Amerykańska myśl i europejskie serce. Poznaj zegarki Paul Rich

Paul Rich

Amerykańska myśl i europejskie serce. Poznaj zegarki Paul Rich

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

08 sierpnia 2023

Na pokładzie Zegarowni pojawiła się niedawno nowa marka. Teraz wśród licznych zegarków dostępnych na naszej stronie znajdziesz także te z portfolio amerykańskiego producenta, Paula Richa. Jaka jest jego historia, wartości i idee? Poznajmy najciekawsze modele z oferty firmy!

 
 

Born in The U.S.A., czyli krótka historia marki Paul Rich

Marka Paul Rich została powołana do życia w 2017 roku, by zapewniać wymagającym klientom pierwszorzędne źródło klasycznych, fachowo wykonanych zegarków. Jak pisze producent na swojej stronie, „powstałe z połączenia amerykańskiej myśli i europejskiego serca, nasze produkty są projektowane dla ludzi sprawczych, wizjonerów i poszukiwaczy przygód”.

Założyciel firmy Paul Rich, tworząc swoje zegarki, myśli przede wszystkim o tym, by jego projekty umilały komuś dzień. Nowoczesne materiały, przemyślane wzornictwo i rzemieślniczy kunszt sprawiają, że z powodzeniem udaje mu się realizować to założenie.

 

Paul Rich

 

Jakimi wartościami kieruje się firma Paul Rich?

Jedną z głównych wartości, którymi marka kieruje się w swojej działalności, jest ambicja. Paul Rich zawsze mierzy wysoko. Producent wierzy, że dążenie do sukcesu to coś, co łączy nas wszystkich. Podobnie jak on osiągnął sukces, porywając się na tak duży projekt, tak i Ty możesz zdobywać szczyty!

Ekspresja to kolejny ideał amerykańskiej firmy. Zegarki Paul Rich powstają z myślą o wszechstronności, a szerokie spektrum stylów i kolorów zachęca do eksperymentowania i swobody w wyrażaniu siebie.

W trójce głównych wartości plasuje się także doskonałość. Projekty Paul Rich są nie tylko efektowne pod względem wizualnym. Cechuje je także starannie przemyślana konstrukcja i wyjątkowe wykonanie z najwyższej klasy materiałów. Jakość projektu jest najwyższym priorytetem marki.

 
 

Paul Rich w liczbach

Czas na krótkie zestawienie dotychczasowych osiągnięć marki i ciekawostki dotyczące procesu produkcji:

  • Tylko w 2021 roku producent sprzedał ponad 50 tysięcy zegarków.
  • Proces projektowania zajmuje średnio około 9 miesięcy.
  • Zespół Paul Rich liczy około 30 ekspertów.
  • Średnia ocen produktów marki wynosi 4.8/5.
  • Markę Paul Rich docenili klienci z 6 kontynentów.
  • Potrzeba 20 osób, aby stworzyć jeden zegarek.

Topowe kolekcje Paul Rich

Sprawdźmy teraz, jakie są bestsellerowe kolekcje Paul Rich i czym się wyróżniają.

 

Gwiezdne zegarki Paul Rich Star Dust dla mężczyzn

Zdecydowanym faworytem Paul Rich jest seria Star Dust. To modele dostępne, zgodnie z filozofią marki, w różnych wariantach kolorystycznych. Znajdziemy tu wersje na skórzanym pasku i stalowej bransolecie oraz warianty koperty o średnicy 42 lub 45 mm. Linię wyróżniają głównie mieniące się tarcze, do których wykonania użyto zielonego lub niebieskiego awenturynu. Aby nie spowodować efektu przytłoczenia, pozostałe elementy cyferblatu są minimalistyczne — liniowe indeksy i ostro zakończone wskazówki pokryto powłoką luminescencyjną, co umożliwia odczyt godziny w ciemności. Wybrane modele wzbogacono o okienko z datownikiem dni miesiąca, które znajduje się na wysokości godziny trzeciej. Do wyboru mamy mechanizm automatyczny lub kwarcowy. W tym pierwszym pracę serca zegarka możemy podziwiać przez przeszklony dekiel.

 

Zegarki męskie Paul Rich Star Dust

 

Męskie zegarki Paul Rich Signature

Kolekcję męskich zegarków Paul Rich Signature wyróżnia bezel z ozdobnymi śrubami, które nadają całości industrialny charakter. Te nieprzekombinowane projekty mają tarcze dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Powierzchnię cyferblatów zdobi szlif słoneczny. Zarówno wskazówki, jak i indeksy zostały pokryte świecącą w ciemności powłoką. Na wysokości godziny trzeciej ulokowano okrągły datownik dni miesiąca. Coś dla siebie znajdą tu fani i złota, i srebra. Linia Signature to połączenie ponadczasowej klasyki ze świeżą nowoczesnością.

 
Zegarki męskie Paul Rich Signature
 

Damskie zegarki Paul Rich Heart of the Ocean — biżuteryjny styl ze sportowym akcentem

Chociaż w ofercie Paul Rich dominują zegarki dla mężczyzn, to producent nie zapomniał także o paniach. Z myślą o kobietach powstała seria kwarcowych zegarków Heart of the Ocean. To modele, w których gumowy pasek z fakturą w prążki łączy się ze stalową kopertą. Całość rozświetlają wysadzany kryształkami bezel oraz tarcza z masy perłowej. W ramach kolekcji dostępne są zegarki damskie w kolorach białym, różowym i niebieskim. Połączenie wygody, którą zapewnia pasek, z elegancją, której dodaje tarcza, nie mogło się nie udać!

 
Zegarki damskie Paul Rich Heart of the Ocean
 

Zegarki Paul Rich dostępne na stronie Zegarowni i w salonie stacjonarnym

Zegarki Paul Rich to powiew świeżości, nie tylko na rynku zegarków amerykańskich, ale zegarmistrzowskim w ogóle. Zapraszamy na stronę Zegarowni, gdzie dostępne są modele z opisanych w tym artykule serii i nie tylko, a także do sklepu stacjonarnego, gdzie obejrzysz zegarki na żywo.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.