Garmin Lily, Vivomove, Vivoactive oraz Venu. Porównanie zegarków

Garmin

Garmin Lily, Vivomove, Vivoactive oraz Venu. Porównanie zegarków

Agnieszka Kruk

Najlepiej odnajduje się w zegarkach premium. Stoi na straży nowości z branży zegarmistrzowskiej. Poza pracą miłośniczka wystaw sztuki, spontanicznych podróży i sportu. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, obecnie w wolnych chwilach praktykuje webdesign.

22 maja 2023

Garmin, jako lider w produkcji zaawansowanych zegarków sportowych, oferuje szereg funkcji, dzięki którym monitorowanie Twoich osiągnięć staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Przed zakupem pojawia się jednak szereg pytań — który zegarek będzie dla mnie najlepszy? Jakich funkcji potrzebuję? Ile działa bateria? Zobacz konkretne informacje dotyczące serii Garmin Lily, Vivomove, Vivoactive oraz Venu.

 
 

Garmin Lily, Vivomove, Vivoactive oraz Venu — dla kogo?

Wspomniane wersje zegarków Garmin cieszą się popularnością w szczególności u kobiet, chociaż i wśród mężczyzn, odnajdują swoich zwolenników. Marka stosuje prosty zabieg — niektóre ze swoich serii oferuje w dwóch różnych rozmiarach, klasie S i standard. Dodatkowo Garmin bardzo świadomie wyposaża swoje modele, tak więc nie wszystkie będą mocno zaawansowane funkcjonalnie. W kolekcjach Lily, Vivomove, Vivoactive oraz Venu znajdziemy wiele różnic dotyczących GPS, działania baterii, czy możliwości odtwarzania muzyki. Zobaczymy, które modele sprawdzą się bardziej na co dzień, a które w teren. Zajrzymy zatem w parametry.

 
Sportowy zegarek o eleganckim wyglądzie Garmin Lily fioletowy
 

Ogólna charakterystyka, wymiary i wyświetlacz w zegarkach Garmin

Garmin Lily — najbardziej kobiecy zegarek sportowy, którego premiera miała miejsce w 2021 roku. Jako jedyna z wymienionych nie posiada systemu wymiany pasków QuickRelease. Obejmuje inteligentne zegarki na co dzień. Jest damska i subtelna ze względu na niewielkie rozmiary.

 • Garmin Lily: 34,50 x 34,50 x 10,15 mm, szkło Corning Gorilla Glass 3, wyświetlacz TFT LCD, rozdzielczość ekranu 240 x 201 pikseli

 

Garmin Vivomove — to designerska kolekcja z premierą w 2019 roku, utrzymana w nowoczesnym stylu. Posiada chemicznie wzmocnione szkło, wyświetlacz OLED i rozdzielczość ekranu  64 × 132 pikseli. Marka zaoferowała ciekawe warianty kolorystyczne w pastelowych odcieniach.

 

 • Vivomove 3: 44 × 44 × 11.3 mm,
 • Vivomove 3s: 39 × 39 × 10.9 mm, 
 

Garmin Vivomove Style — zegarki zaprojektowane z myślą o codziennym noszeniu. Idealnie nadają się dla osób aktywnych, które chcą mierzyć swoje postępy. Oferują użytkownikom ponad 30 różnych opcji sportowych i bardzo dobry wyświetlacz.

 • 42 × 42 × 11.9 mm, wypukłe szkło Corning Gorilla Glass 3, wyświetlacz AMOLED, rozdzielczość ekranu 240 × 240 pikseli
 

Garmin Vivoactive — wydany w 2019 roku. Dzieli się na dwie wersje o różnych wymiarach. Noszona przez kobiety i mężczyzn. Wszystkie posiadają szkło Corning Gorilla Glass 3, czytelny w słońcu, transreflektywny wyświetlacz Memory-In-Pixel (MIP). Jest to smartwatch GPS stworzony dla aktywnych.

 • vívoactive® 4s: 40 × 40 × 12.7 mm, rozdzielczość ekranu 218 × 218 pikseli
 • vívoactive® 4: 45.1 × 45.1 × 12.8 mm, rozdzielczość ekranu 260 × 260 pikseli
 

Garmin Venu — kolekcja obejmuje kilka wersji. Wszystkie posiadają szkło Corning Gorilla Glass 3 i wyświetlacz AMOLED

 • Venu (2019 rok): 43,2 × 43,2 × 12,4 mm, rozdzielność ekranu 390 × 390 pikseli
 • Venu 2 (2021 rok): 45,40 × 45,40 × 12,20 mm, rozdzielczość ekranu 416 x 416 pikseli 
 • Venu 2s (2021 rok): 40,40 × 40,40 × 12,10 mm, rozdzielczość ekranu 360 × 360 pikseli
 

zegarka Garmin/Sq 2 Music Edition wydane w 2020 roku. Odbiega designem od swoich poprzedników i ma charakterystyczną, prostokątną kopertę o opływowym kształcie. Wersja Sq Music rozszerzona jest o możliwość odtwarzania Spotify i posiada pamięć wbudowaną na muzykę.

 • 40,6 × 37,0 × 11,5 mm, wyświetlacz LCD, rozdzielczość ekranu 240 × 240 pikseli.
 

Garmin zegarki lily, venu, vivomovie i vivoactive

 

Działanie baterii w zegarkach Garmin

 • Garmin Lily: tryb zegarka do 5 dni
 • Vivomove 3/3s: tryb zegarka do 5 dni
 • Vivomove Style: tryb zegarka do 5 dni
 • Vivoactive 4s: tryb zegarka do 7 dni, tryb GPS bez muzyki do 15 godzin, tryb GPS z muzyką do 5 godzin
 • Venu Sq/Sq Music: tryb zegarka do 6 dni, tryb GPS bez muzyki do 14 godzin, tryb GPS z muzyką do 6 godzin (dotyczy wersji Sq Music)
 • Venu: tryb zegarka do 5 dni, tryb GPS bez muzyki do 20 godzin, tryb GPS z muzyką do 6 godzin
 • Venu 2: tryb zegarka do 11 dni, tryb GPS bez muzyki do 22 godzin, tryb GPS z muzyką do 8 godzin, tryb oszczędzania baterii do 12 dni
 • Venu 2s: tryb zegarka do 10 dni, tryb GPS bez muzyki do 19 godzin, tryb GPS z muzyką do 7 godzin, tryb oszczędzania baterii do 11 dni
 
Kobieta z zegarkiem Garmin Vivomove Style
 

Czujniki. Który zegarek lepszy w teren, a który na trening fitness?

Osobom, które lubią treningi outdoor, najbardziej polecane będą zegarki sportowe z GPS. Z wymienionych urządzeń wszystkie wersje Vivoactive i Venu będą wyposażone w niezależne systemy satelitarne. Zegarki Garmin Vivomovie i Lily będą wymagały posiadania smartfona w pobliżu, by zegarek mógł pobrać pozycję ze sparowanego telefonu. To klaruje wybór wersji Garmin, adekwatnie do najważniejszych potrzeb użytkowników. Poniżej znajdziesz informacje o dodatkowych czujnikach.

 • Nadgarstkowy pomiar tętna i pulsoksymetr: we wszystkich urządzeniach
 • Wysokościomierz barometryczny: dostępny we wszystkich wersjach Vivoactive i Venu
 • Kompas: dostępny w Vivoactive 4/4s, Venu SQ/SQ Music i wszystkich zegarkach Garmin Venu
 • Żyroskop: dostępny w Vivoactive 4/4s i wszystkich wersjach Venu.
Najbardziej dostosowanymi zegarkami Garmin do biegów po nieznanym terenie, będą wersje Vivoactive 4/4s i Venu. Nie oznacza to, że inne nie są wystarczająco dobre. Garmin Lily, czy Vivomovie będą świetnym kompanem na siłowni, czy zajęciach fitness. 
 
Funkcje fitness w zegarku Garmin
 

Które zegarki Garmin będą odtwarzały muzykę?

Funkcja nie sterowania, a bezpośredniego odtwarzania muzyki z zegarka (po sparowaniu systemu słuchawkowego) jest bardzo wygodnym rozwiązaniem podczas każdej formy aktywności. Garmin oferuje odtwarzanie muzyki w zegarkach bez posiadania telefonu w pobliżu w zegarkach Vivoactive 4/4s, Venu SQ Music, Venu i Venu 2/2s. Natomiast Lily, Vivomove 3/3s i Vivomove Style pozwalają na sterowanie muzyką na telefonie.

 

Płatności zbliżeniowe Garmin Pay

NFC w zegarkach, To kolejna cecha, która pozwala zostawić smartfon w domu i cieszyć się treningiem bez zbędnego balastu. Funkcję Garmin Pay znajdziemy w zegarkach Vivomove Style, Vivoactive 4/4s, Venu SQ/SQ Music, Venu, Venu 2/2s.

 

Płatności zbliżeniowe z zegarkiem Garmin

 

Funkcje dostępne we wszystkich zegarkach Garmin:

 • Powiadomienia z telefonu
 • Sterowanie muzyką na telefonie
 • Monitor energii Body Battery
 • Monitorowanie snu
 • Całodzienne monitorowanie stresu
 • Średnie dzienne tętno spoczynkowe
 • Nawodnienie
 • Dane o zdrowiu dla kobiet
 • Licznik kroków
 • Spalone kalorie
 • Funkcja TrueUp
 • Funkcja Move IQ
 • Pułap tlenowy

Rozbudowane funkcje sportowe, takie jak wykrywanie stylu podczas pływania (dowolny, grzbietowy, klasyczny, motylkowy), funkcje golfowe, narciarskie, treningi biegowe i Auto Pause, czy też plany treningowe do pobrania dostępne są głównie w Vivoactive 4/4s, Venu SQ/SQ Music i wszystkich wersjach Venu. Szczegółowe informacje znajdziesz w karcie produktu każdego z zegarków. Jeżeli więc zależy Ci na dostępie do większej ilości danych, polecamy właśnie te wersje.

 

Zegarki Garmin Venu Sq i Sq Music Warianty

 

Podsumowanie — który zegarek Garmin będzie dla Ciebie najlepszy?

Wybór zegarka Garmin tak naprawdę zależy od realnych potrzeb przyszłych użytkowników. Brak GPS, czy sterowania muzyką może być dla niektórych odpowiednią opcją, która jest tańsza i w zupełności wystarczy do ćwiczeń w domu, czy na siłowni. I tak przykładowo Garmin Lily będzie świetnym wyborem dla kobiet, chcących monitorować spalone kalorie, tętno, sen czy poziom stresu w ciągu dnia. Podobnie wersje Vivomove o naprawdę, ciekawym, nowoczesnym designie. Dla bardziej wymagających i zaawansowanych w sport, szczególnie biegi w terenie najlepszym wyborem będzie serie Garmin Venu 2/2s i Vivoactive, które zapewniają długie działanie baterii. 

 

Masz jeszcze wątpliwości? Zobacz zegarki Garmin w sklepie Zegarownia

W sklepie Zegarownia znajdziesz wiele smartwatchy i zegarków sportowych. Garmin, jest marką, która wraz z Suunto cieszy się największym powodzeniem wśród profesjonalistów. Jeżeli nie wiesz jeszcze, który zegarek jest dla Ciebie odpowiedni, zapytaj naszą obsługę. Chętnie podpowiemy, na co zwrócić uwagę, a także czy dany model będzie spełniał wymagania. Koniecznie zajrzyj do naszej oferty i pokonuj rekordy z funkcjonalnym zegarkiem.


Agnieszka Kruk

Najlepiej odnajduje się w zegarkach premium. Stoi na straży nowości z branży zegarmistrzowskiej. Poza pracą miłośniczka wystaw sztuki, spontanicznych podróży i sportu. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, obecnie w wolnych chwilach praktykuje webdesign.