Wyjątkowe modele zegarków Carl von Zeyten

Carl von Zeyten

Wyjątkowe modele zegarków Carl von Zeyten

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

07 czerwca 2019

Carl Von Zeyten to niemiecka manufaktura tworząca wyjątkowe zegarki, które wyróżnia przyciągająca wzrok stylistyka oraz imponująca precyzja, jaką zapewniają, w zależności od modelu, szwajcarskie lub japońskie mechanizmy. Dzięki transparentnym tarczom ujrzeć można specjalne zdobienia umieszczone na aparatach, takie jak specjalne mostki podtrzymujące balansy, czy pasy genewskie umieszczone na wahnikach.

Carl Von Zeyten – niemiecka doskonałość

Manufaktura Carl Von Zeyten, której nazwa pochodzi od nazwiska jej założyciela, powstała w ubiegłym stuleciu w niemieckim Schwarzwaldzie. Głównym założeniem towarzyszącym jej powstaniu było stworzenie najwyższej jakości modeli zegarków, które swą doskonałością przyćmią konkurencyjne produkty. Konsekwencja w działaniu oraz liczne podróże do zakładów zegarmistrzowskich w Anglii oraz Szwajcarii pozwoliły na stworzenie wydajnego procesu produkcji oraz wyboru najwyższej jakości materiałów, które czynią każdy z modeli sygnowanych logiem niemieckiej marki niezwykle wyróżniającymi się.

Zegarki Carl Von Zeyten – dla kogo?

Modele sygnowane logiem niemieckiej marki Carl Von Zeyten idealnie trafią w gust każdej osoby ceniącej dbałość o detale oraz klasyczną stylistykę. Poszczególne zegarki wyposażono w transparentne cyferblaty, które pozwalają na obserwację pracy zdobionych przyciągającymi wzrok motywami mechanizmów. Komfort użytkowania zapewniają nadające całości niezwykłego stylu paski, do których wykonania użyto skóry cielęcej. Stanowiący hołd dla klasyki zegarmistrzostwa design czyni każdy z modeli idealnym dodatkiem do bardziej formalnych stylizacji.

Carl Von Zeyten Triberg Skeleton Automatic

Carl Von Zeyten CVZ0013RBL to typowy przykład doskonałości i dopracowanej w każdym szczególe jakości wykonania, jaka kojarzona jest z niemiecką manufakturą. Wykonana ze stali szlachetnej koperta w kolorze różowego złota zawieszona została na granatowym pasku ze skóry cielęcej, który wyposażono w klasyczne zapięcie na sprzączkę. Precyzję chodu zapewnia mechanizm automatyczny Kal. 414 z 20 kamieniami łożyskującymi oraz możliwość ręcznego dokręcania. Pracę aparatu obserwować możemy poprzez tarczę typu open hearth, na której umieszczono indeksy w postaci cyfr rzymskich oraz wskazówki pokryte warstwą luminescencyjną, pozwalające na odczyt aktualnej godziny w każdych warunkach oświetleniowych.

Zegarek męski Carl Von Zeyten Triberg Skeleton Automatic CVZ0013RBL

Carl Von Zeyten Neukirch Skeleton Automatic

Innym męskim zegarkiem, który w idealny sposób obrazuje kunszt kojarzony z manufakturą Carl Von Zeyten, jest model Neukirch Skeleton Automatic CVZ0005GBL. Transparentny cyferblat typu skeleton, na którym umieszczono przyciągające uwagę zdobienia oraz dodatkowe sub-tarcze drugiej strefy czasowej oraz wskaźnika dnia i nocy, przykryte zostały za pomocą odpornego na zarysowania i obtłuczenia szkiełka mineralnego. Mechanizm automatyczny kalibru 415, który posiada 22 kamienie oraz możliwość ręcznego naciągnięcia za pomocą koronki, zapewnia imponującą rezerwę chodu. Ze złotą kopertą w idealny sposób kontrastuje granatowy, zapewniający komfort noszenia pasek ze skóry cielęcej.

 

Carl Von Zeyten Pocket Skeleton Mechanical

Carl Von Zeyten CVZ0041SL to model, który stanowi hołd dla klasyki zegarmistrzostwa. Zegarek o kieszonkowym charakterze wyposażono w ręcznie nakręcany mechanizm kalibru 430. Srebrną kopertę ze stali szlachetnej zawieszono na stylowym łańcuszu w tym samym kolorze. Model wyposażono w podwójne zamknięcie, które zwiększa wytrzymałość zegarka na wszelkiego rodzaju urazy. Model posiada funkcję wskazywania podwójnego czasu, dodatkową sub-tarczę sekundnika, oraz wskaźnik pory dnia. Uroku całości dodaje tarcza typu skeleton.

Zegarki Carl Von Zeyten to idealna propozycja dla wszystkich osób, które cenią sobie połączenie klasyki oraz niebanalnych rozwiązań. Specjalne, umieszczone na mechanizmach zdobienia oraz transparentne tarcze sprawiają, że każdy z modeli sygnowanych logiem niemieckiej manufaktury zwraca na siebie uwagę. Zastosowanie najlepszej jakości materiałów zapewnia nie tylko imponującą wytrzymałość, ale również komfort codziennego użytkowania.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.