Inteligentne zegarki, czyli jak to jest ze smartwatchami

Съвети

Inteligentne zegarki, czyli jak to jest ze smartwatchami

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

08 sierpnia 2019

Dzięki technologicznemu postępowi jesteśmy w stanie stworzyć niesamowity zegarek, który będzie nie tylko odmierzać czas, ale również będzie posiadał wiele przydatnych możliwości, które dotychczasowe zegarki analogowe nie posiadały. Taki technologiczny przełom nie jest idealny wyłącznie dla jego miłośników, ale dla każdego, kto chce być nieustannie online, czy osób, które chcą na bieżąco mieć dostęp do potrzebnych informacji w każdej chwili.

Co to jest smartwatch?

Smartwatch to, najprościej mówiąc, inteligentny zegarek. Jednak co kryje się pod tym określeniem, ktoś mógłby zapytać. Jest to wielofunkcyjny zegarek, który składa się nie z typowej analogowej tarczy, a z dotykowego ekranu. Niewielki ekran często umieszczany jest na skórzanym lub metalowym pasku albo na stalowej bransolecie. Design zegarków potrafią być przeróżne – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, szukając eleganckiego, subtelnego lub sportowego zegarka. Takie dodatki pasować będą zarówno do eleganckiego, jak i codziennego stroju.

Jak działają smartwatche?

Inteligentny zegarek, jakim jest smartwatch, współpracuje z naszym smartphonem, dzięki czemu monitorowanie naszych aktywności fizycznych jest o wiele prostsze. W połączeniu z naszym telefonem przekazuje on również nam powiadomienia o nowych połączeniach, wiadomościach, mailach czy powiadomieniach z mediów społecznościowych, a nie rzadko pozwala nam również sterować różnymi aplikacjami, jak np. Spotify.

Smartwatch posiada również wiele przydatnych funkcji dla osób, które uprawiają sport. Zegarki mogą posiadać:

 • pulsometr, który pozwala na kontrolowanie naszego pulsu
 • kontrolę treningów, która umożliwi nam sprawdzenie dystansu, tempa czy kroków, zachowując jednocześnie wyniki w archiwum, pozwala to na gromadzenie dużej wiedzy na temat naszych sportowych kroków
 • monitorowanie i analiza snu, która może wskazać nam poszczególne fazy naszego snu, jego jakość oraz tętno i oddech

Niektóre smartwatche posiadają również funkcje NFC, która umożliwia płatność zegarkiem jak kartą płatniczą. Jak widać – mimo że smartwatch jest technologiczną nowinką, jego rozwój idzie jak burza, poszerzając się o nowe opcje i możliwości.

W jakiej cenie są smartwatche?

Wydawać się może, że cena zegarka typu smartwatch jest wysoka i pozwolić mogą sobie na to tylko niektórzy. Otóż nie! Ceny takich zegarków zaczynają się od 170 zł, co oznacza, że już w tej cenie znaleźć można model idealny dla siebie. Natomiast górną granicą takich zegarków jest cena 5500 zł. Jak widać – przedział cenowy jest bardzo duży, dlatego każdy znajdzie w nim coś dla siebie w swoim przedziale.

Top 4 zegarków typu smart!

Na rynku można znaleźć wiele smartwatchy. Różnią się nie tylko pod kątem wyglądu, czy tworzywa, z którego zostały stworzone, a również możliwościami. Dlatego przychodzimy dla Was z czterema propozycjami!

Zegarek Garett Women Klara

Pierwszą propozycją będzie damski smartwatch marki Garett. Zaprojektowany specjalnie z myślą o kobietach smartwatch jest idealnym dodatkiem na każdą okazję. Na wygodnym pasku, stworzonym ze skóry w kolorze czarnym, umieszczono czarną kopertę ze stali szlachetnej wraz z dotykowym wyświetlaczem TFT LCD (1.22 cala). Zegarek zasilany jest dzięki akumulatorowi litowo-polimerowym, którego pojemność wynosi 110mAh.

Przydatne funkcje, które zostały zainstalowane w tym zegarku to: 

 • pulsometr oraz ciśnieniomierz
 • zdalne wykonywanie zdjęć, które polega na ustawieniu telefonu do zdjęcia i zwolnienie migawki za pomocą zegarka
 • funkcje szukania telefonu – za pomocą smartwatcha Garett Women Klara możliwe jest zdalne włączenie alarmu w telefonie, który umożliwi nam odszukanie zgubionego telefonu
 • monitorowanie snu, które pozwala na pokazanie przespanych godzin i jakość snu
 • wbudowany krokomierz
 • monitorowanie braku aktywności fizycznej 

Smartwatch za pomocą aplikacji jest w stanie w prosty sposób aktualizować oprogramowanie zegarka poprzez bezprzewodowe połączenie Bluetooth. Zegarek bez problemu łączy się z systemem iOS oraz Android. To o czym warto wspomnieć to, że większość menu urządzenia funkcjonuje w języku angielskim. Zegarek Garett Women Klara z pewnością zachwyci swoim wyglądem nie jedną kobietę.

Zegarek Garett Women Klara

Smartwatch Diesel On Full Guard 2.5 DZT2010

Zegarek Diesel On Full Guard 2.5 DZT2010 to elegancki i nowoczesny smartwatch idealny dla każdego mężczyzny, który poszukuje inteligentnego zegarka pasującego zarówno do stroju codziennego, sportowego, jak i eleganckiego. Ten zegarek zachwyca swoim nowoczesnym fasonem, na który składa się czarna koperta wykonana ze stali szlachetnej, silikonowy pasek i cyferblat, który łączy w sobie cechy analogowej tarczy i nowoczesnego wyświetlacza. Całość zabezpieczono szkiełkiem mineralnym, które chroni przed zarysowaniami i obtłuczeniami. Czarny zegarek posiada czerwone akcenty, które idealnie współgrają kolorystycznie. Wodoszczelność zegarka została w klasie 3 ATM – zapewnia to odporność na usterki na skutek niewielkiego zachlapania.

Smartwatch Diesel On Full posiada wiele funkcji, które mogą przydać się na co dzień, ale również podczas uprawiania sportu. Systemem operacyjnym smartwatcha jest Wear OS. Istnieje również możliwość połączenia się z zegarkiem przez Bluetooth, a także płatności przy pomocy Google Pay. Przydatne funkcje, które posiada ten zegarek, to z pewnością: krokomierz, licznik kalorii, pomiar przebytego dystansu, możliwość sterowania muzyką, prognoza pogody i termometr, powiadomienia z kalendarza, alarm, datownik, czy nawet monitorowanie akcji serca. Zegarek jest kompatybilny zarówno z systemem Android, jak i iOS.

Wiele przydatnych funkcji zegarka w połączeniu z jego wyjątkowym designem powoduje, że smartwatch Diesel On Full Guard 2.5 DZT2010 jest jedną z perełek na rynku.

Zegarek damski Fossil Smartwatches Sport

Bardzo kobiecym zegarkiem typu smartwatch jest również Fossil Smartwatches Sport FTW6022. Model o nowoczesnym fasonie, który odnajdzie się idealnie w codziennej stylizacji, składa się z biało-różowej koperty wykonanej z aluminium, różowego paska z gumy, dzięki czemu wygodnie leży na damskim nadgarstku oraz elektronicznego wyświetlacza, który został pokryty szkiełkiem mineralnym.

Dzięki wielofunkcyjności zegarka będzie on idealnym wyborem dla każdego. Zegarek posiada: 

 • alarm
 • datownik 
 • stoper
 • pogodę
 • przesyła powiadomienia przychodzące z kalendarza
 • mikrofon
 • latarkę LED
 • funkcje powiadomień
 • niepowiązany z telefonem moduł GPS

Zegarek umożliwia również śledzenie aktywności oraz celów osobistych czy rytmu serca. Dzięki połączeniu z portalami społecznościowymi za pomocą wifi możliwe jest również personalizowanie tarczy z wykorzystaniem zdjęć z Facebooka czy Instagrama. Za pomocą funkcji NFC, możliwa jest płatność zbliżeniowa. Dwoma ostatnimi ważnymi funkcjami zegarka są: wodoszczelność w wysokiej klasie, bo aż 50 metrów, oraz możliwość szybkiego ładowania.

Zegarek Fossil Smartwatches Sport FTW6022 jest idealnym dodatkiem dla kobiet, które lubią technologiczne nowinki, ale również stylowe dodatki. Stylowy smartwatch idealnie odnajdzie się na nadgarstku pań, ceniących sobie wysoką jakość zegarka.

Zegarek Damski Fossil Smartwatches Sport

Smartwatch Emporio Armani Matteo ART5017

Ostatnią naszą propozycją jest inteligentny zegarek dla mężczyzn – Emporio Armani Matteo ART5017. Na ten subtelny model składa się gumowy czarny pasek, aluminiowa koperta, w tym samym kolorze, z osadzonym pośrodku okrągłym wyświetlaczem, który chroniony jest przez niezawodne szkiełko mineralne. Kompatybilny ze smartfonem zegarek, posiada również ogromną liczbę funkcji, które sprawdzą się w każdej codziennej sytuacji.

Podobnie jak poprzednie zegarki, smartwatch działa w oparciu o system operacyjny Wear OS. Możliwe jest połączenie się z nim przez system Bluetooth. Zegarek jest kompatybilny zarówno z systemem Android i iOS.

Funkcje, które przydać się mogą podczas treningu to na pewno krokomierz, licznik kalorii, funkcje treningowe, monitoring akcji serca, ale też możliwość sterowania muzyką. Poza tym zegarek posiada alarm, datownik, tremometr, moduł płatności Google Pay dzięki funkcji NFC, możliwość personalizacji tarczy i dotykowy ekran.

Zegarek Meski Emporio Armani Matteo Smartwatch ART5017

Smartwatche to kolejna generacja klasycznych zegarków, które znamy i nosimy już od lat. Postęp technologiczny spowodował, że zwykły czasomierz, zamienił się w wielofunkcyjne urządzenie, które możemy połączyć z naszym telefonem i nosić na nadgarstku. Dodatkowo zegarki tego typu, poza swoją funkcjonalnością, świetnie wyglądają na ręku, a wybierać wśród nich można godzinami.


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.