Zegarki Garmin - z myślą o aktywnych!

Garmin

Zegarki Garmin - z myślą o aktywnych!

Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.

08 marca 2019

Z czym kojarzy ci się marka Garmin? Tylko z nawigacją samochodową? To błąd, albo co najmniej poważne niedopatrzenie. Od lat amerykański producent tworzy również zegarki dla sportowców. Smartwatche te docenia wielu profesjonalnych zawodników, którzy również dzięki ich niezliczonym funkcjom są w stanie osiągać więcej i stawać się coraz lepszymi. Poznajcie zegarki Garmin!

Zegarki Garmin - najwyższa trwałość

Pierwowzór firmy powstał w 1989 roku w Lenexa w USA. To tam dwaj inżynierowie - Gary Burrell i dr Min Kao założyli ProNav - markę, która wkrótce potem przekształciła się w Garmin. Nazwa, jak łatwo się domyślić, wzięła się z połączenia imion założycieli. Początkowo Garmin produkował urządzenia nawigacyjne i komunikacyjne bazujące na technologii GPS. Dopiero w 2003 roku stworzył swój pierwszy zegarek - Garmin Forerunner 101. Jego funkcje były jak na tamte czasy rozbudowane - nie tylko mierzył czas, prędkość czy przebyty dystans, ale i np. spalone podczas wysiłku kalorie.

zegarek męski Garmin Forerunner 735xt 010-01614-16-2 zegarek Garmin Forerunner 010-01614-06-3 zegarek smartwatch Garmin Vivoactive 3-010-01769-07-3

Dzisiaj ten solidnych rozmiarów model nie robiłby już wrażenia, a funkcje okazałyby się daleko niewystarczające do przeprowadzania profesjonalnych treningów. Przez te kilkanaście lat marka Garmin rozwinęła się jednak na tyle, że oferowane zegarki zostały zróżnicowane pod względem funkcjonalności i celu, jakiemu mają służyć. Bo w różnych sportach przydają się odmienne komplikacje. O najważniejszych i tych najciekawszych przeczytacie poniżej.

Nadgarstkowy pomiar tętna w zegarkach Garmin

Urządzenia Garmin są dostosowane do noszenia ich 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Dają możliwość nieustannego monitorowania organizmu, nie tylko podczas treningu, ale również na co dzień oraz w trakcie snu. Umożliwia to m.in. wyposażenie wielu modeli w autorską technologię Garmin Elevate™, czyli po prostu w optyczny pomiar tętna mierzonego na nadgarstku. Wszystko działa na zasadzie wypuszczanej z okolic dekla zegarka wiązki światła. Dane na temat pulsu gromadzone w ten sposób w smartwatchu są niezwykle precyzyjne, a korzystanie z tej technologii pozwala zrezygnować z kłopotliwego niejednokrotnie użytkowania pasa piersiowego (choć oczywiście fani najbardziej dokładnych pomiarów mogą połączyć swój zegarek z pasem HRM).

Ćwicz i analizuj trening z zegarkiem Garmin

Urządzenia Garmin obsługują wiele profili aktywności, niezależnie więc od tego, jaki sport uprawiasz, z pewnością znajdziesz w swoim smartwatchu funkcje, które będą dopasowane do twojego rodzaju treningu. Każdy z zapisanych trybów można też modyfikować, dostosowując i personalizując. Garmin pozwoli ci też zaplanować trening, analizując twój poziom zaawansowania i wytrenowania.

Do zwiększenia efektywności przydają się zaś rozbudowane funkcje analizy dynamiki biegu, wśród których najważniejsze to: czas kontaktu z podłożem, rytm biegu, długość kroku i moc biegowa. Szeroko rozbudowane pomiary fizjologiczne dostarczają niezliczoną ilość informacji na temat m.in. pułapu tlenowego, przygotowania wydolnościowego, progu mleczanowego, a także stanu wytrenowania i czasu, jaki sportowiec powinien przeznaczyć na odpoczynek. Zbieranie tych danych umożliwi ci podjęcie odpowiednich działań, tak, aby osiągnąć wymarzony treningowy cel. Dodatkowo sprawia również, że ćwiczenia są bezpieczne.

Odkrywaj lokalne trasy z mapami Garmin

Garmin zaczynał jako firma produkująca urządzenia nawigacyjne i do dziś jest znana przede wszystkim z tego. Nie dziwi więc fakt, że kwestia łączności z satelitami w zegarkach amerykańskiej marki jest na bardzo wysokim poziomie. Garmin wykorzystuje 3 technologie: GPS, Glonass, a również Galileo. Dzięki temu połączeniu nawet najcięższe warunki nie są w stanie zatrzymać wskazań i przerwać dostępu do map.

Jeśli zaś chodzi o te ostatnie, to zegarki Garmin działają na bazie kolorowych map TOPO, a dzięki dodatkowym funkcjom i aplikacjom istnieje możliwość dostosowania działania smartwatcha dokładnie pod swoje potrzeby. Można np. wybierać trasy kierując się ich popularnością - wykorzystuje się do tego dane dotyczące milionów kilometrów pochodzące z Garmin Connect™.

Słuchaj muzyki z zegarkiem Garmin

Zegarki Garmin zostały stworzone dla biegaczy. Wiele osób nie wyobraża zaś sobie treningu biegowego bez towarzyszącego mu rytmu ulubionej muzyki. Amerykańska marka odpowiedziała na ich potrzeby! Wiele modeli, m.in. te z serii Garmin Vivoactive 3 Music, zostało wyposażonych w możliwość wgrania nawet do 500 utworów. Do odsłuchiwania muzyki używa się wygodnych bezprzewodowych słuchawek bluetooth. Co więcej, na niektóre zegarki można pobierać playlisty z serwisów streamingowych. Dotychczas wspierane są dwa: Deezer i Spotify.

Garmin Pay - płać zegarkiem

Więcej funkcji przydatnych na co dzień? Proszę bardzo! Bardzo ciekawa i ułatwiająca życie jest niewątpliwie możliwość płacenia za pomocą zegarka. Wszystko dzięki technologii Garmin Pay, która opiera się na płatnościach zbliżeniowych. To prosta, wygodna i przede wszystkim szybka metoda, która może odmienić twoje życie. Nie masz portfela? Nie masz telefonu? Nie ma problemu. To hasło marki Garmin najlepiej podsumowuje ideę nowatorskiego pomysłu.

Nie przegap żadnej wiadomości

Smartwatche Garmin, oprócz tego, że pomagają przenieść trening na wyższy poziom, doskonale sprawdzają się też w codziennym użytkowaniu. Mając zegarek na nadgarstku nie przeoczysz już żadnej ważnej wiadomości - każdą odczytasz z tarczy smartwatcha. SMS, mail czy przypomnienie? Garmin poinformuje cię o wszystkim! Co więcej, dzięki platformie Connect IQ™ można też dowolnie personalizować zegarek Garmin, instalując na nim aplikacje tj. np. Uber, SmartThings czy Accuweather. Kto powiedział, że sportowy smartwatch musi służyć tylko do treningu?

Odmień oblicze swojego Garmina

Kupując jeden zegarek Garmin nie musisz godzić się z tym, że twoje urządzenie cały czas wygląda tak samo. Dzięki systemowi wymiennych pasków QuickFit™ oraz ciągle rozwijającej się platformie Connect IQ™ można dowolnie zmieniać swojego smartwatcha. Wystarczy pobrać z aplikacji kolejny motyw ukazujący się na cyferblacie lub zakupić pasek w nowym kolorze. Tarczę możesz odmieniać na niezliczoną ilość sposób oraz dodawać ulubione widgety, więc o nudzie nie ma mowy!

Ambasadorzy Garmin najlepszą rekomendacją

Najlepszą promocją dla sportowych smartwatchy jest ich użytkowanie przez zawodowców. Wielu profesjonalnych sportowców zaufało marce Garmin i używa jej zegarków w czasie codziennych treningów. To właśnie m.in. dzięki swoim “wirtualnym trenerom” mogą osiągać coraz lepsze wyniki. Kto nosi zegarki Garmin? Sportowcy klasy światowej: biegacze - Ben True i Kelly Holmes, triatloniści - Jenny Fletcher i Timothy O’Donnell, zespoły kolarstwa szosowego (Movistar) i górskiego (Clif Pro Team), a nawet piloci, jak Pete McLeod. Marka często jest też partnerem ważnych imprez sportowych - biegów długodystansowych i triatlonów.

Wartość zegarków Garmin docenili profesjonaliści. Ty też możesz być jak oni. Zobacz ofertę smartwatchy i zdecyduj, który model jest idealny dla Ciebie. Muzyczny, tytanowy, a może taki z dołączonym pasem HRM? Wybór jest w Twoich rękach!


Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.