Inspirowane żeglarstwem - zegarki Spinnaker

Spinnaker

Inspirowane żeglarstwem - zegarki Spinnaker

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

03 grudnia 2019

Jesteś miłośnikiem żeglowania i wszelkich sportów wodnych, ale jednocześnie kochasz też elegancki styl i nie przepadasz za dodatkami o typowo sportowym designie? Teraz mamy coś dla Ciebie! Marka Spinnaker - nowość w naszym sklepie - eleganckie zegarki inspirowane żeglarstwem. Zaciekawiony? Czytaj dalej!

Nowa marka - unikalny styl

Spinnaker to marka młoda, bo powstała dopiero w 2014 roku. Zadebiutowała we Włoszech, ale obecnie jest już znana na całym świecie, a od niedawna również w Polsce. Zegarki Spinnaker swoim designem wyraźnie, aczkolwiek jednocześnie bardzo subtelnie, nawiązują do motywów morskich. Już samo charakterystyczne logo - w formie żagla - przywodzi na myśl żeglarskie przygody. Do tego wysoka wodoszczelność - ważna cecha dla tych, którzy spędzają dużo czasu na jachcie. No i oczywiście mechanizmy - te od Seiko gwarantują niezwykłą precyzję chodu, a poza tym w końcu nie często spotyka się automatyczne zegarki o żeglarskich nawiązaniach. Kto doceni takie czasomierze?

zegarek Spinnaker SP-5056-01 lifestyle

Zegarki Spinnaker - dla żeglarzy (i) elegantów

Dlaczego to właśnie mężczyźni określeni powyższymi cechami powinni zwrócić uwagę na zegarki Spinnaker? Po pierwsze fani wszelkich morskich przygód - to oczywiste, w uwagi na żeglarskie nawiązania i wysoką funkcjonalność w rejonach bliskich wodzie - najmniejsza wodoszczelność modeli w naszej ofercie to 100 metrów, czyli są to zegarki z którymi można już pływać. Po drugie, elegancki design i wnętrza, które kryją precyzyjne japońskie mechanizmy automatyczne. Zegarki Spinnaker to czasomierze o dosyć masywnym, solidnym wyglądzie zawieszane na skórzanych paskach o lekko vintage’owym, bądź wręcz przeciwnie - niezwykle eleganckim, designie. Są również modele na wygodnej siatkowej (lub klasycznej stalowej) bransolecie. Dla każdego coś w jego guście.

Tarcze zegarków Spinnaker utrzymane są w klasycznym, dosyć minimalistycznym stylu. Tradycyjne oznaczenia indeksów, okienko datownika, a w niektórych modelach cyferblaty zakończone bezelem o designie jak w zegarkach typowo “nurkowych”, czyli Diverach. Wszystko to łączy się w całość tworzącą idealnie żeglarski zegarek - dla każdego kapitana.

zegarek Spinnaker SP-5023-0C lifestyle

Kolekcje zegarków Spinnaker - styl nie do podrobienia

Zegarki Spinnaker podzielono na kilka serii - każda trafi w gust osób o innym stylu. Są serie bardziej eleganckie, są i bardziej sportowe. Każda charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością przejawiającą się m.in. dużą wartością parametru wodoszczelności. Jaki zegarek Spinnaker wybrać? Zobacz najbardziej wyróżniające kolekcje.

Dla eleganckich żeglarzy - zegarek Spinnaker Hull Riviera Automatic

Osobom preferującym formalny i bardzo elegancki styl polecamy serię Hull Riviera Automatic. To zegarki o klasycznym rozmiarze i pięknych, skórzanych paskach. Koperty tych modeli mają oryginalny, lekko kwadratowy kształt - ten wyróżniający design przyciąga spojrzenia. Spinnaker Hull Riviera to czasomierze również bardzo funkcjonalne - ich wodoszczelność określono w klasie 100 metrów. Dla eleganckiego fana żeglarstwa - to obowiązkowy dodatek do stylizacji, nie znajdzie on nic lepszego! Najbardziej oryginalny i urzekający kolor - zielony - to przykład tej serii dostępny w naszym sklepie - Spinnaker Hull Riviera Automatic SP-5072-03.

zegarek męski Spinnaker Hull Riviera Automatic SP-5072-03 kolaż

Dla stylowych nurków ekstremalnych - Spinnaker Overboard 1000M Open Heart Automatic

Dla tych, którzy potrzebują najwyższej możliwej wodoszczelności, najlepsza będzie seria Overboard - to aż 1000 metrów, co umożliwia swobodne nurkowanie nawet na bardzo duże głębokości. Do tego masywny design dla prawdziwych mężczyzn oraz bezel jak w klasycznych “nurkowych” zegarkach typu Diver. Brzmi jak zwykły sportowy zegarek? To jeszcze nie koniec! Najbardziej oryginalną cechą, którą widać od razu po zerknięciu na tarczę, jest okienko open-heart, przez które można obserwować działanie automatycznego japońskiego mechanizmu Seiko. Coś absolutnie niespotykanego w zegarku o tak sportowym wyglądzie! Piękny przykład zegarka z tej kolekcji to niebieski Spinnaker Overboard 1000M Open Heart Automatic SP-5023-0E.

zegarek męski Spinnaker Overboard Open-heart Automatic sp-5023-0e kolaż

Dla amatorów bransolet - Spinnaker Dumas Automatic

Nieco inne, ale równie oryginalne, są modele z kolekcji Dumas Automatic. Ich cecha charakterystyczna to solidne, siatkowe bransolety oraz design nawiązujący do modeli typu Diver. Wyróżnia je też niestandardowy kształt koperty, lekko kanciasty. Do tego najwyższej jakości materiały użyte do produkcji - szafirowe szkiełko z antyrefleksem, automatyczny mechanizm produkcji Seiko oraz indeksy wypełnione warstwą światłoczułą Super-LumiNova. To jeszcze nie wszystko! Zegarki z tej serii są również wodoszczelne w klasie 300 metrów, co pozwala na swobodne nurkowanie z akwalungiem. Jeśli szukasz dosyć masywnego zegarka w stylu smart casual, to powinieneś zwrócić uwagę właśnie na tę serię. Przykładem modelu z tej kolekcji jest Spinnaker Dumas Automatic SP-5081-22.

zegarek męski Spinnaker Dumas Automatic sp-5081-22 kolaż

Zegarki Spinnaker to marka młoda, ale już wyróżniająca się oryginalnym designem i jakością spotykaną niecodziennie. Automatyczne mechanizmy zamknięte w eleganckich kopertach, a wszystko zawieszane na solidnych podstawach - trwałych paskach lub mocnych bransoletach. Jeśli jesteś fanem żeglarstwa, to zdecydowanie powinieneś sprawdzić te czasomierze. Ale nawet jeśli woda to nie Twój żywioł, warto zobaczyć, czy ten oryginalny design nie trafia dokładnie w Twój gust. Zobacz je i przekonaj się do nowej marki!


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.