Zegarki Hanowa – historia pasji Hansa Nolla

Hanowa

Zegarki Hanowa – historia pasji Hansa Nolla

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

18 sierpnia 2023

Hanowa to szwajcarska marka, której powstanie datuje się na rok 1963. Założycielem brandu był Hans Noll, któremu przyświecał jeden cel, chciał stworzyć zegarki ponadczasowe, przystępne cenowo które jednocześnie byłyby ucieleśnieniem kunsztu szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Czy mu się to udało? Przekonajcie się sami. Zapraszamy do świata zegarków Hanowa.

 
 

Z miłości do zegarków – historia marki Hanowa

Hans Noll i jego małżonka wkroczyli w świat szwajcarskiego zegarmistrzostwa w 1963 roku. Oboje pragnęli, aby szwajcarskie zegarki stały się bardziej przystępne. Postanowili tworzyć modele Swiss Made działające na podstawie mechanizmów kwarcowych. Chcąc obniżyć koszt produkcji, nie tracąc na jakości, podjęli decyzję, o wykorzystywaniu szkieł mineralnych. Marka Hanowa dość szybko zyskała uznanie i szacunek wśród klientów. Branża zegarmistrzowska również przychylnie patrzyła na dokonania państwa Noll

 

marka Hanowa zegarek damski na jasnym skórzanym pasku

 

Skąd pomysł na nazwę marki? Hanowa to nic innego jak akronim, czyli tak zwany skrótowiec od słów Hans Noll Watches. Oprócz zegarków naręcznych w portfolio marki znajdują się modele kieszonkowe oraz wyjątkowe biżuteryjne zegarki-pierścionki noszone na palcu. Marka stale się rozwijała, poszerzała zarówno ofertę, jak i zasięg działania, wkraczając na rynki zagraniczne. Znaczące zmiany nastąpiły w 2009 roku - firma została sprzedana, ale know-how wypracowany przez Hansa Nolla pozostał. To, co wyróżnia zegarki z logiem Hanowa, to: minimalizm, ponadczasowość, nowoczesność i najwyższa jakość oraz precyzja wykonania.

 

Szwajcarska marka Hanowa zegarek męski na pasku skórzanym

 

Męskie zegarki Hanowa dla entuzjastów niebanalnego minimalizmu

Hanowa to zegarki męskie o ponadczasowym i uniwersalnym designie. Stanowią dopełnienie zarówno codziennych nieformalnych stylizacji, sportowych outfitów, jak i eleganckich służbowych stylizacji. Męskie zegarki Hanowa to modele na skórzanych paskach, zarówno gładkich, jak i fakturowanych, a także egzemplarze na stalowych bransoletach. Tarcze zegarków są dość proste, ale niebanalne. Projektanci zawsze dodają jakiś ciekawy element, coś, co wyróżnia go na tle innych. Może to być datownik, szlif słoneczny, nietuzinkowe indeksy, bądź finezyjne wskazówki. Marka przygotowała również interesujące  zegarki z chronografem. Wszystkie zegarki Hanowa działają na podstawie szwajcarskich mechanizmów kwarcowych. Wodoszczelność w zależności od modelu ustalono na poziomie od 3 ATM do 5 ATM.

 

męski elegancki zegarek na pasku marki Hanowa

 

Zegarki damskie Hanowa – bo diabeł tkwi w szczegółach

Marka Hanowa nie zapomina o kobietach, oprócz szerokiej gamy męskich zegarków, przygotowała również interesujące modele dla pań. Czym charakteryzują się damskie zegarki Hanowa? Po pierwsze niewymuszoną elegancją i minimalizmem. Zegarki są stonowane, klasyczne, a jednocześnie ozdobne i nieco biżuteryjne. Niewielu firmom udaje się zachować balans między prostotą a dekoracyjnością. Wśród elementów ozdobnych znajdują się subtelne indeksy wykonane z połyskujących kryształków, szlif słoneczny lub faktura, które zdobią tarcze. Zegarki zyskują nieco charakteru i zadziorności dzięki soczystym kolorom skórzanych pasków, takich jak czerwień czy soczysta zieleń. Oczywiście w portfolio marki są też stonowane barwy takie jak biel, szarość, brąz czy też granat. Uwagę przyciągają również modele na stalowych kobiecych bransoletach. Wodoszczelność damskich zegarków ustalono na poziomie od 3 ATM do 5 ATM. Warto wspomnieć, że zegarki damskie od wielu lat składane są ręcznie właśnie przez kobiety. Ich doświadczenie i precyzja sprawia, że każdy model prezentuje się idealnie.

 

zegarek marki Hanowa model damski na pasku ze skóry

 

Zegarki Hanowa – doskonała jakość na wyciągnięcie ręki

Hans Noll dokonał czegoś niezwykłego, stworzył markę, która od 60 lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Coraz więcej osób poszukuje zegarków dobrej jakości o ciekawym, ale nieprzesadzonym wyglądzie. Takie właśnie są modele z logiem Hanowa. Zegarki klasyczne, ale z przysłowiowym pazurem. Zegarki wysokiej jakości, ale na każdą kieszeń. Warto podkreślić, że zegarki Hanowa doskonale wpisują się w obowiązujące trendy, stanowią również uzupełnienie tak zwanej szafy kapsułowej. Dzięki czemu pasują do wielu, a nie tylko jednej stylizacji. A ty masz już swój zegarek Hanowa?


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.