Top 5 limitowanych edycji zegarków

Atlantic

Top 5 limitowanych edycji zegarków

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

03 listopada 2022

Miłośnicy zegarmistrzostwa wybierają swoje zdobycze skrupulatnie, sprawdzając każdy detal. Liczy się dla nich nie tylko precyzyjne wykonanie, wysokiej jakości materiały, ale także trwałość i niepowtarzalność. Zegarki z edycji limitowanych są wyjątkowe ze względu na to, iż są produkowane w określonym nakładzie, często odnosząc się do charakterystyki jakiejś osoby bądź konkretnego wydarzenia i są grawerowane jedynym w swoim rodzaju numerem limitacji. Takie wyjątkowe dodatki z czasem osiągną niezwykłą wartość nie tylko sentymentalną, ale także pieniężną. Czy warto więc zainwestować w dobry zegarek z edycji limitowanej? Oczywiście, że tak, jednak trzeba się znać na tematyce zegarmistrzostwa, o czym już wspominaliśmy w poprzednich wpisach. Tym razem, specjalnie dla Was, miłośników ciekawych, a przy tym niepowtarzalnych dodatków stworzyliśmy zestawienie topowych, limitowanych edycji zegarków. Zapraszamy!

 

Topowe, limitowane edycje zegarków - mistrzowska piątka!

Spośród milionów zegarków, tysięcy edycji limitowanych niełatwo jest wybrać tą jedną, jedyną, w której znajduje się przeznaczona specjalnie dla nas perełka. Czasami, aby dostać taki wyjątkowy model, należy czujnie oczekiwać na przedsprzedaż i wręcz walczyć o wygraną. Co jeszcze wyróżnia edycje limitowane? Z pewnością już sami zauważyliście, że jest to stosunkowo wysoka cena. Jednak czytając opisy tych wyjątkowych edycji limitowanych zegarków, których zestawienie przygotowaliśmy, zapewniamy, że ta kwota zejdzie na drugi plan. Tym niepowtarzalnym dodatkom nie sposób się oprzeć! Przekonajcie się sami.

 
polskie zegarki limitowane
 

1. Edycje limitowane polskich marek

Myśląc o polskich markach, co pierwsze przychodzi wam na myśl? Nam zdecydowanie Błonie - manufaktura, która swoją karierę rozpoczęła w latach 50. i 60. Zarówno edycja limitowana Polan, nawiązująca do wzornictwa przemysłowego Polski z lat 60, jak i Jantar, kolekcja inspirowana kultowymi w okresie powojennym modelami Jantar, powstały w nakładzie 200 sztuk. Co należy wyróżnić w tych dwóch seriach to przede wszystkim charakterystyczna dla marki, minimalistyczna, a przy tym elegancka tarcza, precyzyjny mechanizm wysokiej jakości, jak i stonowane kolorystycznie materiały. Zarówno jedna, jak i druga edycja posiada transparentny dekiel z czerwonym wahnikiem, będący znakiem rozpoznawczym manufaktury. Nie bylibyśmy sobą, nie wspominając także o manufakturze Balticus. Elitarne kolekcje limitowane wykonywane przez konstruktorów, takie jak StarDust The O lub Moonfish Blue, oprócz swojego wyjątkowego pochodzenia posiadają także wysoką wodoszczelność. Te wykonane w nakładzie 100 sztuk serie limitowane zachwycą każdego spragnionego wrażeń.

 
limitowany zegarek Chopin
 

2. Topowe unikaty

Szczególnie luksusowa elegancja przyozdobiona niepowtarzalnym wzorem i materiały najwyższej jakości, czyli jedyny w swoim rodzaju Oeuvre D’Art Répétition Limited Edition 3373.808.20.15.25 od marki Epos. Ten limitowany zegarek zachwyca mało kiedy spotykaną komplikacją mechanizmu, która umożliwia wybijanie na żądanie aktualnej godziny i minuty. Kolejnym atutem jest przyciągająca spojrzenie skeletonowa tarcza ukazująca precyzyjną pracę elegancko wykończonego mechanizmu. Jako jedyny sklep w Polsce oferujemy zegarek z bardzo atrakcyjnym numerem limitacji - 038/200. Do zegarków top of the top musimy zaliczyć także Chopin Opus 10 No.12 „The Revolutionary" Limited Edition OP10NO12 o nr 43/56. Dodatek ten powstał, aby oddać hołd dla 200-letniej spuścizny Fryderyka Chopina. Ten jeden na całą Polskę, unikatowy model z edycji limitowanej do 5 sztuk jest dostępny w naszym stacjonarnym sklepie premium, bądź online.

 
zegarek Fortis
 

3. Limitowane edycje zegarków lotniczych

Marka Fortis zyskała uznanie nie tylko miłośników zegarmistrzostwa, ale także wymagającej grupy, jaką są piloci i kosmonauci. I to właśnie oni, najlepsi na świecie piloci, testowali i ulepszali limitowany do 300 sztuk zegarek Fortis Aeromaster PC-7 Team Day-Date Limited Edition F4020010. Ten zaprojektowany z okazji 30. rocznicy powstania zespołu akrobacyjnego szwajcarskich sił powietrznych model został opatrzony certyfikatem COSC zapewniający o jego niezaprzeczalnej precyzji. Drugim zegarkiem lotniczym z edycji limitowanej, który musi się znaleźć w tym podpunkcie jest Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition V.3.35.0.281.4 PL dedykowany Polsce. Ten niezwykły dodatek posiada wiele nawiązujących do Polski elementów, takich jak wahnik w kształcie orła, datownik dnia miesiąca w języku polskim oraz napis „Historia Lotnictwa Polskiego” widoczny na cyferblacie. Piloci, wybierając spośród tych wspomnianych modeli, z pewnością nie pożałują swojej decyzji.

 
zegarek Ciga Design
 

4. Limitacje robiące wrażenie

Jeśli lubisz się wyróżniać masywniejszymi dodatkami, które z pewnością przyciągną uwagę, Vostok Europe SSN571 Nuclear Submarine Limited Edition VK61/571O613 jest limitacją dla Ciebie. Model powstał w celu upamiętnienia oddania do użytku łodzi atomowej USS Nautilus. Cała seria powstała w nakładzie 3000 sztuk, której każdą ozdobiono indywidualnym numerem limitacji, umieszczonym na deklu. Osobom wymagającym spodoba się podświetlenie trytowe - technologia H3 to innowacyjne podświetlenie, które działa 100 razy mocniej niż klasyczna powłoka luminescencyjna. Drugą marką, dzięki której edycjom limitowanym zrobisz wrażenie to Ciga Design. Młoda, lecz szybko rozwijająca się Ciga Design zdecydowanie przyciąga wzrok i zachwyca. Szczególnie warty uwagi model z edycji limitowanej to Ciga Aircraft Carrier Skeleton Limited Edition Z061-IPTI-W5BU, który swoją obudową nawiązuje do konstrukcji pokładu lotniskowca. Skeletonowy cyferblat ukazuje bardzo dokładnie zdobiony mechanizm automatyczny Seagull ST2253JK osadzony na 25 kamieniach łożyskujących z 40-godzinną rezerwą chodu.

 
zegarek swiss made - Atlantic
 

5. Szwajcarska precyzja od cenionych marek

Nie od dziś wiadomo, że szwajcarskie zegarki znajdują się na szczególnym miejscu w świecie zegarmistrzowskim. Klasa Swiss Made wzbudza w wielu znawcach uznanie i zaufanie co do precyzji oznaczonego tym napisem modelu. I tutaj musi znaleźć się manufaktura Atlantic wraz ze swoim limitowanym zegarkiem Worldmaster Automatic Limited Edition 52780.41.51. Ten minimalistyczny, a przy tym elegancki model przyciąga wzrok subtelnym okienkiem open-heart ukazującym mechanizm automatyczny. Ten ceniony dodatek wyprodukowano w nakładzie 888 sztuk. Z pewnością kojarzycie też markę Adriatica i jej wyjątkowy, limitowany model Premiere Limited Edition A1969.5253A. Zegarek powstał z najwyższą dbałością o każdy detal. Jeśli przemawia do Ciebie minimalizm w połączeniu z subtelną elegancją, szukaj wymienionych dodatków na naszej stronie Zegarownia.pl!

 
 

Zdecydowałeś się na zakup zegarka z edycji limitowanej?

Zdecydowałeś się na zakup zegarka limitowanego i jest to jeden z modeli wymienionych powyżej? Te wszystkie zegarki znajdziesz w naszym sklepie online Zegarownia.pl! Przechodząc na wspomnianą stronę, wystarczy przejść przez zakładki marek, spośród których znajdziesz także wiele edycji limitowanych, niewymienionych w artykule. Zachęcamy do zapoznania się z naszą imponującą kolekcją! Wybierz swój wymarzony zegarek z edycji limitowanej już dziś!


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.