Davosa - szwajcarska jakość, szwajcarska precyzja

Davosa

Davosa - szwajcarska jakość, szwajcarska precyzja

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

10 kwietnia 2019

Davosa to wyjątkowa marka, która tworzy modele imponujące swoją dopracowaną w każdym szczególe jakością wykonania. Praktyczna funkcjonalność została połączona w przyciągającym wzrok klasycznym designem. Ponad 150 lat nieprzerwanej tradycji sprawia, że zegarki Davosa stanowią markę samą w sobie.

 

Zegarki Davosa – ponad 150-letnia tradycja

Marka Davosa powstała w 1861 roku w Szwajcarii jako małe, lokalne przedsiębiorstwo o nazwie Terminages d'Horlogerie. Jej założyciel Abel Frideric Hasler, wspierany przez członków swojej rodziny, w pierwszych latach działalności manufaktury postawił na produkcję popularnych w owym czasie zegarków kieszonkowych. Determinacja w dążeniu do celu i ciężka praca nad udoskonalaniem jakości sygnowanych logiem marki komponentów zaowocowała wielkim sukcesem. W 1988 roku w Monachium nastąpiła oficjalna prezentacja manufaktury pod nazwą Davosa.

 

Zegarki Davosa Skeleton

 

Zegarki Davosa – wyjątkowe modele dla najbardziej wymagających

Davosa zasłynęła dzięki najwyższej jakości i imponującej wytrzymałości modeli sygnowanych swoim logiem. Każdy z produktów poddawany jest specjalnym, niezwykle ekstremalnym testom wytrzymałościowym. W 2014 roku model Argonautic GMT został wysłany w stratosferę, odbywając lot na wysokości 35 km. Po pokonaniu ekstremalnych warunków atmosferycznych zegarek powrócił bez najmniejszego uszczerbku na Ziemię. Model Davosa Argonautic Lumis Chronograph gości na nadgarstku Nika Lindera, mistrza świata w swobodnym nurkowaniu głębinowym pod lodem. W gronie ambasadorów marki znajduje się narciarz Luca Tribondeau.

 

Zegarki Davosa do zadań specjalnych

 

Zegarki Davosa – precyzyjne szwajcarskie mechanizmy

W zegarku ważne są nie tylko materiały wykonania, ale przede wszystkim mechanizm - często zwany sercem. W końcu bez niego nawet najlepiej zaprojektowany model nie będzie działał. Mechanizmy mogą być różne, ale do najlepszych zawsze zaliczane są te pochodzenia szwajcarskiego, najlepiej z certyfikatem Swiss Made. Ronda lub ETA - najważniejsze, że tworzone przez specjalistów, z zachowaniem największej dokładności. Takie właśnie mechanizmy kryją się w kopertach zegarków Davosa - dzięki temu czasomierze te są prestiżowe również z uwagi na precyzję wskazań oraz bezawaryjne działanie jakie zapewniają.

 

zegarek Davosa mechanizm zbliżenie

 

Junak Chrono Limited Edition 162.502.55.

Ciekawym modelem szwajcarskiej marki Davosa jest zergarek Junak Chrono Limited Edition 162.502.55, którego design inspirowany jest motocyklami polskiej marki Junak. Do produkowanych w latach 1956 – 1965 maszyn nawiązuje m.in. przywołująca na myśl prędkościomierz tarcza, czy umieszczony na dekielku grawer z motocyklem oraz numer limitacji, której ilość wynosi 100 sztuk. Model wyposażono w innowacyjny chronograf z funkcją fly-back, który pozwala na zatrzymanie bieżącego pomiaru czasu i rozpoczęcie nowego procesu odmierzania stopera. Za precyzyjną pracę odpowiada zasilany baterią mechanizm kwarcowy ETA G10.

Zegarek Męski Davosa Junak Chrono Limited Edition 162-502-55 Zegarek Męski Davosa Junak Chrono Limited Edition 162-502-55 dekielek
 

Davosa Vintage Diver 163.500.90

Davosa Vintage Diver 163.500.90 to propozycja wyjątkowego modelu dedykowanego nurkom. Do wykonania jego srebrnej koperty oraz bransolety w tym samym kolorze użyto odpornej na urazy i przyjaznej alergikom stali szlachetnej. Czarny cyferblat, na którym umieszczono pokryte warstwą luminescencyjną indeksy i wskazówki, przykryto za pomocą odpornego na obtłuczenia i zarysowania szkiełka mineralnego. Model wyposażono w jednokierunkowy, obrotowy bezel oraz wskazówkę czasu światowego.

 

zegarek męski Rec p-51 Mustang Automatic p-51-02 tarcza

 

Davosa Argonautic Ceramnic Automatic 161.498.28

Modelem który idealnie trafi w gust każdego chcącego się wyróżnić mężczyzny jest Davosa Argonautic Ceramnic Automatic 161.498.28. Wykonaną ze stali szlachetnej srebrną kopertę zawieszono na szarym, parcianym pasku, który wzbogacono o dodające całości uroku białe i czarne elementy. Czarny cyferblat przykryty został za pomocą szkiełka szafirowego, które posiada 9 na 10 punktów w oceniającej twardość materiału Skali Mohsa i może być zarysowane wyłącznie przy pomocu diamentu. Model posiada analogowy datownik, innowacyjny zawór helowy oraz wykonany ze spieku ceramicznego obrotowy bezel. Precyzję chodu zapewnia napędzany ruchami nadgarstka mechanizm automatyczny ETA-2824-2. Ciekawą alternatywą kolorystyczną jest model 161.498.78.

 

Davosa Argonautic Ceramic 161.498.28

 

Zegarki Davosa – dopracowane w każdym szczególe

Davosa to producent wyjątkowych modeli dedykowanych najbardziej wymagającym z użytkowników. Zegarki poddawane są ekstremalnym testom wytrzymałościowym, które świadczą o jakości ich wykonania. Precyzyjne szwajcarskie mechanizmy zapewniają precyzję we wskazywaniu czasu, a użyte do produkcji poszczególnych komponentów materiały charakteryzuje wysoka odporność na urazy.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.