Zegarki Laco z nagrodą Red Dot Design Award!

Laco

Zegarki Laco z nagrodą Red Dot Design Award!

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

15 maja 2020

Dobre wiadomości przyszły do nas z konkursu Red Dot Design Award! Jeden z zegarków Laco został nagrodzony na jednym z najbardziej znanym konkursie w dziedzinie wzornictwa. Marka, która dała nam się poznać z tworzenia doskonałych zegarków lotniczych, zdobyła tę wspaniałą nagrodę. Dzięki czemu będzie on prezentowany w muzeach i Internecie. Już teraz sprawdź, który zegarek został uhonorowany!

Co to jest Red Dot Design Award?

Historia konkursu Red Dot Design Award sięga 1955 roku. To w tym roku zwołano pierwsze jury w Essen w Niemczech, aby ocenić najlepsze projekty dnia. Długo trwało formowanie się ostatecznej formy konkursu. W latach 90. profesor generalny Red Dot, dr Peter Zec, opracował nazwę i markę nagrody. Od tego czasu poszukiwane wyróżnienie „Red Dot” jest szanowaną międzynarodową pieczęcią wyjątkowej jakości wzornictwa. Laureaci są prezentowani w rocznikach, muzeach (w tym w Red Dot Design Museum) i Internecie.

Konkurs przydzielany jest w trzech kategoriach: Red Dot Award: Design Product, Red Dot Award: Brands & Communication Design oraz Red Dot Award: Design Concept. Dzięki czemu konkurs jest w stanie znaleźć najlepsze projekty pod kątem designu. W tym roku w kategorii Red Dot Award: Design Product wybrano projekt marki Laco Frankfurt GMT, który zdobył nagrodę za wyjątkowe wzornictwo.

Za co nagroda Red Dot Design Award dla Laco?

Marką Laco możemy cieszyć się już prawie 100 lat. Przez wiele lat marka była dystrybutorem swoich produktów dla niemieckich lotników, dzięki czemu możemy być pewni o jakości tych produktów. Dlaczego zegarki Laco dostała nagrodę? Marka przez wiele lat tworzyła zegarki lotniczych, jednocześnie podążać z biegiem nowych czasów. Laco nieustannie poszukuje nowych rozwiązań, by zadowolić swoich wymagających klientów, dlatego ich projekty to doskonałe połączone świetnego designu oraz najlepszych materiałów.

“Zwycięzcy nagrody Red Dot Award udowodnili, że stworzyli doskonałe produkty godne zdobycia nagrody. Produkty zdobyły uznanie jury nie tylko ze względu na ich estetykę, ale także dzięki niezrównanej funkcjonalności. Dzięki swoim projektom zdobywcy nagród ustanawiają nowe standardy w swojej branży. Chciałbym im szczerze pogratulować sukcesu” - powiedział profesor dr Peter Zec, założyciel i dyrektor generalny Red Dot.

Zegarki Laco Frankfurt GMT

Zegarki Laco Frankfurt GMT to potwierdzenie znanego nam już designu marki. Ich tarcze o minimalistycznym wzornictwie wyposażone zostały w podświetlenie Super-LumiNova na wskazówkach i indeksach oraz pokryte zostały podwójnym szkiełkiem szafirowym z warstwą antyrefleksyjną, dzięki czemu odczyt godziny możliwy jest w każdych warunkach. W zależności, jaki pasek wolisz, możliwy jest wybór między paskiem nylonowym oraz skórzanym. Zegarek dopełnia doskonały mechanizm automatyczny Laco 93 (mechanizm bazowy ETA 2893-2) oraz wodoszczelność w klasie 200 m. Dzięki niemu możliwe jest pływanie i nurkowanie z zegarkiem na nadgarstku na większych głębokościach. Zegarek Laco jest zatem urządzeniem kompletnym, przez co towarzyszyć ci będzie na lata.

Zegarki Laco Frankfurt GMT Red Dot

Na przestrzeni lat Laco niezmiennie zaskakiwało użytkowników najlepszymi rozwiązaniami i wysoką jakością swoich wyrobów. Unikalny design i wyjątkowy charakter zegarków możemy podziwiać do dziś. Nic więc dziwnego, że zegarki tej marki zostały wyróżnione w tak prestiżowym konkursie, jakim jest Red Dot Design Award. Już teraz sprawdź ofertę zegarków Laco i wybierz model, który najbardziej ci się podoba!


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.