Wybuchowa czerń na 120 rocznicę marki - limitowany Divers Sixty-Five zaskakuje jak nigdy dotąd!

Newsy

Wybuchowa czerń na 120 rocznicę marki - limitowany Divers Sixty-Five zaskakuje jak nigdy dotąd!

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

10 lipca 2024

Szwajcarska marka Oris, znana z produkcji wyłącznie mechanicznych zegarków, obchodzi w tym roku swoje 120-lecie. Z tej okazji prezentuje wyjątkową edycję Hölstein 2024, bazującą na bestsellerowym modelu Divers Sixty-Five. Ta limitowana seria to hołd dla bogatej historii marki, ale także ukłon w stronę jej oddanych fanów. Oris, wierny swoim korzeniom sięgającym 1904 roku, po raz kolejny udowadnia, że potrafi łączyć tradycję z nowoczesnością.

 
 

Divers Sixty-Five w nowej, mrocznej odsłonie

Tegoroczna edycja Hölstein 2024 to prawdziwa rewolucja w portfolio Orisa. Po raz pierwszy w historii marki prezentowany jest całkowicie czarny zegarek. Warto wspomnieć o tym, że zegarków o takiej kolorystyce powstanie tylko 250 sztuk. Bazą dla tego wyjątkowego modelu jest 40-milimetrowa wersja Divers Sixty-Five. Stalowa koperta, koronka i luneta zostały pokryte czarną powłoką DLC, nadając zegarkowi niezwykle elegancki i tajemniczy wygląd. Tarcza, wskazówki, indeksy godzinowe, a nawet masa luminescencyjna - wszystko utrzymane jest w różnych odcieniach czerni, tworząc fascynującą grę światłocieni na nadgarstku.

 

Mechanizm „In-House” Caliber 400. Perfekcja techniczna

Serce zegarka stanowi mechanizm In-House Caliber 400, który oferuje aż 5 dni rezerwy chodu (120 godzin) oraz podwyższoną odporność na pola magnetyczne. Ten zaawansowany technicznie mechanizm wymaga przeglądów co 10 lat i objęty jest 10-letnią gwarancją po rejestracji w MyOris. Fabryczna precyzja regulacji wynosi od -3 do +5 sekund na dobę, spełniając normy bardziej rygorystyczne niż te wymagane do uzyskania certyfikatu chronometru COSC. Dekiel zegarka również jest czarny, z wygrawerowanymi podstawowymi informacjami o modelu, numerem limitacji oraz radosnym akcentem – misiem Oris w plażowym stroju.

 
 
Mechanizm zegarka
Zegarki mechanizm
 
 

Wielozadaniowość w limitowanej odsłonie - możliwości nowego Orisa

Mimo swojego unikalnego, monochromatycznego designu, Oris Hölstein Edition 2024 nie traci nic ze swojej funkcjonalności. Zegarek oferuje wodoszczelność do 100 metrów, co czyni go odpowiednim towarzyszem podczas większości aktywności wodnych. Wyposażony jest w obrotową lunetę z minutową skalą nurkową, której trójwymiarowe oznaczenia dodają głębi i charakteru całej kompozycji. Wypukłe szkło szafirowe nie tylko chroni tarczę, ale również podkreśla retro charakter modelu, nawiązując do oryginalnych zegarków nurkowych z lat 60.

 

Limitowana dostępność i cena

Oris Hölstein Edition 2024 ucieleśnia kwintesencję zegarmistrzowskiego kunsztu. Ta ekskluzywna kolekcja, ograniczona do zaledwie 250 egzemplarzy, oferuje unikalność podkreśloną indywidualną numeracją każdej sztuki. Perforowany gumowy pasek nie tylko harmonijnie współgra z całością projektu, ale również gwarantuje wyjątkowy komfort użytkowania. Innowacyjny system szybkiej wymiany paska umożliwia błyskawiczne dostosowanie wyglądu modelu do różnych okoliczności.

 

Hölstein Edition 2024 stanowi manifest 120-letniej tradycji Orisa w tworzeniu mechanicznych zegarków. Za kwotę 17 990 złotych, pasjonaci i kolekcjonerzy zegarków mają możliwość wejścia w posiadanie wyjątkowego modelu, który mistrzowsko łączy w sobie historię, innowacyjność i oryginalny styl. To propozycja skierowana do osób ceniących unikatowość i niezależność w wyrażaniu swojego charakteru poprzez różnorodne akcesoria.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.