Nowości od Delbana! Reedycja flagowego modelu Recordmaster oraz inspirowane naturą kolory Rotonda

Newsy

Nowości od Delbana! Reedycja flagowego modelu Recordmaster oraz inspirowane naturą kolory Rotonda

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

30 maja 2023

Marka Delbana wprowadza reedycję swojego flagowego modelu Recordmaster. Wraz z tym modelem Delbana wraca do zegarków mechanicznych. Nowa linia to 6 modeli z ręcznie nakręcanym mechanizmem. Odświeżony wygląd bardzo poszukiwanego jubileuszowego Recordmastera wzbogacony jest o jeszcze bardziej oryginalne detale. To jednak nie wszystkie nowości od marki. Model Rotonda poszerzony został o nowe, inspirowane naturą kolory na każdą porę roku. Wszystkie nowości wkrótce dostępne będą w sklepie Zegarownia.pl.

 
 

Powrót do korzeni — pierwszy od dziesięcioleci zegarek Delbany z ręcznym naciągiem

Recordmaster Mechanical to pierwszy ręcznie nakręcany zegarek Delbany od dziesięcioleci. Przypomina czasy, gdy zegarki na rękę były wyjątkowo istotne i skłaniały użytkownika do namacalnego kontaktu z zegarkiem. Doświadczenie ręcznego nakręcania przywołuje na myśl prostsze czasy, bez polegania na cyfrowej technologii. Wybrane detale, takie jak brak datownika i smukła koperta o grubości 10,8 mm, składają się na subtelny hołd dla oryginalnego formatu vintage.

 

delbana recordmaster

 

Delbana Recordmaster wierna latom 50. i stylistyce vintage

Model pozostał wierny modelowi z lat 50. i rocznicowemu Recordmasterowi I. Nakładane indeksy symbolizujące groty strzał oraz arabskie cyfry w stylu retro współgrają z klasyczną stalą nierdzewną lub powłoką PVD w kolorze żółtego złota. Na obwodzie tarczy znajduje się minutowa ścieżka zawierająca okrągłe, luminescencyjne znaczniki godzin. Świecące wskazówki minut i godzin oraz czerwony grot sekundnika wraz z logo Delbana w stylu vintage oddają cześć staremu designowi, nie pozbawiając go jednak nowoczesnych akcentów

 

delbana recordmaster

 

Dane techniczne Delbana Recordmaster

Nowa kolekcja, dostępna teraz z klasyczną srebrną i czarną tarczą oraz w kolorze szampana i miedzi. Cyferblat jest zdobiony giloszowaniem i otoczony czarnymi okrągłymi mikro ścieżkami. Mechanizm z ręcznym naciągiem SW210-1, łożyskowany na 18 kamieniach z 45-godzinną rezerwą chodu, widoczny jest przez przeszklony dekiel. Wyrafinowany kształt i ręcznie robiony włoski skórzany pasek w kolorze brązowym lub czarnym dopełniają całość. Ponad siedemdziesiąt lat po wprowadzeniu pierwszego Recordmastera, ta nowa reedycja cenionego modelu Delbany celebruje historię ze współczesną siłą, precyzją i designem. 

 

delbana recordmaster

 

Nowe, inspirowane naturą kolory modelu Delbana Rotonda

Kolorystyka tarcz tego modelu została poszerzona o modne i wyrafinowane barwy, którymi są granatowy, zielony, szampański i miedziany. Nowe modele oferowane są na delikatnych, ręcznie wykonanych, włoskich, skórzanych paskach, zapewniających najwyższy komfort, jakość i styl. Kolekcja Rotonda rozszerzona została również o modele PVD z żółtego złota, które wraz z nowymi modelami ze stali szlachetnej nadają kolekcji ponadczasowy i współczesny styl. Tarcze nowych modeli posiadają giloszowany wzór, luminescencyjne znaczniki godzin, świecące wskazówki minut i godzin oraz czerwony grot sekundnika. Eleganckie, nakładane indeksy, cyfry arabskie oraz datownik w ramce na godzinie 3. zapewnią dodatkowe oryginalne detale.

 

delbana rotonda

 

Luksus w przystępnej cenie dla początkujących i doświadczonych miłośników zegarmistrzostwa

Podobnie jak oryginalna czarna Rotonda, nowe modele również napędzane są automatycznym mechanizmem sygnowanym logo Delbana. Ponadczasowa kolekcja jest kontynuacją powrotu marki do zegarków mechanicznych z okazji jej 90-lecia. Pozostając wiernym przywiązaniu do luksusu w przystępnej cenie, Rotonda została stworzona, aby uczynić doskonałe rzemiosło czasomierzy przyjemnym i przystępnym zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych entuzjastów zegarmistrzostwa w klasycznym wydaniu. Nowe modele Rotonda są wyrazem hołdu dla dziedzictwa Delbany, kładąc nacisk na jej przyszłość.

 

delbana rotonda


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.