Pączek w lukrze, czyli współpraca Swatch i “The Simpsons”

Swatch

Pączek w lukrze, czyli współpraca Swatch i “The Simpsons”

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

13 listopada 2023

Szwajcarski producent zegarków, marka Swatch nie raz zaskakiwała ciekawymi kooperacjami. Na początku listopada na rynku pojawił się nowy zegarek będący efektem kolejnej, barwnej współpracy. Swatch zaprezentował model inspirowany serialem „The Simpsons”.

 
 

Słodkie chwile z Homerem — nowy zegarek Swatch Seconds of Sweetness 

Serial „The Simpsons” na ekranach pojawił się w 1989 r. i od tej pory, aż do dziś niezmiennie daje wiele frajdy i śmiechu fanom na całym świecie. Jak można się domyślić również współpraca z producentem szwajcarskich zegarków - marką Swatch spotka się z zainteresowaniem ze strony entuzjastów serialu, jak i samych zegarków Swatch. Data premiery najnowszego modelu, która przypadła na 2 listopada nie jest przypadkowa. To właśnie tego dnia premierę miał rekordowy, 35. sezon “The Simpsons”.

 

Swatch Seconds of Sweetness, pudełko z pączkami

 

Głównym motywem zegarka Swatch Seconds of Sweetness SO29Z134, nie da się ukryć, jest pączek. Model jest swoistym hołdem dla kultowego, amerykańskiego donuta z różowym lukrem i kolorową posypką, który fanom serialu z pewnością kojarzy się z Homerem Simpsonem. Dla niezaznajomionych z tematem wyjaśnijmy, iż pączek z dziurką jest ulubioną przekąską Homera. Z niejednego względu: jest idealnym połączeniem słodyczy, puszystości i satysfakcji z jedzenia. A jak prezentuje się sam zegarek Swatch Seconds of Sweetness SO29Z134?

 

Swatch Seconds of Sweetness tarcza

 

Zegarek Swatch Seconds of Sweetness z modułem NFC i szwajcarskim mechanizmem

Okrągłą jak donut, żółtą i matową kopertę wykonano z tworzywa pochodzenia naturalnego. Tarczę pozbawiono indeksów, ozdobiono ją natomiast zajmującym niemal całą jej powierzchnię pączkiem z różowym lukrem i kolorową posypką. Solidny kęs ugryziony z tej słodkiej przekąski na wysokości godziny 12 ujawnia logo Swatch na żółtym tle. Cyferblat uzupełniają dwie ażurowe wskazówki, a przed uszkodzeniami zabezpieczono go szkłem hesalitowym. Różowy lukier z posypką znajduje się również na całej długości żółtego paska, który wykonano z silikonu. Na żółtej szlufce umieszczone jest czarne logo serialu. Całość uzupełnia niebieska sprzączka z logo producenta. 

 

Swatch Seconds of Sweetness na tle pączków

 

Zegarek jest wodoszczelny w klasie 3 ATM, co oznacza, że jest odporny na drobne zachlapania, np. podczas mycia rąk, czy w czasie małego deszczu. Precyzję działania zapewnia tu szwajcarski mechanizm kwarcowy. Co istotne zegarek dostępny jest też w wersji SwatchPAY! Oznacza to, że wybierając model Swatch Seconds of Sweetness Pay! SO29Z129-5300 dzięki wyposażeniu go w moduł NFC możliwe jest płacenie np. za pączki jednym ruchem ręki, przy pomocy zegarka. Zegarki zapakowane są w specjalnie zaprojektowane opakowanie z motywem pączka.

 

Swatch Seconds of Sweetness opakowanie


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.