Jak dobrać zegarek do eleganckiego stroju?

Jak dobrać zegarek do eleganckiego stroju?

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

23 grudnia 2020

Dobór odpowiedniego zegarka do swojego stylu jest niełatwy, a jeszcze trudniejsze jest dobranie odpowiedniego modelu do stroju wizytowego. Odpowiednie urządzenie na nadgarstku nie tylko podkreśli stylizację, ale również charakter mężczyzny. Nie każdy jednak wie, jaki zegarek do garnituru wybrać. Okazuje się to bardzo proste, podobnie jak odpowiedź na pytanie, jaki zegarek do koszuli wybrać.

Jaki zegarek do garnituru wybrać?

Do garnituru najlepszym wyborem będą zegarki eleganckie, pozbawione większości cech modeli sportowych, czyli przede wszystkim charakterystycznej, powiększonej koperty oraz części rozbudowanych chronografów (choć nie zawsze). Dlatego większość producentów jako zegarki do garniturów proponuje zegarki na pasku skórzanym, które świetnie komponują się z uroczystym strojem. Nie brakuje jednak także zegarków na bransolecie, jednak warto pamiętać, aby były one nieco mniejszych rozmiarów niż ulubione modele sportowe. Taki zegarek do garnituru na pewno zrobi wrażenie i urozmaici każdą stylizację.

Zegarek idealny do garnituru

Zegarek do koszuli – jaki będzie najlepszy?

Do każdej koszuli najlepszym zegarkiem będzie model o cienkiej kopercie. Dlaczego? Ponieważ łatwo zmieści się pod mankietem i nie spowoduje odkształceń i brzydkich wyłogów, które odejmują nam z nieskazitelnej prezencji. Elegancki zegarek zapewni też świetną kompozycję z samą koszulą – tego typu modele, odrobinę wystające zza mankietu, robią świetne wrażenie.

Srebro jest klasycznym wyborem, ponieważ będzie dyskretnym dodatkiem, który nie będzie ściągał całej uwagi na siebie. Roamer Searock Automatic 210633 41 02 20 to propozycja dla Panów, którzy cenią sobie elegancję najwyższej klasy. Ponadczasowa, brązowa tarcza prezentuje smukłe indeksy. Koperta oraz bransoleta skonstruowane zostały ze stali szlachetnej w srebrnym kolorze. Szkło szafirowe gwarantuje najwyższą ochronę zegarka przed codziennymi zarysowaniami. Dodatkowym atutem tego zegarka jest mechanizm automatyczny oraz wodoszczelność wynosząca 100 m. Model marki Roamer niebanalnie dopełni każdy garnitur.

Zegarek do garnituru Roamer

Nieco bardziej zdecydowanym Panom idealną alternatywą będzie czarny zegarek na klasycznym skórzanym pasku najwyższej jakości. Taki właśnie jest Bulova Classic Sutton Chronograph 96B310. Na pasku zawieszona jest stalowa koperta, która odsłania czarną tarczę wyposażoną w chronograf, datownik dni miesiąca oraz wskazówki wypełnione masą świecącą w ciemności. Wielkim atutem tego urządzenia jest mechanizm automatyczny, który nigdy nie rozczaruje swojego właściciela oraz wodoszczelność na poziomie 30 m, która powoduje, że zegarek jest odporny na drobne zachlapania (np. w przypadku mycia rąk) oraz na podwyższony poziom wilgoci. Jest to klasyczna propozycja, której nadano nowoczesną formę. Doskonale będzie się on sprawdzał na każdą wizytową okazję.

Zegarek do garnituru Bulova

Nieco bardziej nowoczesna wydaje się propozycja zegarka z bransoletą w formie siatki (meshu). Jest to ciekawe urozmaicenie oficjalnego stroju w elementy nieco mniej poważne, dlatego sprawdzi się dla młodszych mężczyzn. Zegarkiem, który dopełni każdy garnitur, jest Epos Originale Automatic 3437.132.20.16.30. Na stalowej kopercie widnieje granatowa tarcza, którą urozmaicono datownikiem, a całość pokrywa szkło szafirowe. Za precyzję chodu odpowiada szwajcarski mechanizm automatyczny ETA 2824-2, którego rezerwa chodu wynosi 36 godzin. Jest to najdroższa propozycja, która zachwyca jakością wykonania i dbałością o najmniejsze elementy, dlatego będzie uzupełniać każdą stylizację.

Zegarek do garnituru Epos

Zegarek do eleganckiego stroju - to proste!

Niezależnie od tego, na jaki zegarek się zdecydujesz, najważniejsze jest by był on wykonany z materiałów najwyższej jakości i pasował do pozostałych elementów strojów. Odpowiedni model powinien dopełniać garnitur, a nie zbyt się odznaczać na jego tle. W naszym sklepie znajduje się wiele propozycji zegarków eleganckich, dlatego nawet najbardziej niezdecydowany Pan, będzie mógł z łatwością znaleźć swój model. Jeszcze dziś odwiedź nasz sklep stacjonarny lub internetowy i wybierz model, który najlepiej uzupełni Twoją stylizację!


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.