Recenzja Garett Sport Gym - przystępny smartwatch na co dzień

Do naszych rąk trafiły nowości od czołowego producenta polskich smartwatchy, których główną zaletą jest dobre wyważenie między jakością a ceną oferowanych urządzeń. Oto wrażenia po dwóch tygodniach testowania modelu smartwatcha Garett Sport Gym. 

Garett Sport Gym - unboxing i pierwsze wrażenia 

Zacznijmy od rozpakowania zestawu ze smartwatchem Garett Sport Gym. Obok urządzenia, w solidnym kartonowym pudełku znajdziemy również niezbędny kabelek do ładowania smartwatcha, którego nie będziemy musieli używać nader często w porównaniu z typowymi współczesnymi smartwatchami na rynku, oraz przystępna instrukcja obsługi. 

Garett Smartwatch zestaw

Model Sport Gym został wyposażony w ekran IPS o przekątnej 1.3 cala i rozdzielczości 240 x 240 px. W dodatku szczelność tego urządzenia producent określa w klasie IP68, co pozwala na pływanie ze smartwatchem na basenie bez obaw o zalanie i popsucie. 

Przygodę ze smartwatchem Garett Sport Gym należy rozpocząć od naładowania urządzenia. W tym czasie możemy pobrać na swój smartfon aplikację dedykowaną zegarkom Garett - Da Fit. Warto to zrobić, bo dostajemy dostęp do kilku najciekawszych opcji tego smartfona, w tym jednej, która sprawiła mi najwięcej frajdy… 

Personalizacja ekranu w smartwatchu Garett Sport Gym

Garett Smartwatch tarcze do wyboru

Personalizacja w tym urządzeniu to cała masa zabawy. Ucieszyłem się, z faktu, że mogę nie tylko wybrać jeden z dziesiątek, jeśli nie setek dostępnych w opcjach aplikacji Da Fit ekranów do mojego Garett Sport Gym, to w dodatku mogę wybrać niemal dowolne tło, zdjęcie lub grafikę i ustawić jako “tapetę” na ekranie głównym smartwatcha. 

To świetna opcja, by nadać indywidualny akcent swojemu urządzeniu lub mieć stale podgląd np. na swoją pociechę, zdjęcie ukochanej osoby czy fotkę swojej fury (co kto lubi).

Personalizację ustawiamy w aplikacji, gdzie mamy opcję wybrania dowolnego zdjęcia z galerii na telefonie, zmiany poszczególnych wskaźników - możemy ustawić godzinę, datę, ilość kroków z danego dnia, puls oraz parametry snu… ups, w ten oto sposób zdradziłem kilka funkcji, które kryje w sobie smartwatch Garett Sport Gym - więcej o nich poniżej. :)

Garett Smartwatch Gym aplikacja zmiana tarczy Garett Smartwatch Gym aplikacja na smartfon da fit

Smartwatch Garett Sport Gym - funkcje 

Zacznijmy od tego, że model smartwatcha Garett Sport Gym skrywa w sobie kilka znanych rozwiązań, takie jak mierzenie pulsu z wykorzystaniem nadgarstkowego pomiaru tętna, stoper, budzik, monitorowanie braku aktywności (rozwiązanie znane z popularnych opasek smartband), krokomierz ale także rzadziej spotykane i dość intrygujące opcje szacunkowego pomiaru ciśnienia krwi czy moduł pulsykometru - odpowiadającego za pomiar natlenienia krwi. 

Nawigacja po ekranie - smartwatch Sport Gym

Nawigacja po poszczególnych opcjach działa poprzez przesuwanie palcem po ekranie smartwatcha: 

1) Przesunięcie palcem od lewej do prawej pokazuje wersję urządzenia 

2) Przesunięcie z góry do dołu - pokazuje powiadomienia ze smartfona 

3) Przesunięcie z dołu do góry - otwiera listę z opcjami, które przewijamy góra-dół

4) Przesunięcie od prawej do lewej - uruchamia daną opcję z menu 

Garett Smartwatch Gym Sportowe funkcje

Funkcje sportowe w smartwatchu Garett Sport Gym 

Wśród opcji dostępnych w smartwatchu nie mogło zabraknąć oczywiście funkcji sportowych. Możemy poruszać wśród dostępnych trybów: spacer, bieganie, jazda na rowerze, skakanka, badminton, koszykówka, piłka nożna czy pływanie. Każde ćwiczenie możemy uruchomić bezpośrednio w smartwatchu, zrobić pauzę, jeśli tego potrzebujemy, a wyniki zsynchronizować z aplikacją Da Fit, gdzie z pomocą wygodnych wykresów, możemy śledzić swoje postępy i tempo ćwiczeń. 

Garett Smartwatch Gym na siłownię Garett Smartwatch Gym wyświetlacz opcje

Powiadomienia ze smartfona na Garett Sport Gym

W tego typu smartwatchach naturalną opcją jest powiadamianie o wiadomościach SMS, połączeniach czy innych powiadomieniach z aplikacji na naszym smarfonie. W ustawieniach aplikacji Da Fit możemy włączyć lub wyłączyć poszczególne rodzaje alertów, ograniczając się do tych, na których najbardziej nam zależy.

Garett Smartwatch Sport Gym box

Za komunikację między smartfonem a smartwatchem odpowiada moduł Bluetooth w wersji 4.2, co zapewnia bezproblemową wymianę danych, przy jednoczesnym niskim poborze energii.

Garett Smartwatch Sport Gym box

Opinie o Garett Sport Gym po 2 tygodniach 

Skoro już wspomniałem o poborze energii, to muszę przyznać, że działanie smartwatcha Garett Sport Gym bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Producent deklaruje, że urządzenie jest w stanie działać nawet do 5 dni przy normalnym użytkowaniu, natomiast ja odniosłem wrażenie, że bateria wytrzymała nawet 7-8 dni bez konieczności ponownego ładowania. Super wynik. 

Garett Smartwatch Sport Gym box

Ogólna ocena i wrażenia po dwóch tygodniach są bardzo pozytywne. Smartwatch pewnie trzyma się na nadgarstku. Wygląd, choć z nazwy Sport Gym, to jak się okazuje, nie będzie kolidował również z bardziej formalnymi ubiorami. Solidny sportowy smart za dobrą cenę!

Zegarek Garett Sport Gym

Zegarek Garett Sport Gym

379,00 zł

średnia ocena: 4.5