Polar Ignite 3 – 30-dniowa recenzja kultowego smartwatcha!

Recenzje

Polar Ignite 3 – 30-dniowa recenzja kultowego smartwatcha!

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

15 lutego 2023

Co jest dla Was najistotniejsze przy wyborze odpowiedniego smartwatcha? Jako osoba, dla której aktywność fizyczna jest na samym szczycie piramidy priorytetów, zwracam uwagę na wiele szczegółów. Przede wszystkim na wygodę dopasowania podczas ćwiczeń, dokładność czujników, możliwość wyboru odpowiedniego trybu sportowego i wiele innych. Testując smartwatcha Ignite 3 od marki Polar, z dnia na dzień zachwycałam się coraz bardziej. Czy jest on warty uwagi? Przekonajcie się sami. Zapraszam do recenzji!

 

Polar Ignite 3 – budowa i wygląd

Ten najnowszy smartwatch Ignite 3 przyciągnął przede wszystkim moją uwagę swoją oprawą wizualną. Czy nie wygląda on zjawiskowo? Stonowana kolorystyka, eleganckie akcenty to coś, o czym marzą kobiety – taki dodatek możemy założyć nie tylko do stroju sportowego, ale także wyjściowego. Silikonowy pasek w jasnoszarym odcieniu idealnie dopasowuje się do nadgarstka, nie krępując jego ruchów przy najróżniejszych pozycjach. Koperta w kolorze szarym została uzupełniona o złotą ramkę, która dodaje całości subtelnie formalnego akcentu. Wyświetlacz AMOLED posiada naprawdę zauważalną, wysokiej jakości rozdzielczość, co zdecydowanie podnosi komfort codziennego użytkowania. Wygląd i jakość smartwatcha Ignite 3 oceniam na naprawdę wysokim poziomie!

 

recenzja Polar Ignite 3

 

Zegarki Polar – wieloletnie badania prowadzące do perfekcji

Marka Polar ciągle odkrywa nowe zakamarki zegarmistrzostwa, prowadząc precyzyjne i coraz dokładniejsze badania. Nic dziwnego, że z serii na serie tak bardzo zaskakuje swoich fanów lepszymi i dokładniejszymi udogodnieniami. Polar słynący z produkcji zegarków sportowych dostarcza nam różnego rodzaju wskazówek treningowych na podstawie zbioru indywidualnych danych osobistych.

 
wygląd zegarka Polar Ignite 3
 

Co nowego oferuje nam Polar Ignite 3?

W czym Polar Ignite 3 jest lepszy od swoich poprzedników? Przede wszystkim posiada większą pojemność baterii w porównaniu do Ignite 2, czy Unite, co daje możliwość dłuższego użytkowania bez ładowania. W smartwatchu zastosowano wyświetlacz AMOLED, zdecydowanie lepszy i wyraźniejszy od używanego wcześniej TFT. Smartwatch oferuje możliwość wykonania wielu testów, m.in. testu wydolnościowego, czy marszowego. Szeroko rozbudowane funkcje treningowe ze wskazówkami głosowymi pozwalają na jeszcze więcej, co z pewnością zaimponuje wielu profesjonalistom. Robi wrażenie, prawda? A to jeszcze nie koniec!

 

nowości technologiczne w Polar Ignite 3

 

Sesje treningowe z Polar Ignite 3

Trening siłowy

Ćwiczenia realizowane w domu wymagają nie lada skupienia na każdym ruchu, by wykonać go dokładnie. Co jeszcze wpływa na jakość treningu? Przede wszystkim to, czy prawidłowo oddychamy, ile i jakiej długości robimy przerwy między seriami, ale także to, jaki tryb życia prowadzimy przez resztę dnia. Opcja treningu siłowego oczywiście ukazuje nam dane zebrane podczas ćwiczeń tuż po ich zakończeniu (ilość spalonych kalorii, czas trwania, pokonany dystans, dokładny status obciążenia kardio etc). Dzięki dogłębnej analizie wykonanej przez smartwatch możemy porównywać szereg wykonanych treningów, obserwować postępy i efektywnie podnosić poprzeczkę.

 

aplikacja Polar recenzja

 

Inny trening w budynku

Często decydujemy się na wykonanie ćwiczenia, do którego ciężko jest dobrać odpowiedni tryb sportowy i tutaj naprzeciw wychodzi nam możliwość wyboru opcji, jaką jest inny trening w budynku. Ja, jako miłośniczka kręcenia hula hop, byłam niezwykle zadowolona z tej możliwości. Zależało mi przede wszystkim na kontrolowaniu ilości czasu spędzonego na kręceniu i ilości spalonych kalorii. Oczywiście tryb ten jak wszystkie inne dostępne w zegarkach Polar Ignite 3 oferuje rozbudowaną analizę treningową, między innymi procentowy udział spalanych tłuszczów, białek i węglowodanów.

 

badanie nad Polar Ignite 3

 

Długa żywotność baterii i jeszcze szybsze ładowanie zegarka Polar Ignite 3

Wspomniałam już, że smartwatch Polar Ignite 3 posiada większą pojemność baterii niż jego poprzednicy? Jeśli tak, to warto podkreślić to raz jeszcze. Zegarek przede wszystkim zasługuje na wyróżnienie ze względu na niezwykle szybkie ładowanie. Po podłączeniu do prądu nawet nie zdążyłam zauważyć, jak błyskawicznie doszło do prawie 100%! Jest to niezwykle wygodne w sytuacjach, kiedy nie mamy zbyt wiele czasu na ładowanie naszego dodatku, a chcemy zabrać go ze sobą. Mało tego, bateria oferuje płynną pracę przez prawie 100 h podczas treningu w trybie oszczędzania baterii, do 30 h podczas treningu z włączonym GPS i pomiarem tętna, a także do 5 dni w trybie zegarka na jednym ładowaniu.

 

bateria w zegarku Polar Ignite 3

 

Czy warto wybrać smartwatcha Polar Ignite 3?

Na koniec nasuwa nam się jedno podstawowe pytanie – czy warto? Moim zdaniem jak najbardziej tak i mając do wyboru Unite, Ignite 2 i Ignite 3 zdecydowanie postawiłabym na zegarek Polar Ignite 3. Zastanawiacie się dlaczego? Przede wszystkim ze względu na jego design i wygodę podczas noszenia, a także możliwość wymiany paska. Smartwatch jest praktycznie niewyczuwalny na nadgarstku i zdecydowanie wygodniejszy niż jego poprzednicy. Wrażenie zrobił na mnie na także wyraźny, rewelacyjnie zaprojektowany wyświetlacz, w którym po zablokowaniu można się przejrzeć. Dokładne analizy wykonywanych ćwiczeń oraz snu także przyprawiają o zawrót głowy i pozwalają wejść o level wyżej w kwestii dbania o swoje zdrowie i samopoczucie. Polar Ignite 3 jest dostępny na naszej stronie Zegarownia.pl – zajrzyj i przekonaj się sam, że warto sięgnąć właśnie po niego!


Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.