Francuski szyk na nadgarstku - zegarki Michel Herbelin

Herbelin

Francuski szyk na nadgarstku - zegarki Michel Herbelin

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

18 października 2021

Michel Herbelin to marka, która udowadnia, że francuskie zegarki w niczym nie ustępują tym ze Szwajcarii. Hołdowanie tradycyjnemu zegarmistrzostwu i wysokiej jakości tworzonych produktów sprawia, że zegarki tego producenta cieszą się rosnącą popularnością. Dlaczego warto wybrać zegarek Made in France?

 

Michel Herbelin - początek wspaniałej historii

Historia marki rozpoczyna się w 1947 roku w Charquemont, francuskiej miejscowości leżącej w sercu gór Jura. To tam dorasta Michel Herbelin, którego rodzice marzą, by przejął rodzinny biznes. Na szczęście chłopak ma odwagę sprzeciwić się ich woli i skierować swoje kroki w stronę świata zegarmistrzostwa. Nie wie nawet, jak duża przygoda go czeka.

Po kilku latach spędzonych w lokalnej fabryce zegarmistrzowskiej Herbelin dochodzi do wniosku, że jakość tworzonych tam zegarków nie spełnia jego oczekiwań. Ambicja przywrócenia tej wyjątkowej we Francji dziedziny do jej poprzedniej sławy rodzi w jego głowie pomysł stworzenia czegoś swojego. I tak w wieku 26 lat, na poddaszu domu rodziców Michel Herbelin otwiera własny warsztat i tworzy swoje pierwsze autorskie zegarki.

 

Zegarki Michel Herbelin

 

Zegarki Michel Herbelin - wysoka jakość Made in France

Swój pierwszy zegarek Herbelin nie bez powodu nazwał „IMPEC”. To skrót od „impeccable”, czyli czegoś bez zarzutu, dopracowanego w każdym szczególe. I takie właśnie były tworzone przez mężczyznę czasomierze. Do ich tworzenia używał części dostarczanych przez francuskich i szwajcarskich dostawców, stacjonujących nieopodal Charquemont. W roku 1965 zdecydował nazwać markę swoim imieniem i nazwiskiem.

 

Michel Herbelin, czyli w rodzinie siła

Na szczęście synowie Herbelina nie podchodzili do biznesu ojca tak, jak on sam do firmy swoich rodziców. W latach 80. Jean-Claude i Pierre-Michel stali się częścią rodzinnej manufaktury. Współcześnie pieczę nad nią sprawują dwaj wnukowie założyciela. Dzięki ich kreatywności i nowoczesnemu podejściu do biznesu marka stale się rozwija.

 

Zegarki Michel Herbelin - zegarmistrzowski kunszt i dopracowany design

Marka Michel Herbelin od ponad 70 lat tworzy zegarki w zgodzie ze swoimi początkowymi założeniami i wartościami. Wszystkie modele są projektowane, składane ręcznie i sprawdzane w warsztacie firmy w duchu poszanowania tradycji zegarmistrzowskiej. Każdy produkt cechują francuskie szyk i elegancja. Wszystkie zmiany wprowadzane są z respektem do DNA, na którym Michel Herbelin zbudował swoje dziedzictwo.

 

Zegarki Michel Herbelin Art Deco - klasyczne zegarki w stylu vintage

Art Déco to nazwa stylu w sztuce, którego największa popularność przypada na lata 1919-1939. Cechuje go geometryzacja form oraz estetyzacja przedmiotów użytkowych. Zegarki Michel Herbelin z kolekcji Art Déco to modele o charakterze vintage. Ich prostokątne koperty ze stali szlachetnej zostały utrzymane w klasycznych kolorach srebra, złota lub różowego złota. Obudowy umocowane są na paskach z tłoczonej bądź gładkiej skóry czy też na stalowych bransoletach - zarówno tradycyjnych, jak i meshowych. Jeśli chodzi o tarcze, do wyboru masz indeksy arabskie albo rzymskie, a do tego zdobienia giloszem, szlifem słonecznym oraz logo marki. Za działanie produktów odpowiadają szwajcarskie mechanizmy kwarcowe. Linia Art Déco powstała z inspiracji pierwszymi projektami Herbelina. Mimo eleganckiego charakteru zegarki te dobrze sprawdzą się także na co dzień.

 

Zegarki Michel Herbelin Art Deco

 

V Avenue, czyli miejskie zegarki Michel Herbelin

Kolekcja V Avenue stanowi nawiązanie do słynnej Piątej Alei - głównej ulicy centrum nowojorskiego Manhattanu. Znajdują się tam ekskluzywne domy towarowe, jest więc to idealne miejsce na zakupy. Modele zaprojektowane w ramach tej serii mają oddawać ducha nowoczesnej, eleganckiej kobiety. Zegarki będą pasować zarówno do pracy, na wieczorne wyjście, jak i wspomniane wcześniej zakupy. Kwadratowe korpusy z oryginalnym odstępem od mocowania wyróżniają się koronką umieszczoną na wysokości godziny dwunastej. Obudowy łączą się ze skórzanymi paskami, które dostępne są w zarówno w stonowanych, jak i żywszych kolorach. Niektóre z nich da się podwójnie opleść wokół nadgarstka, co tworzy ciekawy, biżuteryjny efekt. Do wyboru mamy także stalowe bransolety typu mesh. Tarcze z indeksami arabskimi lub rzymskimi ozdobione są masą perłową, inne rozświetla szlif słoneczny. Przed zniszczeniem zabezpiecza je twarde szkło szafirowe.

 

Zegarki Michel Herbelin V Avenue

 

Skandynawski minimalizm we francuskim wydaniu - Michel Herbelin Scandinave

Francuska wariacja na temat skandynawskiego minimalizmu zaowocowała kolekcją Michel Herbelin Scandinave. Zegarki powstałe w ramach serii cechują się prostymi liniami i nieprzekombinowaną formą. Cieniutkie bransolety ze stali szlachetnej zestawiono z okrągłymi kopertami z tego samego kruszcu. W niektórych modelach funkcję indeksów pełnią połyskujące kryształki. Wśród zdobień można tu także wymienić szlif słoneczny czy masę perłową. W ruch produkty wprawia mechanizm kwarcowy, ochronę cyferblatów zapewnia odporne na zarysowania szkło szafirowe.

 

Zegarki Michel Herbelin Scandinave

 

Michel Herbelin, czyli francuskie wykończenie w parze z najwyższą jakością

Historia marki Michel Herbelin pokazuje, że pasja, zaangażowanie i wierność swoim wartościom przynoszą efekty. Ponad 70 lat tradycji z rokowaniami na kolejne dziesięciolecia są wynikiem utrzymania firmy w rękach jednej rodziny, poszanowania tradycyjnego zegarmistrzostwa oraz życia w zgodzie z ideałami. Każdy zegarek Michel Herbelin to wzór profesjonalizmu, a marka to przykład doskonale funkcjonującej rodzinnej manufaktury. Nic, tylko brać przykład!


Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.