Zegarki Luminox Pacific x Bear Grylls - Mountain 3730 Series

Rozmaitości

Zegarki Luminox Pacific x Bear Grylls - Mountain 3730 Series

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

14 listopada 2023

Wieloletnim ambasadorem marki Luminox jest brytyjski podróżnik, alpinista i były żołnierz Edward Michael „Bear” Grylls. Jednym z jego największych osiągnięć było wejście na Mount Everest w 1998 roku. Marka Luminox postanowiła celebrować 25-lecie tego wydarzenia, wypuszczając edycje zegarków Bear Grylls Mountain 3730. Poznaj tę niezwykłą serię, wśród której znajduje się specjalna limitacja.

 
 

Edward Michael Grylls - wyjątkowy ambasador marki Luminox

Wieloletnim ambasadorem marki Luminox jest Edward Michael „Bear” Grylls. Zamiłowanie do sportów w tym żeglarstwa i wspinaczki wpoił w niego jego ojciec. Już jako ośmiolatek przystąpił do skautów, by zdobywać wiedzę z zakresu sztuki przetrwania, która przydała mu się podczas trzyletniej służby wojskowej. Należał do elitarnych, brytyjskich służb specjalnych. Aktywny tryb życia wiąże się nierozerwalnie z ryzykiem kontuzji, a nawet śmierci. Niefortunny skok spadochronowy wykluczył Gryllsa na półtora roku. W wyniku wypadku doznał poważnego urazu kręgosłupa. Nie złamało go to i powrócił silniejszy.

 

dekiel zegarka luminox xb.3737 z mottem never give up

 

Zgodnie ze swoim mottem życiowym Never Give Up już w 1998 roku spełnił swoje marzenie, jakim było wspięcie się na szczyt Mount Everest. Zapisał się na kartach historii jako najmłodszy, niespełna 23-letni Brytyjczyk, który został skoczkiem spadochronowym, jak i zdobywcą najwyższego szczytu świata. Jego kolejne wyczyny były równie imponujące. Między innymi preszedł przez zamarznięte Morze Arktyczne, eksplorował Antarktykę. Ponadto przeleciał na motolotni nad Mount Everestem, jak i dżunglą. Swoimi ekstremalnymi wyczynami dzielił się z widzami na antenie Discovery Chanell w swoim autorskim programie Człowiek kontra natura.

trzy zegarki z seii Bear Grylls

 

 

Zegarki Luminox Bear Grylls Mountain

Marka Luminox nieprzerwanie wspiera i obserwuje kolejne dokonania swojego nadzwyczajnego ambasadora. Nic więc dziwnego, że okrągłą rocznicę zdobycia najwyższego szczytu świata postanowili celebrować w szczególny sposób. Stworzono serię Pacific x Bear Grylls - Mountain 3730 Series, w skład której wchodzą 4 zegarki. Co je wyróżnia? Projektantom zależało, żeby modele były użyteczne zarówno w trakcie eksploracji podwodnego świata, jak i na ekstremalnych wysokościach podczas górskiej wspinaczki. Każdy model wyposażono w dwukierunkowy obrotowy bezel z CARBONOX ™, z którego wykonano również kopertę, Tarczę chroni i szafirowe szkło z powłoką antyrefleksyjną. Wodoszczelność ustalono na poziomie 20 ATM. Wszystkie modele działają na podstawie szwajcarskiego mechanizmu Kwarcowego ronda 515. Dekle i tarcze trzech podstawowych modeli zdobi grawer z mottem Gryllsa "Never Give Up". Nie zapomnijmy o podświetleniu trytowym Luminox Light Technology (LLT), dzięki któremu można odczytać wskazania zegarka nawet w największych ciemnościach.

 

zegarki marki luminox z serii bear grylls mountain na trawie

 

Model XB.3731 posiada pasek, kopertę, jak i tarcze w kolorze czarnym. Koronkę oraz detale na tarczy utrzymano w odcieniu pomarańczowym. Zewnętrzny pierścień tarczy posiada piaskowy kolor. Dzięki czemu tarcza zyskała głębi.

 

zegarek luminox z serii Bear Grylls

 

Model XB.3735 posiada czarną tarczę, jak i kopertę oraz bezel. Gumowy pasek i zewnętrzny pierścień tarczy utrzymano w kolorze zielonym. Napis z mottem alpinisty ma żółtą barwę, dzięki czemu jest widoczny.

 

zegarek Luminox Bear Grylls lezący na trawie

 

Model XB.3739 jest cały czarny. Posiada kontrastujące detale takie jak pomarańczowa koronka i zewnętrzny pierścień. Do każdego modelu można dokupić paski w innym kolorze, jak i specjalną nakładkę "bull bar" która ma chronić dodatkowo szkło.

 

zegarek LuminoxBear Grylls z pomarańczowym wewnętrznym pierścieniem

 

Luminox Bear Grylls Mountain 3730 - edycja limitowana

Czwarty model z serii XB.3737 objęto ścisłą limitacją. Wyprodukowano zaledwie 800 sztuk na cały świat. Tarcz tego zegarka w odróżnieniu od pozostałych jest biała. Na wewnętrznym pierścieniu wygrawerowano motto życiowe alpinisty "Never Give Up” oraz wysokość szczytu 8848M. Kolory użyte w tym modelu nie są przypadkowe, gdy biały, niebieski i czerwony to barwy znajdujące się na fladze Nepalu. Dekiel zdobi płaskorzeźba przedstawiająca Mount Everest oraz numer limitacji. Zegarek limitowany posiada dodatkowo nakładkę tzw."bull bar". Pełni ona funkcję ochronną i zabezpiecza szkło przed stłuczeniem lub zarysowaniem.

 

Limitowany zegarek Luminox Bear Grylls z białą tarczą

 

Luminox - ekstramalnie wytrzymałe zegarki dla wymagających

Luminox to zegarki wyróżniające się pod wieloma względami. Po pierwsze wykorzystano w nich unikatowy system podświetlenia trytowego Luminox Light Technology ( LLT). Gwarantuje on podświetlenie nawet w zupełnych ciemnościach, ponadto nie wymaga zewnętrznych źródeł zasilania. Świeci samoczynnie nawet przez okres 25 lat. Zegarki Luminox przez wzgląd na swoją wytrzymałość wykorzystywane są zarówno przez entuzjastów outdooru, jak i sportów ekstremalnych, ale i profesjonalnych nurków, pilotów myśliwców czy żołnierzy należących do jednostek specjalnych. Warto podkreślić, że producenci zegarków Luminox są również prekursorami tworzenia zegarków neutralnych dla środowiska pod względem emisji CO2. Dla marki równie ważne co rozwój technologi jest troska o planetę.

 

dwa zegarki Luminox seria Bear Grylls leżące na trawie

Luminox nowoczesne zegarki na miarę naszych czasów

Wiele firm dążąc do rozwoju, zapomina o tym, co naprawdę ważne. Marka Luminox jest filarem i wsparciem dla ludzi, jak i środowiska. Najnowsza kolekcja Bear Grylls Mountain 3730 jest hołdem złożonym człowiekowi, który nigdy się nie poddaje, tak jak Luminox nie poddaje się w dążeniu do perfekcji. Zapoznaj się z pełną kolekcją zegarków Luminox. Wkrocz razem z nami do świata ekstremalnie wytrzymałych modeli stworzonych na miarę potrzeb nawet najbardziej wymagających konsumentów.


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.