Najbardziej oryginalne opakowania zegarków

Rozmaitości

Najbardziej oryginalne opakowania zegarków

Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.

11 stycznia 2022

Nie ocenia się książki po okładce, a zegarka po pudełku, ale dzisiaj pora na wyjątek. Przed Wami przegląd najciekawszych opakowań na zegarki, którymi producenci chcą zachwycić potencjalnych zainteresowanych. Sprawdźmy, jak oryginalne mają pomysły!

 

Zegarek męski Swatch James Bond ²Q Limited Edition - oryginalny model zamknięty w wyjątkowym pudełku

Zegarek Swatch James Bond ²Q z limitowanej edycji nawiązującej do kultowej już serii o Jamesie Bondzie wyróżnia się oryginalnym designem i takim samym opakowaniem. Swatch zadbał o to, by już przed wyjęciem modelu z pudełka klient poczuł się zaintrygowany i zaciekawiony. Ma ono bowiem kształt komputera. Na bocznej ściance znajdują się „wejścia” na słuchawki, kabel USB czy kabel do ładowania. Po otwarciu pudełka naszym oczom ukazuje się klawiatura i ekran laptopa. Pod tą pierwszą umieszczony został zegarek Swatch. Jego podobizna znajduje się także na „wyświetlaczu”. Całość pozwala poczuć szpiegowski klimat kojarzony z kultowym bohaterem.

 

Zegarek męski Swatch James Bond ²Q Limited Edition

 

Swatch Moma The City And Design The Wonders Of Life - sztuka użytkowa dla miłośników japońskiej grafiki

Swatch Moma The City And Design The Wonders Of Life to wyjątkowy zegarek, który jest doskonałym przykładem przenikania się sztuki z codziennością. Ozdobiono go grafiką wyjątkowego japońskiego grafika - Tadanori Yokoo. Isamu Kurita, bo tak nazywa się ilustracja, powstała w 1966 roku. Sam twórca często stawiany jest obok Andy’ego Warhola, a jego prace zaliczane do kategorii pop-artu. Porusza w nich tematy społeczne, polityczne i obyczajowe, utrzymując całość w żywym, pełnym kolorów stylu. Praca znajduje się w zbiorach MoMA. Oprócz tego, że grafikę naniesiono na zegarek, znajduje się ona także na pudełku, w którym schowano model. Na tylnej części opakowania umieszczono krótką informację o kolekcji oraz artyście, dzięki czemu nie kupujemy anonimowego dzieła i możemy mieć o nim jakiekolwiek pojęcie.

 

Zegaraek Swatch Moma The City And Design The Wonders Of Life

 

Frederique Constant Runabout RHS Chronograph Limited Edition - popłyń w rejs z wyjątkowym zegarkiem Swiss Made

Drewniane pudełko, w którym zamknięto szwajcarski zegarek marki Frederique Constant to niejedyna zawartość opakowania. W środku znajdziemy także model wykonanej z dbałością o każdy detal łódki. Nawiązuje ona do zawiązanej w 2009 roku współpracy producenta z Towarzystwem Historycznym, której celem jest uhonorowanie słynnych jachtów Riva, cechujących się luksusowym i wyrafinowanym charakterem. Całość robi wrażenie!

 

Zegarek męski Frederique Constant Runabout RHS Chronograph Limited Edition

 

Zegarki Tissot prosto ze szwajcarskiej manufaktury w Le Locle

Jeśli mowa o oryginalnych opakowaniach na zegarki, nie sposób nie wspomnieć o marce Tissot. Swoje modele pakuje ona w pudełka, do których dołączana jest rozkładana makieta z siedzibą producenta w szwajcarskim Le Locle. Na obwolucie znajdziemy natomiast historyczne logotypy Tissot. Całość daje klientowi pojęcie o dziedzictwie i charakterze firmy.

 

Zegarki Tissot

 

Ciga Design - nowoczesny design uhonorowany wieloma nagrodami

Zegarki Ciga Design wyróżniają się niepowtarzalnym wzornictwem, za które przyznano im wiele nagród w kategorii designu, m.in. Red Dot Award czy German Design Award. Wymagają więc specjalnej oprawy. Producent pakuje je w pudełko oraz obwolutę przedstawiającą fragment mechanizmu. Po zdjęciu nakładki naszym oczom ukazuje się opakowanie z wytłoczonym wizerunkiem zegarka. Kształtem przypomina ono książkę, na której stronach znajdują się informacje o modelu. W wyżłobionych otworach umieszczono kopertę, pasek oraz narzędzia do montażu.

 

Zegarki Ciga Design

 

Doodle Watch - wyraziste wzornictwo i żywe kolory

Zegarki Doodle przyciągają spojrzenia swoją kolorystyką oraz ilustracjami, dzięki którym nie sposób pomylić ich z żadnymi innymi zegarkami. Tym samym cechują się pudełka, w które je zapakowano, co więcej sprawiają, że jest to świetny pomysł na prezent.

 

Zegarki Doodle Watch

 

Oryginalne opakowania wstępem do wyjątkowego zegarka

Niecodzienne zegarki potrzebują niecodziennej oprawy. Z tego powodu producenci decydują się na niezwykłe opakowania, za pomocą których mogą jeszcze bardziej zachęcić potencjalnych klientów do swoich produktów. Przytoczone wyżej przykłady to kilka propozycji oryginalnych pudełek i równie wyjątkowej zawartości. Wszystkie dostaniesz w sklepie internetowym Zegarowni lub sklepie stacjonarnym w Warszawie.


Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.