Test dziecięcych zegarków Garett

Recenzje

Test dziecięcych zegarków Garett

Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.

03 czerwca 2020

Smartwatche w ostatnich latach zdobyły bardzo dużą popularność wśród dorosłych, dlaczego? Ponieważ są w stanie zastąpić nam wiele używanych na co dzień urządzeń, jednocześnie zapewniając pełen komfort. W ofercie urządzeń, posiadających szereg funkcji, m.in. treningowych smartwatchy, brakowało mi produktu, który doskonale sprawdziłoby się u jednocześnie dorosłego i dziecka. Jako rodzic, zawsze zastanawiałam się, jak jeszcze mogę zadbać o swoje dziecko, zapewnić mu bezpieczeństwo i poprawić istniejącą między nami komunikację. Okazuje się, że rynek oferuje o wiele więcej, niż sobie wyobrażałam. Sprzęt, który wezmę dziś pod uwagę, oszczędził mi wiele nerwów, a dziecku dostarczył masę frajdy - pod lupą smartwatch Garett Kids Spark 4G.

 

Garett Kids Spark 4G - ogólna specyfikacja

 

Na wstępie krótka specyfikacja testowanego urządzenia. Smartwatch Garett Kids Spark 4G, jak sama nazwa wskazuje, to sprzęt przeznaczony dla dzieci. Informuje nas o tym nie tylko nazwa, ale i design zegarka. Utrzymany jest żywych, dziecięcych odcieniach, posiada także ciekawy interfejs, przepełniony zwierzątkami i kolorami - czyli tymi, co maluchy lubią najbardziej. Bardzo podoba mi się to, że skonstruowany jest w wygodnej gumy, co nie powoduje obtarć rączki. Zauważyłam, że pasek posiada ciasne dziurki, przez co sprzączka, nawet przy intensywnej zabawie nie powinna się otworzyć, a zegarek nie spaść z nadgarstka. Minusem jest niestety gruba obudowa, która nawet na nadgarstku osoby dorosłej może powodować lekki dyskomfort. Producenci stworzyli serię Kids Spark 4G, jako urządzenie będące alternatywą dla telefonu - działa w oparciu o system operacyjny Android, posiada także zakręcany na śrubki slot na kartę SIM, znajdujący się po boku koperty. Bez problemu łączy się z systemami Android 4.3 i iOS 7 oraz wyższymi wersjami. Ekran jest dotykowy, co na pewno ucieszy wiele maluchów, ze względu na łatwość w obsłudze i zmieniające się ikonki. Krótko mówiąc - Garett Kids Spark 4G to zegarek elektroniczny dla dzieci, pełniący funkcję smartfona.

 

 Smartwatch Garett Kids Spark 4G

 

Zasięg 4G LTE i doskonała jakość rozmów wideo

 

Na tym etapie warto zaznaczyć, że smartwatch Garett Kids Spark 4G wyposażony został w zasięg 4G LTE. Jest to na pewno duży plus, z uwagi na przeznaczenie tego urządzenia - większość jego funkcji działa na podstawie sieci, więc prędkość przesyłania danych musi być ona wystarczająco dobra. W przypadku Garetta pozwala ona na swobodne korzystanie z wszystkich dostępnych udogodnień. Co więcej, jest wystarczająco dobra, aby prowadzić swobodne rozmowy wideo, między mną a dzieckiem. Z poziomu zegarka mamy możliwość skorzystania z przedniej kamery, niestety jest ona średniej jakości, jednak przy sprawnie działającej sieci 4G LTE spokojnie możemy ocenić otoczenie pociechy, widzieć jej twarz, a także ruchy, bez spikselowanego ekranu przy przycięć spowodowanych słabym zasięgiem. Warto podkreślić, że doskonały zasięg wpływa także na jakość dźwięku - przy rozmowach wideo, dźwięk w pełni synchronizuje się z obrazem.

 

Korzyści dla rodzica - aplikacja Garett Tracker i dokładność lokalizacji

 

Tak jak wspomniałam, Smartwatch Garett oszczędził mi wiele nerwów, przede wszystkim dlatego, że został on stworzony, tak aby korzystało z niego nie tylko dziecko, ale także i ja. Myślę, że jednym z założeń producentów, było dostarczenie rodzicowi urządzenia, za pomocą którego w łatwy sposób będzie mógł kontrolować swoją pociechę. Uważam, że jest to szczególnie przydatne rodzicom, którzy tak jak ja, mieszkają w dzielnicach, które mimo zieleni i pięknych ogródków działkowych wokół, nie cieszą się dobrą opinią wśród mieszkańców miasta.

 

 Smartwatch Garett Kids Spark 4G

 

Wbudowany w zegarek GPS i dedykowana zegarkowi darmowa aplikacja Garett Tracker pozwoliły mi na szybkie sprawdzenie lokalizacji dziecka, jeżeli tylko zegarek był podłączony do sieci (np. poprzez transfer danych na karcie SIM). Co więcej, odtworzył pokonaną przez nie trasę w ustawionych w aplikacji odstępach czasu. Okazuje się, że rodzic może łatwo zweryfikować, jak dziecko spędza swój czas wolny, gdzie lubi się bawić, ale także, czy nie zapuszcza się w niebezpieczne tereny - także mieszkając w sąsiadujących, bezpiecznych dzielnicach. Pomaga w tym Geo Ogrodzenie, polegające na określeniu odległości od danego punktu na mapie i wysyłaniu powiadomień na telefon rodzica, po przekroczeniu ustawionej przez niego granicy. Korzystając z tych funkcji i testując Garett Kids Spark 4G, zauważyłam ogromną zaletę dotyczącą dokładności lokalizacji GPS, która nie tylko potrafi bardzo precyzyjnie określić miejsce pobytu, ale także cały czas się synchronizuje i na bieżąco dostarcza dane do aplikacji Garett Tracker. Warto zaznaczyć, że lokalizacja nie pożera baterii - z zegarka i jego funkcji spokojnie można korzystać około 5 dni bez ładowania akumulatora.

 

Łatwość komunikacji - ciekawe rozwiązania ze strony producentów

 

Przyznam, że bardzo miło zaskoczyły mnie rozwiązania, usprawniające komunikację między dzieckiem, a rodzicem. W każdym miejscu, o każdej porze mogłam zadzwonić do dziecka, podobnie jak ono do mnie.Łatwość jego obsługi zadecydowała o tym, że o wiele częściej otrzymuje od dziecka wiadomości MMS, niż w momencie, kiedy korzystało ono z tradycyjnego telefonu. Wbudowana pamięć wewnętrzna pozwala także, na zapis i przechowywanie w smartwatchu wielu wykonanych nim zdjęć. Ogromny plus także dla wiadomości tekstowych, nie sądziłam, że tak proste rozwiązanie, może w taki sposób usprawnić komunikację między nami. Chodzi dokładnie o to, że w smartwatchu zrezygnowano z tradycyjnych wiadomości tekstowych, na rzecz wiadomości głosowych. Myślę, że jest to bardzo dobry krok ze strony producentów - ja z poziomu aplikacji Garett Tracker wysyłam tradycyjną wiadomość, a po chwili otrzymuję odpowiedź głosową. Dziecko na niewielkim ekranie nie musi trudzić się z szukaniem literek i pisaniem wiadomości, a w szybki sposób może wysłać mi krótki komunikat.

 

 Smartwatch Garett Kids Spark 4G

 
 

Garett Kids Spark 4G - jakie korzyści dla dziecka?

 

Pamiętamy, że Garett Kids Spark 4G to sprzęt stworzony z myślą o dzieciach, dlatego także im powinny dostarczyć zabawy i zachęcić je do noszenia. Mimo ubogiego wyposażenia w różnego rodzaju gry, ten zegarek z GPS dla dziecka posiada inne rozwiązania, dające małym pociechom dużą radość. Po pierwsze na głównym ekranie wyświetlają się serduszka, które dziecko dostaje od rodzica w aplikacji Garett Tracker. Przy ustaleniu nagrody na za daną ilość serduszek i okoliczności, w których może je dostać, np. za małe uczynki, odrobione lekcje, czy fajną zabawę na dworze, zauważyłam, że dziecko o wiele bardziej skupia się na realnej nagrodzie, niż samej technologii. Po drugie, sama możliwość dzwonienia i wysyłania wiadomości z czegoś innego niż telefon, to dla dzieci duża nowość. Zegarek w pełni zaspokaja ich ciekawość, staje się rzeczą, którą po prostu fajnie mieć. Po trzecie, dostosowana do dzieci kolorystyka i wygląd menu, a także możliwość wyboru wyglądu tarczy spośród 11 możliwości (znajdziemy zarówno chłopięce, jak i dziewczęce motywy) bardzo zachęca je do noszenia tego smartwatcha, przyciąga też uwagę innych i jest fajnym, praktycznym gadżetem.

 

 Smartwatch Garett Kids Spark 4G

 
 

Garett Tracker - inne praktyczne rozwiązania

 

Mimo że Garett Kids Sport Spark 4G to prosty i łatwy w obsłudze smartwatch, to posiada wiele rozbudowanych funkcji na poziomie aplikacji Garett Tracker. Znajdziemy tam plan lekcji, który synchronizuje się z zegarkiem, przez co dziecko w szybki sposób może sprawdzić swój harmonogram dnia. Na tej samej zasadzie działają alarmy - to ja decyduję, o której godzinie zegarek ma zadzwonić i na bieżąco informować np. o gotowym obiedzie, porze wstawania, drzemki czy zbliżającej się godzinie, kiedy trzeba wrócić do domu. W aplikacji Garett Tracker znajdziemy także zakładkę zdrowie, która liczy kroki w zegarku, a także spalone kalorie. Minusem jest to, że kroki i pokonana odległość liczona jest na podstawie GPS, więc przy poruszaniu się np. komunikacją miejską, wyniki te nie są w pełni rzeczywiste. Prawdą jest jednak to, że dziecko samodzielnie nie korzysta z komunikacji, czy samochodu, a ja sama mam możliwość zaznaczenia odstępu czasu, kiedy chce zobaczyć wyniki, więc są one miarodajne, jeżeli tylko odpowiednio skorzystamy funkcji zdrowie.

 

 Smartwatch Garett Kids Spark 4G

 
 

Podsumowanie

 

Myślę, że smartwatch Garett Kids Spark 4 to ciekawy gadżet zarówno dla rodzica i dziecka. Producenci bardzo rozważnie podeszli do jego wyposażenia, rezygnując z aplikacji zabierających czas i uwagę dziecka, a skupiając się na jego bezpieczeństwie, zdrowiu i wychowaniu. Mimo braków w formie gier i innych aplikacji, dzieci bardzo chętnie korzystają z urządzenia, czerpiąc radość z możliwości dzwonienia i wysyłania wiadomości głosowych, tym samym polepszając komunikację między nim a opiekunem. Z drugiej strony rodzic może uświadomić sobie, że samodzielna zabawa na podwórku wcale nie jest niebezpieczna i dać swojemu maluchowi więcej swobody, jednocześnie kontrolując, czy wszystko z nim w porządku. Warto również wspomnieć, że cena takiego urządzenia wcale nie jest wygórowana, bo mieści się w granicach 459 złotych, co przy świetnie działającej lokalizacji GPS i 4G LTE, długo działającej baterii, a także dodatkowej, darmowej aplikacji Garett Tracker, wcale nie jest wygórowaną kwotą.


Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.