Majstersztyk zegarmistrzostwa na nadgarstku Roberta Lewandowskiego

Newsy

Majstersztyk zegarmistrzostwa na nadgarstku Roberta Lewandowskiego

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

25 lipca 2022

Robert Lewandowski nie od dziś jest w centrum zainteresowania sportowych mediów, a długo trwająca saga z jego transferem z Bayernu Monachium skupiała uwagę całego piłkarskiego świata. Polak ostatecznie trafił do FC Barcelony, co wzbudza równie duże emocje. Hiszpański zespół przebywa ostatnio w Miami, gdzie rozgrywa towarzyskie spotkania przygotowujące do właściwego sezonu La Liga. Uwaga dziennikarzy skierowana jest oczywiście przede wszystkim na Lewandowskiego. Fotoreporterom udało się zrobić zdjęcie zegarka, który zawodnik nosi podczas pobytu w Stanach. Okazuje się, że jest wyjątkowo drogi model. Jaki? Sprawdźmy to.

 

Zamiłowanie do zegarków z najwyższej półki

Jak się okazuje, kapitan Reprezentacji Polski ma słabość nie tylko do drogich samochodów, ale również do luksusowych zegarków premium. W swojej kolekcji posiada wiele modeli z najwyższej półki. W Miami na nadgarstku Lewandowskiego można było zauważyć zegarek szwajcarskiej marki Audemars Piguet. Konkretnie jest to model Royal Oak Perpetual Calendar.

 

Unikalność modelu Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calendar

Koperta i bransoleta tego wyjątkowego modelu powstała z ceramiki. W manufakturze Audemars Piguet każdy element zegarka jest wykonywany ręcznie. Każda sztuka bransolety pochłania około 6 godzin pracy. Równie dużo czasu poświęca się kopercie, która posiada satynowe i polerowane płaszczyzny oraz bezelowi z zestawem 6 charakterystycznych śrubek. Serce zegarka stanowi mechanizm automatyczny z kalibrem 5134 i rezerwą chodu wynoszącą 40 godzin. Balans taktowany jest na 2.75 Hz, a cały mechanizm składa się w sumie z 374 elementów. Zabezpieczona szafirowym szkłem tarcza ozdobiona jest wzorem Grande Tapisserie. Na cyferblacie znajdują się cztery sub-tarcze odpowiedzialne za wskazania kalendarza wiecznego. Odpowiadają one dniu tygodnia, dacie, miesiącowi, latom przestępnym i fazom księżyca. Wewnętrzny pierścień okalający tarczę pokazuje natomiast skalę tygodni.

Robert Lewandowski Audemars Piguet

 

Audemars Piguet – zegarek godny mistrza

Wyjątkowość tego modelu polega również na tym, iż kolor czarny zarezerwowany jest głównie dla zegarków sportowych, klasyczne modele z zaawansowanymi komplikacjami w wydaniu all black (koperta, bransoleta, tarcza) są niemal niespotykane. Dodajmy, że zegarek w dniu swojej premiery (rok 2017) kosztował 85000 $, czyli około 350 000 zł, a obecnie blisko 400 000 zł. Bez wątpienia jednak tak niezwykły czasomierz doskonale pasuje do sportowca, który już teraz nazywany jest legendą. W swojej karierze osiągnął niemal wszystko, a wiele wskazuje na to, że jest na doskonałej, nowej drodze, by osiągnąć jeszcze więcej.

 

Nowy etap kariery – Lewandowski w FC Barcelona

Robert Lewandowski po 8 latach gry w niemieckiej drużynie piłkarskiej, Bayern Monachium, rozpoczyna nowy etap swojej kariery w katalońskim klubie FC Barcelona. Motto klubu to „Més que un club” („Więcej niż klub”), co doskonale tłumaczy miłość nie tylko Hiszpanów do tej wspaniałej drużyny. FC Barcelona wydała niedawno wyjątkowy zegarek, który powstał we współpracy z legendarną marką zegarkową – Casio G-Shock. G-SHOCK x FC Barcelona to dwa modele, która odzwierciedlać mają ducha Dumy Katalonii. GBD-H1000BAR-4ER i GBD-100BAR-4ER zaprojektowane są w barwach klubu. G-Shock G-SQUAD FC Barcelona wyposażony został pierwszy w historii marki w pięć sensorów: cyfrowy kompas, wysokościomierz barometryczny, barometr, termometr, akcelerometr i optyczny czujnik tętna. Zegarek Casio G-SHOCK x FC Barcelona posiada ponadto Bluetooth, GPS, mechanizm solarny, czas światowy World Time, stoper, timer, 4 alarmy oraz funkcję wibracji. Czego chcieć więcej? Zegarek G-Shock G-SQUAD FC Barcelona dostępny jest już na stronie Zegaronia.pl!


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.