70 lat marki Orient Star

Orient Star

70 lat marki Orient Star

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

28 lipca 2021

Jubileusze to przepiękna sprawa - znaczą one o trwałości i mocy marki. W tym roku swoje okrągłe 70-lecie obchodzi marka Orient Star, która należy do grupy Orient Watch Co. To, co początkowo było jedynie projektem, szybko przerodziło się w osobną firmę i stało się symbolem najwyższej jakości oraz modelowym przykładem ogromnego sukcesu na skalę światową.

 

Orient Star - marka z tradycją

Orient Star powstało w roku 1951 jako projekt japońskiej marki Orient Watch Co. - początkowo sub-marka miała reprezentować tylko nowatorskie rozwiązania stylistyczne (ciekawy design) oraz technologiczne. Szybko jednak okazało się, że zegarki Orient Star spełniają wymagania nawet najbardziej "wybrednych" klientów i projekt został przekształcony w pełnoprawną markę-córkę Orient Watch.

Zaczęło się od serii Skeleton, która podbiła serca kupujących na całym świecie, głównie dlatego, że sama pokazywała swe serce… na tarczy. Nowoczesny design to jedno, ale możliwość oglądania pracy mechanizmu automatycznego robiła (i robi do dziś) wielkie wrażenie. Wszystko to w eleganckiej, klasycznej oprawie kopert ze stali, bransolet z tego samego materiału i skórzanych pasków najwyższej jakości. Na kanwie sukcesu kolekcji Skeleton marka śmiało ruszyła pędem po sukces, ukazując światu kolejną wspaniałą serię, a mianowicie World Time. Ta pozwoliła klientom na to, by sprawdzać czas nie tylko w bieżącej strefie, ale także w 24 największych miastach świata. Oszałamiające, prawda?

Z czasem zegarki Orient Star stały się jednym z najpopularniejszych w branży zegarmistrzowskiej, udowadniając, że da się łączyć klasykę z najnowocześniejszymi technologiami.

 

orient star

 

Orient Star Open Heart Automatic - olśniewająca stylistyka i funkcjonalność

Siedemdziesięciolecie marki Orient Star postanowiono uczcić jubileuszową serią zegarków. Orient Star Open Heart Automatic jest idealnym zwieńczeniem 70 lat pracy nad marką, a jednocześnie zapowiedzią kolejnych dekad, na które producenci patrzą z radością i entuzjazmem do tworzenia kolejnych wielkich kolekcji.

Czym zegarki Orient Star Open Heart Automatic zdobywają uznanie i serca? Przede wszystkim swoją budową. Przykładem może być piękny model Orient Star Open Heart Automatic RE-AY0006A00B, który składa się z koperty wykonanej ze stali szlachetnej wykazującej odporność na korozję i wiele czynników zewnętrznych, bransolety ze stali szlachetnej oraz przyciągającej wzrok tarczy. Niezwykły mieniący się cyferblat wykonano z ciemnej masy perłowej, która daje niebieskozielone, głębokie refleksy. Oprócz tego mamy tutaj okienko Open Heart. To ono jest "gwoździem programu". Ściąga uwagę i każe wpatrywać się w pracę mechanizmu automatycznego Cal. F7M63, którego rezerwa chodu wynosi aż 50 godzin. Oprócz okienka jest tu także datownik dni miesiąca w postaci totalizatora, wskaźnik rezerwy chodu (żeby wiedzieć, kiedy skończy się nam rezerwa i zawczasu zegarek włożyć do rotomatu lub po prostu założyć po to, by nakręcił się sam) oraz piękny wskaźnik faz księżyca.

 

70 lat Orient Star

 

Dla zwolenników jasnych zegarków dobry może być męski zegarek Orient Star Open Heart Automatic RE-AY0003S00B - to dokładnie ten sam dodatek, ale w kolorystyce srebra, bieli i różowego złota. Daje to razem efekt luksusu, który podkreśli twój wyjściowy look. Każdy z modeli z tej kolekcji założyć do garnituru, marynarki, blezera, spodni w kant czy dżinsów. Nie ograniczaj się, zegarek męski Orient Star daje ci pełną swobodę! Właśnie to wyróżnia markę na rynku - nie zamyka się w jednej i tej samej stylistyce. Jej zegarki możesz założyć na co dzień i od święta, na spotkania i samotne wyjścia, na koktajl-party i wyjście do restauracji na mieście.

 

Świętuj 70 lat marki Orient Star!

Jeśli tak jak my uwielbiasz zegarki z klasą, cenisz sobie długoletnią tradycję, ale kochasz łamać skostniałe konwenanse i nie cierpisz bylejakości - koniecznie wybierz japoński zegarek Orient Star. Wybierając go dla siebie, rozjaśnisz swój dzień i wyposażysz się w wytrzymały dodatek na wiele lat, a decydując się na podarowanie go komuś bliskiemu, dostarczysz tej osobie niezwykłe emocje i wspomnienia. To się nazywa strzał w dziesiątkę!

 

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.