Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Przy wyborze idealnych kolczyków nie zawsze powinniśmy kierować się wyłącznie ich estetyką. Źle dobrana biżuteria potrafi zaburzyć proporcje naszej twarzy. Mając odpowiednią wiedzę, w prosty sposób możesz ją podkreślić urodę, wybierając odpowiednie dla siebie kolczyki. Odkryj, czy duże koła rzeczywiście pasują mocnym rysom twarzy, sprawdź, jaki model najlepiej pasuje do okrągłej buzi i przekonaj się, jak geometryczne kolczyki wpływają na kształt twarzy.

Postaw na ulubiony model - kolczyki do owalnej twarzy

Owal uchodzi za najbardziej proporcjonalny układ twarzy. Charakteryzuje się lekko wyciągniętymi kośćmi policzkowymi i zaokrągleniem w stronę czoła. Broda delikatnie się zwęża, dolna część twarzy jest dłuższa od górnej. Taki typ urody pozwala na praktycznie każdy rodzaj biżuterii. Na wieczorne wyjścia idealnie sprawdzą się wiszące modele o ciekawych kształtach, które znajdziemy w kolekcji Emporio Armani Fashion lub niezwykle eleganckie kolczyki Skagen, idealnie podkreślające delikatną urodę. Należy pamiętać, że nawet przy harmonijnych rysach można działać sobie na szkodę - najmniej korzystnymi modelami są kolczyki, których kształt przypomina owal naszej twarzy.

jak-dobrac-kolczyki-do-ksztaltu-twarzy-blog-armani-skagen

Tak liczne możliwości i duży wybór może niekiedy wprowadzić kobiety o owalnej twarzy w duże zakłopotanie, dlatego, aby ograniczyć nieco wybór, można kierować się kilkoma dodatkowymi zasadami. Jedną z nich jest kolorystyka. Kobiety o ciepłej karnacji powinny postawić na złote kolczyki. Srebro to idealny wybór dla zimnych tonacji.

Jak dobrać kolczyki do okrągłej twarzy - prosty trik wysmukli twarz

Taka sama lub zbliżona szerokość i wysokość twarzy, uwydatnione policzki i niskie czoło, czyli tzw. baby face to cechy charakterystyczne dla okrągłej buzi. Chcąc zachować proporcje i nieco wysmuklić okrągłą twarz warto postawić na wąskie i długie kolczyki, które dodatkowo są zakończone ostrym kształtem. Zasada, o której zawsze należy pamiętać to wybór modeli, które kończą się poniżej brody. Idealną propozycją dla kobiet o okrągłej twarzy są kolczyki od Michaela Korsa - wykonany ze stali szlachetnej model MKJ6939791 w kolorze różowego złota to biżuteria o charakterze wiszącego łańcuszka z dekoracyjną gwiazdą ozdobioną kryształkami.

jak-dobrac-kolczyki-do-ksztaltu-twarzy-blog-armani-rozne-2

Wiadome jest, że tak eleganckie modele nie sprawdzą się na co dzień. W takim przypadku warto postawić na bardzo krótkie lub tradycyjne, wkręcane kolczyki. Tu także warto kierować się zasadą, mówiącą o unikaniu okrągłych kształtów. Ciekawym dopełnieniem casualowej stylizacji okażą się kolczyki w kształcie gwiazdek z kolekcji Tommy Hilfiger. Kobiety szukające bardziej eleganckiej biżuterii zdecydowanie powinny sprawdzić polską markę Ostrowski Design i kolekcję Ideal Pink, którą ozdobiono kryształkami Swarovski®.

Kieruj się delikatnym wykończeniem - kolczyki do kwadratowej twarzy

Kwadratową twarz bardzo łatwo scharakteryzować - uwydatniona szczęka, mocne rysy twarzy i szerokie czoło. Kobiety o takim typie urody powinny dążyć do złagodzenia urody. Przy wyborze biżuterii zasady wydają się bardzo proste - geometryczne i kanciaste modele zastąpić kolczykami w kształcie koła, przy wyborze kolczyków zapinanych na sztyft wybierać łagodne kształty o delikatnych zdobieniach, zrezygnować z modeli kończących się na wysokości brody. Na co więc postawić? Zapinane na sztyft kolczyki od Fossil dodadzą delikatności, a jeszcze bardziej podkręcą ją zdobienia w formie licznych kryształków. Modele wykonane ze srebra lub złota o bezkonkurencyjnej kolorystyce Ostrowski Design Pin subtelnie podkreślą piękno, a duże koła Fossil Vintage Glitz idealnie skomponują się ze spiętymi ku dołowi kokiem.

jak-dobrac-kolczyki-do-ksztaltu-twarzy-blog-ostrowski

Trójkątna twarz - wybierz masywne modele

Ten typ urody lubi masywną i wyrazistą biżuterię. Trójkątną twarz charakteryzują szeroko rozstawione kości policzkowe i zwężanie owalu ku spiczastej brody. Delikatna uroda potrzebuje nieco pazura, dlatego w tym przypadku poleca się wyrazistą, geometryczną i wpadającą w oko biżuterię, która pomoże w zachowaniu proporcji między szerokim czołem a wąską brodą. Idealnym rozwiązaniem są lekko rozszerzające się ku dołowi złote kolczyki Cluse Idylle. Kolekcja z serii Cluse Essentielle sprawdzi się równie dobrze - duże rozmiary kanciaste wykończenia idealnie podkreślą piękno i równowagę. Przy tym typie urody należy uważać na długiej i wiszącej biżuterii, gdyż jeszcze bardziej wysmukli twarz.

jak-dobrac-kolczyki-do-ksztaltu-twarzy-blog-cluse

Sprawdź, jaki typ charakteryzuje twoją urodę i wybierz kolczyki, które podkreślą twoje piękno. Odwiedź zakładkę biżuteria i odkryj pełną ofertę od najlepszych marek.

średnia ocena: 1.0