zegarek Epos Poland Limited Edition - dane techniczne

Błękitna tarcza wykończona szlifem słonecznym modelu podkreśla wyjątkowe jej elementy. Detalem przykuwającym największą uwagę jest oczywiście datownik Day Date, który znajduje się nad logo marki i rozciąga się od godziny 11 do 1. Dzięki tak dużym rozmiarom, jest on w stanie ukazywać polskie dni tygodnia w całości. Słupkowe indeksy, przeszlifowane na dwóch płaszczyznach, wzbogacono o świecącą w ciemności masą luminescencyjną. Całość chroni szkiełko szafirowe wyposażone w warstwę antyrefleksyjną, dzięki której odczyt godziny będzie możliwy w każdych warunkach.

Dzięki przeszklonemu deklowi jesteśmy w stanie zajrzeć w głąb urządzenia, by podziwiać pracę werku tego zegarka. Nie da się ukryć, że mechanizm w urządzeniu Epos Poland Limited Edition to prawdziwy majstersztyk. Jest to osadzony na 25 kamieniach łożyskujących szwajcarski mechanizm automatyczny ETA 2834-2 Mecaline, którego rezerwa chodu wynosi 40 godzin. Ten mechanizm Swiss Made został wykonany i zdobiony w Szwajcarii w fabryce marki Epos, w której to przechodzi on dokładną kontrolę jakości.

Epos Poland Limited Edition

Epos - sekret wieloletniej działalności

Epos to jedna z najchętniej wybieranych szwajcarskich marek, która dla wielu fanów zegarmistrzostwa kojarzy się z elitarnym designem oraz doskonałą jakością. Marka powstała w 1925 roku dzięki chęci założenia własnej działalności przez Jamesa Auberta. To właśnie dzięki jego założycielowi, który w swojej działalności chciał podkreślić wartość ręcznie wykonywanych zegarków cieszących oko pięknym wykończeniem, marka stała się znana i rozpoznawalna na całym świecie. Dzięki niezmiennemu, skrupulatnemu podejściu do każdego elementu w zegarku szwajcarskie zegarki Epos, są rozchwytywane i wciąż szalenie popularne niezależnie od szerokości geograficznej.

Epos Poland Limited Edition polski datownik

Dlaczego warto postawić na zegarek Epos?

Dlaczego warto wybrać szwajcarski zegarek Epos? Odpowiedź nasuwa się tu praktycznie sama - marka Epos jako jedna z nielicznych produkuje swoje modele w sposób manufakturowy, dzięki czemu mamy pewność o pierwszorzędnej jakości ich produktów. Biorąc pod uwagę cenę modeli tej marki, jest to znakomity stosunek ceny do jakości. Warto jest również docenić polski akcent w zegarku Epos Poland Limited Edition i zdecydować się właśnie na ten model!


Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.