Zegarki z funkcją płacenia

Zegarki z funkcją płacenia

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

23 września 2017

Producenci zegarków oferują nam wachlarz możliwości. Oprócz tradycyjnych analogowych modeli znajdziemy także ofertę skierowaną do osób, które zawsze chcą mieć wszystko pod kontrolą. Mowa tu o smartwatchach - zaawansowanych technologicznie zegarkach, pozwalających na dostęp do wielu praktycznych funkcji. Obok wyposażenia w plany treningowe, czy możliwość odbierania powiadomień, znajdziemy także funkcję płatności zegarkiem. Czym jest technologia NFC? Jak skorzystać z Google Pay? Odkryj zegarki z funkcją płacenia.

Funkcja płatności w zegarkach - co to NFC i Google Pay?

Formy płatności zbliżeniowych za pomocą urządzenia nie byłby możliwe bez technologii NFC, czyli Near Field Communication. Działa ona w oparciu o fale radiowe, które umożliwiają wymianę danych między chipem NFC a jego anteną. Wśród urządzeń, które wyposażone zostały w taką opcję, znajdą się zegarki z systemem operacyjnym Wear OS od Google. Posiadają one aplikację Google Pay, umożliwiającą łatwe i szybkie dodanie karty debetowej lub kredytowej do Twojego smartwatcha. Płatności odbywają się poprzez otwarcie aplikacji i zbliżenie zegarka do czytnika, do momentu usłyszenia sygnału dźwiękowego lub wibracji urządzenia. Inną formą, która również umożliwia korzystanie z NFC jest funkcja Garmin Pay, dedykowana zegarkom sportowym Garmin.

Zegarki z funkcją płacenia - jaki wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, możliwość płatności zbliżeniowych zegarkiem to tylko element tego, co oferują nam smartwatche. Jeżeli decydujesz się na zakup jednego z nich, przede wszystkim weź pod uwagę swój tryb życia. Dlaczego? Ponieważ chip NFC znajdziesz zarówno w zegarkach sportowych, jak i klasycznych lub eleganckich smartwatchach. Miłośników sportu, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą, z pewnością zainteresują produkty Suunto lub Garmin. Osoby, które od zegarka wymagają modnego designu, wzbogaconego o przydatne na co dzień rozwiązania znajdą idealny smartwatch u marek EA Connected, Fossil Smartwatches, Diesel ON oraz Michael Kors Access. Wśród nich znajdą się zarówno męskie, jak i damskie modele - zegarki nie tylko z funkcją płatności, ale także przydatnymi na co dzień funkcjami np. sterowania muzyką.


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.