Smartwatch Millner Monument - kobiecy styl i sportowa funkcjonalność na co dzień [recenzja]

Recenzje

Smartwatch Millner Monument - kobiecy styl i sportowa funkcjonalność na co dzień [recenzja]

Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.

17 marca 2021

Smartwatche to wyjątkowe ułatwienie codzienności. Jednym ruchem palca można sprawdzić datę, godzinę, pogodę, powiadomienia, a także ocenić swoją aktywność, zmierzyć tętno lub zerknąć na ilość spalonych kalorii podczas treningu. Miałam okazję przetestować nowość od marki Millner. W mojej recenzji opowiem o najważniejszych funkcjach i moich wrażeniach odnośnie tego zegarka.

Smartwatch Millner

Smartwatch Millner Monument SET - ogólne wrażeni

Smartwatch Monument SET WT04-0008 od marki Millner mogłam testować w różnych sytuacjach dnia codziennego, jak również podczas spacerów oraz aktywności fizycznych. Towarzyszył mi podczas jazdy na rowerze, przy prozaicznych obowiązkach domowych, jak np. gotowanie i rozwieszanie prania, na wycieczce weekendowej i podczas odpoczynku. Pomimo tego, że to sportowy inteligentny zegarek, po tygodniowym okresie próbnym stwierdzam, że to odpowiedni model dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem i potrzebują motywacji lub poszukują funkcjonalnego smartwatcha do kontrolowania na bieżąco swoich parametrów życiowych, m.in. tętna i ciśnienia.

Smartwatch Millner Monument

Dlaczego akurat dla mało aktywnych użytkowników? Cóż, jestem osobą, która kocha sport, a przede wszystkim uwielbia jeździć na rowerze i trenować fitness. Niestety, zegarek ten nie miał potrzebnych mi udogodnień, na które po cichu liczyłam. Jednak jeśli zależy ci na otrzymywaniu powiadomień o SMS-ach i połączeniach telefonicznych, a także dbaniu o codzienną kondycję np. chodząc na spacery, to właśnie ten model Millnera jest dla ciebie.

Smartwatch Millner Monument SET - sportowo-elegancka funkcjonalność

Smartwatch Millner Monument SET WT04-0008 jest zegarkiem w stylu “złóż to sam” i to dosłownie. Po otworzeniu pudełka można być trochę zaskoczonym, ponieważ na samym środku znajduje się wyłącznie srebrna, dość duża koperta (co może stanowić problem, bo nie zawsze zmieści się pod rękaw czy mankiet koszuli) z wielokolorowym wyświetlaczem umieszczona w specjalnym wgłębieniu. Dopiero po zdjęciu pierwszego poziomu jest dostępnych więcej elementów wyposażenia zegarka. W zestawie znajdują się dwa paski, a właściwie pasek i bransoleta. Bransoletę wykonano ze stali szlachetnej mesh o delikatnym i przyjemnym splocie. Będzie pasowała do casualowych sukienek i luźniejszych stylizacji. Lekki pasek został wykonany z białego, miłego w dotyku silikonu, jednakże niektórym osobom, wrażliwym lub uczulonym na tworzywo, polecam jednak korzystać z bransolety mesh. Zarówno pasek, jak i bransoletę można odpowiednio regulować oraz dostosować do swojego rozmiaru nadgarstka. Do zestawu dołączone są również dwa teleskopy, ładowarka stykowa (bez zasilacza) oraz instrukcja obsługi.

Millner Monument

Dopracowane funkcje smartwatcha Millner

Wygląd zegarka to jednak nie wszystko - szczególnie w przypadku inteligentnych zegarków. Pewnie się zastanawiasz, co w takim razie może zaoferować smartwatch Millner?

Na samym początku, przed rozpoczęciem korzystania, należy np. ze sklepu Google Play pobrać dedykowaną aplikację “FitcloudPro” lub, jeśli preferujesz inną metodę, możesz zeskanować telefonem kod QR, którego ikonę znajdziesz w zegarku. W kolejnym kroku trzeba sparować naszego androida i ze smartwatchem, co następuje za sprawą łączności Bluetooth. Po uruchomieniu aplikacji należy kolejno wybrać: “Urządzenia” > “Dodaj urządzenie” > “Start” (rozpoczyna to wyszukiwanie dostępnych urządzeń). Czas parowania jest szybki, u mnie zajęło to maksymalnie pięć minut. Warto dodać, że niewątpliwą zaletą jest długo trzymająca bateria. Przy ciągłym użytkowaniu, w moim przypadku, bateria na jednym ładowaniu wytrzymuje do 3 dni.

Smartwatch Millner

Obsługa smartwatcha Millner Monument SET WT04-0008 jest niezwykle intuicyjna. Po naciśnięciu górnej koronki pokaże się ekran główny, czyli analogowa tarcza zegarka. W zależności, czy przesuniesz ekran w prawo, w lewo, w dół, czy w górę, łatwo można przejść do kolejnych profili i bardzo przydatnych funkcji:

 • „Dane - funkcja pokazuje ilość zrobionych kroków (krokomierz), przebyty dystans i ilość spalonych kalorii;
 • „Sport” - 7 dostępnych trybów sportowych;
 • „Puls”, czyli pulsometr;
 • „Sen” - funkcja, która policzy ogólny czas naszego snu, a także wyodrębni nam dwie fazy snu - lekki i głęboki;
 • „BP” - ciśnieniomierz pozwala na pomiar ciśnienia krwi;
 • „Tlen we krwi” - pulsoksymetr umożliwia pomiar natlenienia krwi;
 • „ECG” - funkcja elektrokardiografu umożliwia wykrycie aktywności serca;
 • „Kobieta” - funkcja dot. cyklu miesiączkowego;
 • „Muzyka” - możliwość sterowania muzyką w telefonie;
 • „Stoper” - pomiar czasu;
 • „Wiadomości” - otrzymywanie powiadomień o wiadomościach SMS;
 • „Znajdź telefon”,
 • „Ustawienia” m.in. jasność ekranu, wybór języka, intensywności wibracji.

Plusy i minusy aplikacji “FitcloudPro”

Wszystkie informacje zbierane przez cały dzień przez zegarek smartwatch Millner Monument SET WT04-0008, po zaktualizowaniu z telefonem, są wyświetlane w aplikacji “FitcloudPro”. Uzyskane dane są przedstawiane w formie statystyk, co pozwala się zorientować w swoich celach i dziennych, tygodniowych lub miesięcznych osiągnięciach. Dodatkowymi zaletami jest to, że aplikacja pozwala na ustawienie dodatkowych przypomnień, takich jak np.: pamiętanie o regularnym nawadnianiu organizmu, czy o ruchu, a także możliwość ustawienia “Lokalizacji urządzenia” (informacja o tym, na której ręce będziemy nosić smartwatch), “Hour Style”, czy skorzystanie z funkcji “Znajdź bransoletkę”, “Potrząśnij by zrobić zdjęcie” lub “Ciągłe monitorowanie”.

Millner aplikacja  

Sama aplikacja działa bez zarzutu, niestety, problemem jest niespójność językowa - niekoniecznie spersonalizowana w ojczystym językiem użytkownika. Korzystając z polskiej wersji zauważyłam, że część informacji jest po polsku, niemiecku, angielsku, a nawet... po arabsku (dotyczy to głównie polecenia o odłączeniu urządzenia). Wszystko to sprawia, że mimo dobrego działania aplikacji, nie jest ona intuicyjna.

Aplikacja smartwatch Millner 

Tryby sportowe wg smartwatcha Millner

Jak już wcześniej wspominałam, inteligentny zegarek od Millnera jest sportowym smartwatchem. Byłam więc ciekawa, jak różne tryby sportowe sprawdzą się w moim przypadku i czy nadążą za moimi potrzebami. Smartwatch Millner oferuje do wyboru 7 różnych trybów sportowych: chód, bieg, wspinaczka, rower, badminton, koszykówka i eliptyczny. Osobiście przetestowałam chód oraz jazdę na rowerze (jestem miłośniczką tych dwóch typów i nie mogłam ich nie przetestować :D).

Millner Monument

O ile pierwsza funkcja sprawdziła się doskonale i byłam pozytywnie zaskoczona, o tyle druga opcja była dla mnie niewielkim zawodem. W pierwszym przypadku polubiłam możliwość ustawienia dziennych celów, czyli ilości zrobionych kroków, pokonanych kilometrów i ilości spalonych kalorii. Postępy mogłam obserwować na słupkowym diagramie w aplikacji. Niestety, tryb jazdy na rowerze nie spełnił moich wszystkich wymagań. Pokonany czas i dystans zmierzył bez zarzutu, niestety, mam spore wątpliwości do tego, ile kalorii spaliłam w trakcie jazdy. Po godzinnej, dość intensywnej jeździe, gdzie powinnam spalić mniej więcej do 400 kcal, zegarek pokazał mi tylko 69 kcal… i to w trybie rozgrzewki. Jednak największe zaskoczenie było później, kiedy tego samego dnia wybrałam się na półgodzinną przejażdżkę, a zegarek pokazał informację, że spaliłam 89 kcal.

Millner FitcloudPro  

Minusem jest również niska wodoszczelność. Jeśli kochasz pływać i uprawiać sporty wodne, to smartwatch Millner nie sprawdzi się w trakcie wypoczynku nad wodą, jeziorem czy na basenie.

Funkcje cyklu menstruacyjnego w smartwatchu Millner

Co jeszcze spodobało mi się w smartwatchu Millner Monument SET WT04-0008? Funkcja ustawienia w aplikacji cyklu menstruacyjnego. Telefon w odpowiednim momencie wysyła do zegarka przypomnienie w formie alertu o spodziewanym dniu rozpoczęcia miesiączki. Jest to bardzo przydatna i dyskretna kobieca funkcja w formie podręcznego kalendarzyka. Dodatkowo zegarek i aplikację możemy dostosować do potrzeb naszego ciała oraz kontrolować swój stan zdrowia. Panie mogą się zdecydować na jeden z trzech dostępnych statusów: “Zapamiętaj tylko datę miesiączki”, ‘Okres przygotowania do ciąży” i ‘Okres ciąży” (pokazuje czas trwania każdego trymestru oraz szacuje przewidywaną datę porodu).

Millner aplikacja FitcloudPro  

Smartwatch Millner Monument SET - idealny towarzysz każdej kobiety

Porównując wady i zalety smartwatcha Millner Monument SET WT04-0008, stwierdzam, że to naprawdę praktyczny i designerski inteligentny zegarek. Polecam go szczególnie tym osobom, które pragną mieć kontrolę nad swoim zdrowiem, marzą o osobistym asystencie, a do tego chcą modnie wyglądać w każdej sytuacji. Postaw na smartwatch od Millnera i sama przekonaj się o jego sprawdzonych funkcjach.

 

Jeśli będziesz miała wątpliwości co do niego, będziesz mogła zwrócić go w ciągu 100 dni od daty zakupu. Oczywiście, smartwatch nie może nosić śladów użytkowania. :)


Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.