Jak nosić męską biżuterię?

Jak nosić męską biżuterię?

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

01 marca 2021

Wybór męskiej biżuterii na prezent to idealny pomysł! Co jednak, jeśli obdarowywany nie wie, jak ją nosić? A czy Ty wiesz? Przedstawiamy kilka prostych rad, które pozwolą uniknąć faux pas związanego z nieprawidłowym noszeniem męskich ozdób.

 

Biżuteria męska - dlaczego warto się na nią zdecydować?

Biżuteria to najczęściej wybierany dodatek do ubioru. Nic dziwnego, ponieważ te elementy garderoby potrafią całkowicie zmienić naszą stylizację. Kobiety bardzo często decydują się na kolczyki, naszyjniki oraz bransoletki. Mężczyźni dużo rzadziej wybierają biżuterię. Jest to duży błąd, ponieważ te produkty dodają charakteru i potrafią wyrazić styl każdego mężczyzny. Na jaką męską biżuterię się zdecydować?

 

Spinki do krawata – wytrawna elegancja

Jeden z pierwszych przykładów męskiej biżuterii, który przychodzi na myśl po wspomnieniu tej frazy. Spinki do krawata to nieodłączny element stroju wielu osób – od dygnitarzy państwowych, przez prawników, lekarzy aż po zwykłych miłośników dobrego wyglądu. Co więcej, spinka do krawata może przybierać mnóstwo rozmaitych wzorów, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb oraz zaznaczenie nią zainteresowań i pasji.

Ważny jest jednak sposób noszenia – spinka podtrzymuje krawat, aby przez cały czas znajdował się w jednej pozycji, co jest szczególnie korzystne np. podczas uroczystych obiadów – wiele osób chwali ten element męskiej biżuterii, gdyż dzięki niemu krawat nie wpada na talerz. Jest to także oznaka prestiżu – niektórzy wybierają spinki w całości ze złota.

 

Biżuteria męska spinki do mankietów

 

Zegarek kieszonkowy - powiew dawnej epoki

Modele zegarków kieszonkowych są doskonałą możliwością urozmaicenia własnego wyglądu, szczególnie dla miłośników stylu vintage. Noszone na łańcuszku zegarki zwykle umieszczało się w kieszeni kamizelki, zaś sam łańcuszek mocowało się albo do guzika, albo umieszczało w drugiej kieszeni. Takie zegarki to najbardziej klasyczne sposoby na ozdobę własnego stroju – powstały jeszcze przed znanymi dzisiaj zegarkami naręcznymi i kojarzone są obecnie jedynie z miłośnikami antyków oraz klimatu art nouveau.

Świetnym przykładem takich klasycznych zegarków są modele z serii Adriatica Classic – wszystkie wyróżniają się niezwykłą elegancją i przywodzą na myśl pamiątki rodzinne.

 

Biżuteria męska bransoletki

 

Spinki do mankietów - obowiązkowe ozdoby formalne

Podstawową zasadą noszenia spinek do mankietów jest łączenie ich z krawatem – ten rodzaj męskiej biżuterii stanowi przykład dodatku niezwykle formalnego i do zasad należy używanie go wyłącznie przy założonym krawacie. Zrobienie czegoś przeciwnego jest już faux pas wobec zasad doboru dodatków.

Spinki to jednak jeden z najchętniej wybieranych dodatków – dzięki licznym wzorom można rewelacyjnie pokazać zainteresowania oraz status społeczny. Spinki złote czy srebrne o jednolitej strukturze należą do najbardziej klasycznych i formalnych, natomiast duża różnorodność pozwala na wzbogacenie swojego stroju o mniej oficjalny, zadziorny detal. Warto zwrócić uwagę na spinki do mankietów Tommy Hilfiger, które dzięki nowoczesnemu designowi nadają niezwykle stylowego wyglądu.

 

Biżuteria męska spinki do mankietów

 

Bransoletki męskie - rozluźnij swój styl

Bransoletki są idealnym dodatkiem dla mężczyzn noszących zegarek na jednej ręce i chcących równowagi oraz rozluźnienia oficjalnego wyglądu, jaki powoduje garnitur. Męskie bransolety są również niezwykle chętnie wybieranym dodatkiem – zarówno jako element stroju codziennego, jak i wakacyjnego. Do tej drugiej grupy należeć będą zwłaszcza bransoletki Paul Hewitt oraz bransoletki Tom Hope, które wyróżnia marynistyczne wykończenie. Natomiast idealnym, codziennym dodatkiem do zegarka będą bransoletki Gemini, które stworzone są z naturalnych kamieni.

 

Biżuteria męska bransoletki

 

Męska biżuteria - dopełnij swój styl

Biżuteria męska to temat bardzo szeroki, ale wybór odpowiedniego dodatku jest niezwykle prosty przy przestrzeganiu odpowiednich zasad. Nie czekaj zatem i wybierz najlepsze dodatki dla siebie!


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.