Komoot w smartwatchach Suunto

Suunto

Komoot w smartwatchach Suunto

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

22 marca 2021

Komoot to jedna z najbardziej znanych aplikacji outdoorowych, inspirująca ponad 16 milionów użytkowników do aktywnego spędzania czasu wolnego. Zapewnia ona najlepszą na świecie technologię wyznaczania tras dla aktywności na świeżym powietrzu i szczegółową nawigację offline na całym świecie. Obecnie w pakiecie usług Suunto znajdują się mapy Komoot.

Komoot i współpraca z Suunto

Suunto rozpoczął współpracę z Komoot! Oznacza to, że wszyscy nabywcy smartwatchy Suunto będą mieli dostęp do map Komoot w ramach pakietu Suunto Valuepack w aplikacji Suunto App. Teraz znalezienie i zaplanowanie wycieczki w Komoot jest jeszcze prostsze. Trasy są automatycznie synchronizowane z aplikacją Suunto, po czym można je wybrać i zsynchronizować z zegarkiem Suunto. Wszystkie Twoje aktywności na świeżym powietrzu zarejestrowane za pomocą zegarka Suunto są automatycznie synchronizowane zarówno z aplikacją Suunto, jak i Komoot.

Suunto i Komoot, czyli aktywność staje się jeszcze wygodniejsza

Współpraca Suunto i Komoot to nie tylko dostęp do map i ich synchronizacja. W ofercie znajduje się również alert skrętów. Korzystanie z niego jest banalnie proste. Po sparowaniu Suunto App i Komoot, smartwatch będzie cię informował o zbliżającym się zakręcie. To sprawia, że nawigacja podczas treningu jest jeszcze bardziej wygodna, ponieważ nie trzeba już patrzeć na ekran, aby zobaczyć, którą drogę wybrać. Podczas aktywności będziesz informowany dwukrotnie o skręcie - pierwszy raz 100 m przed zakrętem, a następnie na zakręcie.

Suunto Komoot

Komoot - jak powstała aplikacja?

Komoot założona została przez sześciu przyjaciół mieszkających w Berlinie. Pomysł powstał w 2014 roku, kiedy to doszli oni do wniosku, że dobrym pomysłem byłoby stworzenie aplikacji, która pozwoli ludziom łatwiej odkrywać przyrodę. Niektórzy z założycieli wyprowadzili się poza Berlin, by rozwinąć aplikację i testować ją w najbardziej zaskakujących warunkach. Obecnie firmę tę tworzy grupa pracowników, rozsianych po wielu krajach i strefach czasowych, kreując tym samym globalną markę.

Suunto - najlepszy asystent codziennej aktywności

Suunto to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych marek produkująca inteligentne zegarki. W szerokiej ofercie znajdują się tu modele dla początkujących fanów sportu, jak i te dla zaawansowanych, często zawodowych sportowców. Już teraz odkryj smartwatche Suunto i ciesz się kompletnym zegarkiem, który doskonale sprawdzi się jako codzienny asystent sportowych aktywności (i nie tylko).


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.