Funkcjonalność, klasa i księżycowe inspiracje — Vratislavia Conceptum Heritage Chrono Limited Edition

Vratislavia Conceptum

Funkcjonalność, klasa i księżycowe inspiracje — Vratislavia Conceptum Heritage Chrono Limited Edition

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

22 lutego 2024

Vratislavia Conceptum to polska marka produkująca wyjątkowe zegarki doceniane przez klientów na całym świecie. Za projektami z tej manufaktury, kryje się idea mówiąca o tym, że producent też tworzy symbole i pamiątki, nie tylko urządzenia do pomiaru czasu. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego projektu Vrastislawa Conceptum — Heritage Chrono Limited Edition.

 
  • Vratislavia Conceptum Heritage Chrono Limited Edition to limitowana seria zegarków, inspirowana pierwszym zegarkiem na Księżycu i wyposażona w zakręcany dekiel zdobiony grawerunkiem.
  • Zegarek łączy funkcjonalność z elegancją. Wyposażono go m.in. w tachymetr i chronograf, kopertę ze stali szlachetnej i skórzany pasek typu Rally.
  • Zegarki dostępne są w sklepie Zegarownia.pl.
  • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu.
 

Dwie, limitowane wersje Vratislavia Conceptum Heritage Chrono Limited Edition

Zegarek Vratislavia Conceptum Heritage Chrono Limited Edition dostępny jest w dwóch wersjach. Model H-C-S.16 wyposażono w czarną tarczę, natomiast Vratislavia Conceptum Heritage Chrono Limited Edition H-C-S.18 posiada tarczę koloru białego. Wersja z czarną tarczą jest limitowana do 30 sztuk, model z tarczą białą obejmuje 100 egzemplarzy. Inspiracją przy tworzeniu tego wyjątkowego projektu był pierwszy zegarek, który wylądował na Księżycu.

 

 Vratislavia Conceptum Heritage Chrono Limited Edition

 

Vratislavia Conceptum Heritage Chrono Limited Edition z zakręcanym, zdobionym grafiką deklem

Stąd też dekiel zegarka Vratislavia Conceptum ozdobiony jest grawerunkiem przedstawiającym startujący prom kosmiczny. Autorem grafiki jest Piotr Trojniel. Dodatkowo dekiel ten jest zakręcany, co zwiększa szczelność koperty. Generalnie wodoszczelność czasomierza oszacowano na 10 ATM, co oznacza, że z zegarkiem można bez obaw pływać oraz nurkować bez butli z tlenem i akwalungu. Srebrną kopertę wykonano ze stali szlachetnej i umieszczono na niej czarny bezel ze skalą tachymetru.

 
 Vratislavia Conceptum Heritage Chrono Limited Edition grawer na deklu
 Vratislavia Conceptum Heritage Chrono Limited Edition bezel
 

Funkcjonalność i elegancja zegarka Vratislavia Conceptum Heritage Chrono Limited Edition

Tarczę wyposażono w datownik dni miesiąca umieszczony na wysokości godziny szóstej. Znajdują się na niej również totalizatory chronografu ze wskazówkami w kształcie delty. Wskazówka godzinowa, minutowa oraz indeksy liniowe pokryte są powłoką Super-LumiNova, która świeci w ciemnościach, umożliwiając odczyt godziny w sytuacji braku światła.

 

 Vratislavia Conceptum Heritage Chrono Limited Edition powłoka SuperLumi-Nova

 

Cyferblat przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych chroni szafirowe szkiełko z powłoką AR od spodu. Z kopertą połączono elegancki, wentylowany pasek w stylu Rally. Wykonano go ze skóry w kolorze czarnym. Serce zegarka stanowi japoński mechanizm kwarcowy Citizen Miyota 6S21. Zegarek dostarczany jest w specjalnym, woskowanym pudełku z drewna, które ozdobiono grawerem wykonanym laserowo.

 

 Vratislavia Conceptum Heritage Chrono Limited Edition pudełko


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.