Oryginał a podróbka – model GBA-800-1AER

G-SHOCK

Oryginał a podróbka – model GBA-800-1AER

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

12 listopada 2020

Współczesny rynek zasypuje konsumentów produktami, które na pierwszy rzut oka są identyczne niczym ich oryginalne pierwowzory. Jednakże po bliższym pochyleniu się nad danymi modelami widać istotne detale rozróżniające oba urządzenia. Przede wszystkim zegarki podrabiane charakteryzują się dużo niższą dokładnością w szczegółach oraz słabszą jakością wykorzystywanych materiałów. To jest właśnie zasadnicza przyczyna braku estetyki replik, ich krótkiej żywotności oraz niższego komfortu posiadania ich na nadgarstku.

W jakim sklepie można kupić oryginalny zegarek?

Sprawą kluczową podczas dokonywania zakupu jakiegokolwiek zegarka jest sprawdzenie, czy dany punkt sprzedaży szczyci się oficjalną autoryzacją dystrybucji. Taka informacja daje gwarancję, że zegarek wywodzi się z oficjalnego magazynu, w związku z czym kupujący mogą być spokojni w zakresie oryginalności i pochodzenia zakupionych przez nich produktów. Co więcej, dystrybutor zapewnia bezpłatną gwarancję przez konkretny czas, dzięki czemu konsument nie musi trudzić się szukaniem i dostarczeniem zegarka do punktu serwisowego. Każdy legalny produkt jest zapakowany w oryginalne pudełko, w którym – poza samym urządzeniem – znajduje się instrukcja obsługi: to nie jest często stosowana praktyka w sprzedaży tzw. podróbek.

Nie zapominajmy również o tym, że każdy zakup nielegalnej repliki jest pośrednim wsparciem nielegalnego ich rozprowadzania. Inwestycja w podrobiony zegarek, którego niepewne źródło bardzo łatwo można rozpoznać na nadgarstku, jest zdecydowanie gorszym rozwiązaniem niż znalezienie oryginalnego modelu wybranej marki, której cena nie nadwyręży za bardzo naszego budżetu. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się wysoką jakością wykonania, kilkuletnią gwarancją oraz designu, który wygląda idealnie w stosunku do zdjęć i opisu zamieszczonych na stronie sprzedającego.

zegarek G-Shock GBA-800-1AER

G-SHOCK GBA-800-1AER - oryginał a podróbka

Najłatwiej jest zobaczyć różnicę między zegarkiem oryginalnym a repliką wtedy, gdy istnieje możliwość obejrzenia ich jednocześnie. Błędy produkcyjne, niska jakość wykorzystanych materiałów oraz brak najbardziej istotnych informacji w takiej sytuacji są widoczne na pierwszy rzut oka.

zegarek G-Shock GBA-800-1AER

Najwyższa jakość produkcji zegarka GBA-800-1AER

Już po wyjęciu zegarka G-Shock GBA-800-1AER z pudełka można szybko zauważyć podstawowe różnice w designie oraz jakości przedmiotu, który trzymamy w rękach. Na początek zwróćmy uwagę na paski. Zarówno w przypadku zegarka oryginalnego, jak i repliki użyto czarnego tworzywa o szerokości 26 mm. Jednocześnie markowy zegarek charakteryzuje się wyraźnie głębszą czernią na pasku niż jego podrabiana wersja. Co więcej, istnieje zasadnicza różnica ich faktury: pochodzący z oficjalnej dystrybucji model został wyposażony w pasek idealnie dopasowujący się do nadgarstka, co znacznie zwiększa komfort jego noszenia. Niestety podróbkę urządzenia cechuje śliski materiał.

zegarek G-Shock GBA-800-1AER

Znaczną różnicę można zaobserwować również w wykonaniu przycisków służących do sterowania produktami. Do ich wykonania wykorzystano stal szlachetną wyposażoną w specjalną, chropowatą powłokę. W oryginalnym modelu ma to znaczący wpływ na korzystanie z funkcji, a przypadku urządzeń podrabianych palce nie mają swobody ruchu i zsuwają się z przycisków. Brak oporu w dociskaniu znacznie utrudnia codzienne korzystanie z zegarka, ponieważ niecelowe wybranie panelu sterowania (np. podczas wkładania ręki do kieszeni) skutkuje uruchomieniem niechcianej funkcji.

zegarek G-Shock GBA-800-1AER

Casio G-SHOCK GBA-800-1AER - unikalny wyświetlacz oryginału

Cyferblat zdradza nie tylko aktualną godzinę, ale również szczegóły wskazujące, czy urządzenie w naszych rękach pochodzi z legalnego źródła. Oznaczenia poszczególnych funkcji na tarczy w obu przypadkach są umiejscowione inaczej. Wszelkie napisy różnią się w zakresie zastosowanych czcionek oraz wykorzystanych kolorów: to obejmuje nie tylko emblematy pod szkiełkiem, ale również nazwy marki umieszczonej na kopercie. Zupełnie inaczej przedstawia się także oznaczenie chronometru, co znacznie utrudnia korzystanie z tej funkcji.

zegarek G-Shock GBA-800-1AER

Elektroniczny wyświetlacz m.in. jest odpowiedzialny za wyświetlanie datownika dni miesiąca i tygodnia, wszystkich ustawionych alarmów lub aktualnej temperatury. Replika zegarka praktycznie uniemożliwia odczytanie tych informacji z dalszej odległości, ponieważ wyświetlacz jest bardzo niskiej jakości. W przypadku zegarka oryginalnego znaki wyświetlające wszelkie wartości są wyraźne, ponadto zupełnie niewidoczne są przerwy między pikselami.

Funkcjonalność modelu Casio G-SHOCK GBA-800-1AER

Wygląd zewnętrzny zegarków jest bardzo istotny, jednakże w przypadku omawianego modelu niemniej ważne są wbudowane funkcje. Zegarek Casio G-SHOCK GBA-800-1AER pracuje w oparciu o precyzyjny mechanizm kwarcowy, który nie wymaga zaangażowania ze strony właściciela przez wiele lat. Replika natomiast jest wyposażona w mechanizm, którego żywotność jest znacznie krótsza. Ponadto przy uważnej obserwacji sekundnika podrobionego zegarka widać przeskoki w pracy wskazówki. Co więcej, generalny zakres udogodnień jest znacznie uboższy. Posiadając oba urządzenia obok siebie widać różnice w wykazie aktualnej temperatury oraz – co jest zauważalne już na pierwszy rzut oka – natężeniu podświetlenia cyferblatu.

zegarek G-Shock GBA-800-1AER

Oryginalny Casio G-SHOCK GBA-800-1AER - gdzie go kupić?

Każdy z wyżej wymienionych detali świadczy o tym, że kupno zegarka z legalnego źródła daje przyjemne poczucie komfortu, a produkt jest zgodny z oczekiwaniami konsumenta. Markowy zegarek nie tylko daje pewność swojego pochodzenia lub gwarancji producenta, ale także poczucie najwyższej jakości wykonania i trwałości każdej opisanej w specyfikacji produktu funkcji.

Zegarownia.pl oferuje jedynie legalne zegarki G-Shock, które są dostarczane przez dystrybutora Casio. Stuprocentowa gwarancja autentyczności oferowanych zegarków przyczynia się do wzrostu zainteresowania ciągle poszerzanym asortymentem produktów. Jednocześnie zakres oferowanych przez nas modeli nie obejmuje urządzeń podrabianych, używanych lub pochodzących od nieautoryzowanych dystrybutorów.


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.