Modowe inspiracje. Biżuteria w stylu Chanel

Rozmaitości

Modowe inspiracje. Biżuteria w stylu Chanel

Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.

24 czerwca 2022

Gabrielle Bonheur Chanel znana wszystkim jako Coco Chanel, dzięki swojemu niesłychanemu talentowi zyskała sławę na całym świecie. To właśnie pannie Coco zawdzięczamy ponadczasowe stroje, takie jak mała czarna, czy garsonka. Jej początki nie były łatwe, jednak raz na zawsze zrewolucjonizowały modę i przekonały kobiety o ich sile i niezależności. Coco Chanel była nie tylko wyśmienitą projektantką, ale także miała fantastyczny gust do biżuterii. Z pewnością każdy kojarzy jedno ze zdjęć Coco, w którym swój elegancki, a przy tym schludny projekt przyozdabia klasycznymi perłami. To właśnie jej zawdzięczamy trendy mody, które zawsze będą na czasie. Czy warto nadal inspirować się tą słynną, francuską projektantką? Jaką biżuterię teraz wybrałaby sama Chanel?

perfumy Chanel

Historia Coco Chanel - od projektów ubrań po perfumy i biżuterię

Przygoda z szyciem Gabrielle rozpoczęła się w sierocińcu, gdzie siostry zakonne zauważyły talent tej małej dziewczynki. Jej prace zdawały się być robione nie tylko precyzyjnie, ale także z niezwykłą starannością i uwagą. Już wtedy było wiadomo, że panienka Chanel ma do tego niewyobrażalny talent. Pomimo iż Chanel nigdy nie zdecydowała się na wyjście za mąż, to właśnie mężczyźni, którzy wspomagali ją w rozwoju, odgrywali bardzo ważną rolę w jej życiu.

Gabrielle uwielbiała występować na scenie w oberży, gdzie dzięki często wykonywanej przez nią piosence pt. „Kto widział Coco” zyskała tytułowy pseudonim. Jej droga jako projektantki nie była łatwa i często spotykała się z odmiennymi, krytycznymi komentarzami, jednak zawsze potrafiła sobie z tym poradzić. Projektowała, dobierała do swoich ubrań odpowiednie dodatki, aż w pewnym momencie stworzyła perfumy N°5 , sprzedawane po dziś dzień. Nie oglądała się za siebie. Wielu mówiło o pannie Coco, że rozumie kobiety z przyszłości i faktycznie tak było. Coco Chanel stworzyła słynne imperium modowe, któremu nie sposób dorównać.

Biżuteria w stylu Chanel

Być jak Coco, czyli biżuteria w stylu Chanel

Biżuteria w stylu Chanel to nie tylko wychodzenie poza linie ustalonych standardów mody, ale także elegancja i ponadczasowość. Coco Chanel ceniła sobie łamanie norm w zakresie doboru kreacji czy uzupełniających akcesoriów. Podążając za myśleniem samej Gabrielle i chcąc być jak ona, powinnyśmy postawić na złoto, srebro i czerń w przeróżnej odsłonie. Uzupełnienie pierścionka, bransoletki czy kolczyków subtelnymi, mieniącymi się kryształkami także wpasuje się w klimat mody, stworzony przez projektantkę. Fankom takiej stylistyki spodoba się bransoletka Emporio Armani Sentimental EG3370221, która dodatkowo zachwyca motywem gwiazdki. Nie możemy zapomnieć także o słynnych perłach, które obecnie są noszone w różnych odsłonach, wielkościach, a nawet ilościach. Fossil Vintage Iconic JF03654791 to bransoletka, którą z pewnością założyłaby sama Gabrielle! By być jak Coco Chanel, wystarczy być sobą, przyozdobioną o kilka klasycznych dodatków i nie bać się wyrażać siebie!

Biżuteria w stylu Chanel

Sprawdź biżuterię dostępną na naszej stronie i bądź jak Coco Chanel!

Na naszej stronie Zegarownia.pl znajdziesz także szeroki wybór różnego rodzaju biżuterii. Posiadamy wiele akcesoriów, takich jak kolczyki, naszyjniki, czy bransoletki, które z pewnością przypadną Ci do gustu. Bądź jak Coco Chanel i nie bój się przystrajać swoich kreacji ciekawą biżuterią! Nie zwlekaj, odwiedź Zegarownia.pl już dziś!


Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.