Współpraca marki Xicorr z załogą Opla Adam podczas Rajdu Barbórka

Xicorr

Współpraca marki Xicorr z załogą Opla Adam podczas Rajdu Barbórka

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

05 grudnia 2023

Drugiego dnia grudnia w Warszawie i okolicach odbyła się 61. edycja Rajdu Barbórka. Marka Xicorr, polski producent zegarków dołączyła do renomowanego grona współpracowników Rajdu. Partnerstwo to jest naturalnym krokiem dla marki, która tworzy zegarki inspirowane polską motoryzacją.

 
  • Polski producent zegarków marka Xicorr dołączyła do partnerów 61. Rajdu Barbórka.
  • Inspirowany polską motoryzacją zegarek Xicorr FSO M20 towarzyszył podczas wydarzenia zespołowi Opla Adam.
  • Zegarek Xicorr FSO M20 dostępny jest w sklepie Zegarownia.pl
  • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu.
 

Zegarki Xicorr FSO M20 towarzyszą kierowcom podczas Rajdu Barbórka

Tegoroczna edycja rajdu przyciągnęła imponującą liczbę 110 zespołów rywalizujących o tytuł najlepszej drużyny. Trasa rajdu w tym roku obejmowała pięć lokalizacji wraz z ośmioma odcinkami specjalnymi, w tym wyjątkowym Kryterium Asów na ulicy Karowej w Warszawie. Marka Xicorr podczas wydarzenia współpracowała z załogą rallycrossowego Opla Adam składającą się z Łukasza Nagraba i Grzegorza Gołda. Zespół ścigał się tym przednionapędowym pojazdem na torze warszawskiego Bemowa. Kierowcy i pilotowi na każdym etapie Rajdu Barbórka towarzyszyły zegarki Xicorr M20 w wersji M20.28, które utrzymane są w kontrastujących, niebieskich barwach. Czym jeszcze charakteryzuje się ten zegarek?

 

Xicorr FSO M20

 

Xicorr FSO M20 SET — odzwierciedlenie motoryzacyjnej historii Polski

Xicorr FSO M20 SET to model wyprodukowany w Polsce, do którego powstania inspirację stanowił samochód Warszawa M20. To nie jedyne motoryzacyjne nawiązanie — na tarczy zegarka umieszczono datę 1951, która odnosi się do roku powstania warszawskiej FSO. Zegarek opiera swoje działanie o mechanizm automatyczny Seagull TY2130, który jest łożyskowany na 26 kamieniach i posiada 42 godziny rezerwy chodu. Wyposażono go również w system antywstrząsowy Novadiac. Kopertę z dużą koronką na godzinie czwartej wykonano ze stali szlachetnej w kolorze szarym. Umieszczono w niej niebieską tarczę uzupełnioną datownik dni miesiąca oraz indeksy arabskie i punktowe. Indeksy punktowe i wskazówki pokryto powłoką Super-LumiNova, co umożliwia bezproblemowe odczytanie godziny w ciemnościach.

 

Xicorr FSO M20 na ręku

 

Cyferblat przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych zabezpieczono szkłem szafirowym z powłoką antyrefleksyjną. Charakteryzuje się ono wysoką twardością, zbliżoną do naturalnego szafiru i jest bardzo trudne do zarysowania. Powłoka antyrefleksyjna ułatwia odczytanie wskazań czasomierza również w pełnym słońcu. Wodoszczelność w klasie 10 ATM pozwala na pływanie powierzchniowe z zegarkiem na ręku. Całość uzupełniona jest przez szary pasek z niebieskim przeszyciem w typie Rally ze skóry licowanej, niewchłaniającej wilgoci. Pasek posiada sprzączkę ze stali nierdzewnej, szczotkowanej.  Wraz z zegarkiem Xicorr do zestawu dostępnego w sklepie Zegarownia.pl dołączony jest również dodatkowy, czarny pasek kauczukowo-silikonowy, który jest antyalergiczny.

 

Xicorr FSO M20 w pudełku


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.