Certina w służbie ochrony żółwi

Certina

Certina w służbie ochrony żółwi

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

09 lutego 2022

Certina to marka powstała już w 1888 roku. Wieloletnie doświadczenie i prestiż firmy spowodował, że jest ona rozpoznawalna i ceniona praktycznie w każdej szerokości geograficznej. Certina wykorzystuje swoje miejsce w branży do szerzenia postaw ekologicznych. Dowodem na to jest współpraca i promocja Sea Turtle Conservancy (STC).

 

Sea Turtle Conservancy (STC) - co to za organizacja?

Sea Turtle Conservancy, w skrócie STC, to amerykańska instytucja non-profit, która zajmuje się ochroną i badaniem żółwi morskich. Ta najstarsza na świecie organizacja powstała już w 1959 roku po to by zapewnić bezpieczeństwo żółwi morskich poprzez badania, edukację, szkolenia, rzecznictwo i ochronę naturalnych siedlisk. Jej siedziba znajduje się na Florydzie i zajmuje się konserwacją i opieką populacji żółwia morskiego.

 

Certina i Sea Turtle Conservancy

Już w 2017 roku marka Certina ogłosiła poparcie i chęć współpracy z Sea Turtle Conservancy poprzez nowo powstały projekt Tour de Turtles. Żółw to logo marki Certina, który jest symbolem wielkiej wytrzymałości, a jest to jedna z najważniejszych cech znanego systemu zabezpieczeń Certina, czyli DS Concept. Warto dodać, że system Certina DS Concept powstał w tym samym roku co organizacja STC.

W 2021 roku ruszyła pierwsza edycja projektu Tour de Turtles. Jest to wydarzenie online, który pozwala każdemu zainteresowanemu, oglądać migrację żółwi morskich. Dzięki systemowi satelitarnemu możliwe jest śledzenie w czasie rzeczywistym każdego żółwia oraz dystans, który pokonuje w ciągu kolejnych dni. Po zakończeniu migracji, ogłaszany jest zwycięski żółw, który przebył najdłuższą trasę.

 

Certina DS Action Diver Sea Turtle Conservancy

 

Limitowany nurek - Certina DS Action Diver Sea Turtle Conservancy Special Edition

W 2021 roku Certina wraz z organizacją Sea Turtle Conservancy stworzy wyjątkowy zegarek dla nurka. Jest to limitowany zegarek Certina DS Action Diver Sea Turtle Conservancy Special Edition. Czym się wyróżnia? Wyposażono go w datownik dni miesiąca, a także wyraziste indeksy i wskazówki wypełnione masą Super-LumiNova. Błękitny cyferblat zabezpieczono szkiełkiem szafirowym z antyrefleksem, które cechuje dobra odporność na zarysowania. Urządzenie pracuje w oparciu o innowacyjny mechanizm automatyczny Powermatic 80 ze sprężyną antymagnetyczną Nivachron™ i specjalnym systemem DS (m.in. z uszczelkami o-ring i wzmocnionym deklem). Koperta i bransoleta wykonane zostały ze stali szlachetnej 316L w kolorach srebra i złota. Cały zegarek dopełnia grawer znajdujący się na deklu zegarka Certina - żółw, który jest historycznym logiem marki oraz organizacji STC.

 
 

Certina - ochrona żółwi i planety

Zegarek z limitowanej serii DS Action Diver Sea Turtle Conservancy Special Edition oferowany jest w ekologicznym opakowaniu. Wyprodukowane zostało one z materiałów, takich jak bio bawełna i poliester pochodzący z recyklingu, nadających się do ponownego przetworzenia.

Sea Turtle Conservancy (STC) to wyjątkowa organizacja zajmująca się wytrzymałymi, jednak bardzo narażonymi na działanie ludzkie, zwierzętami. Żółw, który jest symbolem STC oraz Certina to symbol troski o nasze środowisko. Proekologiczne działania Certina to dowód na to, że ekologia może iść w parze z luksusem.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.