Chiński Nowy Rok w świecie zegarków

Newsy

Chiński Nowy Rok w świecie zegarków

Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.

23 stycznia 2023

W niedzielę 22 stycznia świętowaliśmy Chiński Nowy Rok, którego obchody przypadają zawsze na pierwszy dzień roku księżycowego. Celebracja potrwa piętnaście dni i zakończy się Świętem Latarni. Zodiakiem, który będzie patronował najbliższym dwunastu miesiącom, jest Królik. Jakie marki zainspirowały się Chińskim Nowym Rokiem? Sprawdźmy to!

 

Rok Królika – czym się symbolizuje?

Według symboliki chińskiego zodiaku znak Królika odzwierciedla pokojowe i przyjazne nastawienie do świata. Ponad wszystko ceni sobie kontakty z zaufanymi ludźmi, szczególnie zaś rodziną. Warto więc bliżej przyjrzeć się swoim związkom z domownikami i innymi bliskimi, wziąć pod lupę relacje romantyczne. Królik dobrze odnajduje się w rutynie – dlatego 2023 rok to dobry czas na poszukiwania swojego wewnętrznego spokoju. Mimo to nie zabraknie miejsca na rozwój, budowanie dobrych nawyków i pewne dążenie do celu. Puchate zwierzątko kieruje też nasze spojrzenia w stronę świadomej celebracji codzienności, doceniania małych, z pozoru nieznaczących rzeczy.

 

Obchody Roku Królika w branży zegarmistrzowskiej

Producenci z branży zegarmistrzowskiej pozwolili sobie nawiązać do świętowania Chińskiego Nowego Roku, wypuszczając specjalne edycje zegarków nawiązujące do obchodów tego święta.

 

Tak powstał zegarek Swatch Year Of The Rabbit Special Edition SO32Z107. Utrzymano go w czerwono-złoto-czarnej kolorystyce, która odnosi się do ważnych dla Chińczyków barw. Czerwień symbolizuje szczęście, witalność i sukces. Podobnie rzecz ma się z kolorem złotym. Tarczę modelu zdobi motyw króliczej głowy, a indeksy przywodzą na myśl karcianego trefla o zdecydowanie pozytywnych skojarzeniach. Koperta produktu wykonana jest z wytrzymałej bioceramiki, szlufkę silikonowego paska zdobią urocze królicze uszy. Całość zapakowano w inspirowane tematyką zegarka pudełko. Ten projekt to nie lada gratka dla kolekcjonerów, nie tylko tych zbierających modele Swatch!

 

Zegarek Swatch Year Of The Rabbit Special Edition

 

Drugim modelem inspirowanym Rokiem Królika jest G-SHOCK Exclusive Premium Chinese New Year Limited Edition MTG-B3000CX-9AER. Zegarek ma na deklu wygrawerowaną podobiznę omawianego zwierzęcia. Projekt całości nawiązuje do powierzchni Księżyca, na bezelu i tarczy widoczne są jego kratery. Wśród materiałów użytych do stworzenia produktu znajdziemy stal szlachetną oraz żywicę. Do funkcji modelu należą technologia solarna, Bluetooth® Smart oraz odbiornik sygnału radiowego. Oprócz kultowej wstrząsoodporności i wodoszczelności do 200 m oferuje dostęp do alarmu, czasu światowego i podwójnego, timera oraz stopera, kalendarza automatycznego, „zgubionego telefonu”, wskaźnika naładowania i podświetlenia Super Illuminator.

 

Zegarek męski Casio G-SHOCK Exclusive Premium Chinese New Year Limited Edition

 

Świętuj Rok Królika i odnajdź wewnętrzną równowagę

Rok Królika przypomina nam o ważnej idei świętowania codzienności i odnajdywania w każdym dniu czegoś wyjątkowego. Zachęca, by zadbać o balans i odnaleźć spokój w zabieganej codzienności. Zegarki inspirowane tym świętem mogą przypominać Ci o tych założeniach na co dzień i cieszyć oko swoją wyjątkową estetyką.


Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.