Automatyczne zegarki Doxa - klasyka elegancji

Doxa

Automatyczne zegarki Doxa - klasyka elegancji

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

25 czerwca 2019

Doxa to marka, która bez wątpienia zdobyła zaufanie wśród milionów. Manufaktura powstała już w 1889 roku i od początku swojej działalności dba nie tylko o oryginalny design, ale również wspaniałe wykonanie - proces tworzenia zegarka Doxa to stuprocentowa precyzja, skupiająca się na chodzie najwyższej jakości. Czym zaskakuje mechanizm automatyczny zegarków Doxa? Jakie technologie stosuje marka? Odkryj sekret szwajcarskiej produkcji premium.

Doxa - pierwsze modele z ośmiodniową rezerwą chodu

Chociaż na rynku zegarków najpopularniejszymi cieszą się kwarce, to użytkownicy czasomierzy nie rezygnują z innych rodzajów mechanizmów - szerokie grono zwolenników zdobyły zegarki wyposażone w mechanizm automatyczny. Dlaczego wybór padł właśnie na automaty? Przede wszystkim dlatego, że nie wymagają one ingerencji w swoją pracę. Dzięki technologii Kinetic zegarki automatyczne nakręcają się samoistnie wraz z ruchem nadgarstka właściciela, co jest wygodniejsze niż cykliczna wymiana baterii w klasycznych kwarcach. Marka Doxa nie tylko wykorzystuje popularny mechanizm, ale także codziennie pracuje nad jego ulepszeniem. Przełomem, który zadecydował o popularności marki, okazał się wprowadzony na rynek mechanizm w ośmiodniową rezerwą chodu, który w na początku XX wieku stanowił część samochodów wyścigowych Bugatti.

Zegarki szwajcarskie Doxa - czym zaskakuje marka?

Jak się okazuje, klienci zegarków automatycznych wybierają ten rodzaj mechanizmu nie tylko ze względu na wygodę, ale również na walory estetyczne i solidne wykonanie. Trzeba przyznać, że wzornictwo automatów znacznie różni się od modeli wyposażonych w klasyczny mechanizm. Producenci chętnie eksponują na pierwszy plan pracę zegarka, stosując rozwiązania, które pozwalają na wgląd we wnętrze koperty - do nich należy zastosowanie tarczy typu skeleton lub małych sub-tarczy Open Heart. Inżynierowie zegarków Doxa niekiedy stosują ten rodzaj wzornictwa, jednak większą wagę przykładają do wykonania. Marka, której tradycja trwa już blisko 120 lat, doskonale wie, jak spełnić najwyższe wymagania klienta i dostarczyć model, którego wykonanie pozwoli na użytkowanie nawet przez kilka pokoleń!

Szwajcarska precyzja ETA zamknięta w eleganckim wzornictwie

Entuzjaści eleganckiego stylu z pewnością docenią zegarek Doxa z serii Executive 5 Automatic. Producenci wyposażyli model w mechanizm automatyczny ETA - drugi najpopularniejszy szwajcarski napęd. Koncern założony w latach 30 XX wieku przez ponad 50 lat zrzeszał licznych przedstawicieli marek skupionych wokół ETA, doprowadzając markę do miejsca, w którym zdobyła ona bogate doświadczenie i możliwość produkcji zróżnicowanych systemów. Doxa stosując najlepsze rozwiązania, chętnie wykorzystuje mechanizm automatyczny ETA, dbając przy tym o ekskluzywny design. W swojej ofercie posiada zegarek Doxa D167RWH, który obok precyzyjnego chodu dysponuje świetnym wykonaniem - koperta i bransoleta zostały odlane z wysokiej jakości stali szlachetnej. Producenci wyposażyli model jasną tarczę z czytelnymi indeksami, szkło szafirowe oraz oryginalny datownik dni miesiąca zlokalizowanym przy godzinie dwunastej. Co więcej, zegarek posiada wodoszczelność o klasie 5 ATM, pozwalającą na kąpiel w wannie bez konieczności zdejmowania urządzenia.

Zegarki automatyczne - kobiece modele Doxa

Kobiety zakochane w urokliwych i delikatnych modelach zegarków w pełni zadowoli oferta Doxa. Marka w swojej produkcji chętnie wykorzystuje jasną kolorystykę - na modele składają się piękne, skórzane paski, białe i perłowe tarcze, a także unikalne diamentowe zdobienia. W tym gronie znajdzie się limitowany model Doxa Calex Genuine Diamonds Automatic Limited D214SWH, którego kopertę wyposażono w ponad 60 diamentów oraz tarczę liczącą 8 diamentów pełniących funkcję indeksów. Luksusowy produkt posiada także wyjątkowe zdobienie Open-Heart pozwalające na wgląd w pracę mechanizmu automatycznego. Szukając mniej wyrafinowanego wzornictwa, zawsze warto postawić na klasykę! Modele z serii DOXA Il Duca Automatic to proste, ale eleganckie zegarki, które sprawdzą się również przy codziennych stylizacjach.

Doxa to produkt luksusowy, który trafi w gusta prawdziwych koneserów sztuki zegarmistrzowskiej. Marka jest dobrze znana w środowisku klasy wyższej, dlatego chętnie wprowadza do swojej oferty modele premium pod serią Limited Edition. Zegarek męski Doxa Blue Planet GMT Automatic Limited Edition D181SBU zaskakuje wykonaniem od wnętrza po elementy widoczne gołym okiem. Model napędzany przez szwajcarski mechanizm automatyczny ETA 2893 (z rezerwą chodu liczącą 42 godziny) to synonim luksusu, a wszystko dzięki unikatowemu wykonaniu m.in. paska ze skóry aligatora, granatowej tarczy z motywem gwieździstego nieba, czy wykorzystaniu masy perłowej do produkcji dekla koperty.

Zegarki Doxa, których napęd stanowi mechanizm automatyczny to nie tylko wysoce eleganckie modele, ale także klasyczne wzornictwo vintage lub sportowo-elegancki design. Zróżnicowana oferta pozwala na wybranie unikatowego modelu, który idealnie spełni twoje potrzeby, a przy tym zapewni precyzyjny chód w każdych warunkach. Zobacz pełną ofertę i wybierz swój idealny model.


Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.