Jesteś fanem survivalu albo po prostu lubisz przemierzać dziewicze lasy? Znaleźliśmy ci gadżet, który może uratować ci życie w trudnych warunkach. Kompas to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego fana trekkingu, dlatego już dzisiaj wybierz model, który najbardziej ci się przyda!

czytaj dalej

Kompasy

(10)

Popularność
Popularność

Zbierasz elementy wyposażenia do twoich outdoorowych przygód? Służymy ci pomocą! Naszą nowością są kompasy, które możesz już nabyć w naszym sklepie. Zastanawiasz się, jaki jest dla ciebie odpowiedni? Podpowiadamy, które są najlepsze.

Po co ci kompas?

Kompas to podstawowy element w wyposażeniu m.in. wędrowca, turysty, narciarza. Urządzenie to wskaże ci właściwy kierunek, gdy inne metody określenia drogi zawiodą. Dlaczego kompas jest tak istotny? To niewielkie urządzenie pozwala określić położenie użytkownika względem czterech stron świata. W zestawie z mapą jest bardzo pomocny przy odnajdywaniu drogi i nawigowaniu do określonego celu.

Typy kompasów

Jeśli wiemy już, dlaczego kompas jest tak istotny, należy wybrać model, który najlepiej sprawdzi się w trakcie twoich wędrówek. Istnieją dwa typy kompasu. Najpopularniejszy typ to kompas magnetyczny, który zbudowany jest ze wskazówki magnetycznej umieszczonej na podziałce kątowej, która najczęściej zamknięta jest w pojemniku wypełnionym alkoholem. Zapobiega to drganiom igły, dzięki czemu odczyt jest precyzyjny. Nie jest to jednak jedyny typ, jaki możemy spotkać. Drugim, również dość popularnym wariantem, jest kompas elektroniczny, który jest zbudowany w bardziej skomplikowany sposób. Jego działanie też jest inne – kompasy cyfrowe wykorzystują do działania sygnał wysyłany przez satelity, a niektóre bywają zintegrowane z nawigacją GPS.

Sklep z kompasami w Warszawie

Materiały najwyższej jakości, komfort użytkowania oraz wytrzymałość kompasów gwarantuje wieloletnie użytkowanie tych produktów. Odwiedź nasz sklep internetowy lub sklep stacjonarny w Warszawie i zakup swój wymarzony kompas.

Oficjalny Sprzedawca kompasów - Autoryzowany Sklep – Dystrybutor

Wszystkie dodatki z naszej oferty pochodzą od licencjonowanych dystrybutorów. W Zegarowni znajdziesz szeroki wybór kompasów, dostępnych zarówno w naszym sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. Szybka wysyłka gwarantowana!