Szwajcarskie zegarmistrzostwo w wydaniu smart - Tissot T-Touch Connect Sport [RECENZJA]

Recenzje

Szwajcarskie zegarmistrzostwo w wydaniu smart - Tissot T-Touch Connect Sport [RECENZJA]

Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.

10 lipca 2024

Tissot T-Touch Connect Sport to innowacyjny zegarek sportowy, który łączy tradycyjne cechy szwajcarskich zegarków z nowoczesnymi funkcjami smart. Model T153.420.47.051.02 przyciąga uwagę zarówno miłośników sportu, jak i entuzjastów technologii dzięki swojej innowacyjności i eleganckiemu wyglądowi.

 
 

Design i wykonanie zegarka Tissot

Zegarek ma średnicę 43 mm, więc pasuje zarówno kobietom jak i mężczyznom. Jest wykonany ze szlachetnych komponentów, takich jak ceramiczny pierścień lunety, koperta z tytanu gwarantująca lekkość i trwałość zegarka oraz cenione za wysoką odporność na zarysowania – szkiełko szafirowe.

Obsługę zegarka Tissot ułatwia dotykowa tarcza oraz boczne przyciski. Dotykowy wyświetlacz działa bardzo płynnie i reaguje bez opóźnień na każdy dotyk. Nawigowanie po funkcjach zegarka jest intuicyjne i nie sprawia żadnych trudności. Dzięki temu codzienne użytkowanie zegarka jest bardzo wygodne i przyjemne. Dzięki ekranowi AMOLED możemy na bieżąco monitorować aktywne funkcje oraz odczytywać powiadomienia, nawet w pełnym słońcu.

Model jest wodoodporny do 50 metrów, co czyni go odpowiednim do codziennych aktywności oraz umiarkowanych sportów wodnych.

 
Zegarownia zegarek Tissot
 

Energia solarna Tissot T-Touch Connect Sport

Zegarek T-Touch Connect Sport T153.420.47.051.02 jest napędzany hybrydowo – model jest wyposażony w ogniwa fotowoltaiczne i panele słoneczne, które zostały umieszczone na tarczy. Zebrana energia jest przechowywana w akumulatorze. Dzięki temu, przy dłuższych aktywnościach na świeżym powietrzu, zegarek jest w stanie działać bardzo długo, bez konieczności ładowania.

Jak gwarantuje producent, w standardowym trybie zegarek może pracować nawet do 6 miesięcy. Ja miałam okazję testować zegarek przez 3 tygodnie i przez cały czas byłam połączona z telefonem. Na otwartej przestrzeni z dostępem do słońca spędzałam średnio 2 godziny dziennie i mogę szczerze stwierdzić, że ogólny spadek baterii był minimalny, wręcz niezauważalny.

 
Zegarek Tissot T153.420.47.051.02
 

Funkcje sportowe w dotykowym zegarku Tissot

W zegarku Tissot T-Touch Connect Sport do wyboru mamy 4 tryby sportowe – bieganie, trening siłowy, jazdę na rowerze oraz wspinaczkę. W każdej formie możemy liczyć na dokładną analizę naszego treningu, możliwą do późniejszego odczytania z aplikacji na naszym smartfonie.

 
  • Bieganie – ilość kroków, dystans, tętno, spalone kalorie, cała analiza wspiera nasz postęp w kolejnych treningach
  • Trening siłowy – pomaga utrzymać odpowiednie tętno podczas ćwiczeń na siłowni
  • Rower – kontroluje prędkość naszej jazdy
  • Wspinaczka – analizuje przebyty dystans oraz przewyższenia
Zegarek Tissot - trening
 

Śledzenie tętna podczas treningu Tissot T-Touch Connect Sport

Jako początkujący biegacz, ważną funkcją dla mnie było mierzenie i analiza tętna. Po każdej aktywności mogłam sprawdzić w aplikacji zmianę mojego tętna podczas treningu, dzięki ciągłemu śledzeniu w trakcie biegu. Dodatkowo aplikacja sama ocenia na jakim poziomie powinno być tętno, dając mi cenne wskazówki na przyszłe treningi.

 
Zegarek Tissot - dane z aplikacji
 

Jak sprawdził mi się Tissot T-Touch Connect Sport?

Podsumowując, zegarek T-Touch Connect Sport T153.420.47.051.02 łączy elegancję i solidność z zaawansowanymi funkcjami smartwatcha. To idealny wybór zarówno dla tych, którzy chcą uzupełnić swój codzienny styl, jak i dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Dodatkowo klasyczny wygląd zegarka analogowego sprawia, że jest on wyjątkowy i wyróżnia się na tle innych smartwatchy.


Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.