Polska limitacja Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition

Newsy

Polska limitacja Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

20 grudnia 2021

Firma Aviator słynie z zegarków, które inspirowane są lotnictwem, nadzwyczajnymi osiągnięciami awiacji oraz konkretnymi modelami samolotów. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych kolekcji jest kolekcja Duglas. I to właśnie z niej pochodzi zegarek, który powinien przykuć uwagę polskich entuzjastów zegarków i marki Aviator. Poznaj limitowany zegarek Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition!

 

Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition - zachwycający wygląd

W zegarku Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition na pierwszy rzut oka przede wszystkim zwraca uwagę umieszczony na godzinie 12 czytelny datownik dni miesiąca w języku polskim. Jednak jeszcze bardziej spektakularne nawiązanie do Polski znajdziemy na odwrocie zegarka. Częściowo transparentny dekiel odsłania trójwymiarowe polskie godło narodowe - orła w koronie. Taką wyjątkową formę nadano wahnikowi automatycznego naciągu sprężyny. Dodatkowo można odnieść wrażenie, że orzeł przedstawiony jest na tle biało-czerwonej flagi, ponieważ jego dolna połowa umieszczona jest na czerwonym tle.

Limitacja obejmuje zegarek z czarną (V.3.35.2.282.4 PL) oraz białą tarczą (V.3.35.0.281.4 PL). Na ich krańcach widoczne są dwa pierścienie. Jeden z nich posiada indeksy minutowe w postaci cyfr arabskich zapisywanych w odstępach pięciominutowych, drugi natomiast wyposażony jest w znaczniki minut w postaci indeksów liniowych oraz godzin w formie indeksów punktowych pokrytych masą luminescencyjną SuperLuminova.

Bezpośrednio na samą tarczę zegarka nałożone są eleganckie indeksy godzinowe w postaci cyfr rzymskich. W wersji z białą tarczą mają one kolor srebrny, na czarnej tarczy - kolor różowego złota. Na godzinie 6 umieszczony został datownik dni miesiąca, a powyżej niego widoczny jest napis PZL ASz-62, który jest oznaczeniem produkowanego w Polsce gwiazdowego silnika. Poniżej tego oznaczenia znajdziemy dopisek “Historia Polskiego Lotnictwa”.

 

Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition

 

Najwyższej jakości elementy i precyzja wykonania w zegarkach Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition

A wracając do intrygującej tarczy zegarka Aviator - znajdziemy na niej wiele fascynujących elementów. Kolejnymi z nich są zapisane wzory Propulsion (siła ciągu silnika) oraz Lift (siła nośna) pomocne przy wznoszeniu się samolotu i sterowaniu silnikami. Opis i objaśnienie elementów wzorów (w języku polskim) znajduje się na deklu.

Wskazówki tego modelu są proste i dobrze widoczne, przez ich środek poprowadzono linię pokrytą masą luminescencyjną, dzięki czemu czas z łatwością można odczytać również w ciemnościach. Tarcza chroniona jest przez szkiełko szafirowe z antyrefleksem. Koperta zegarka wykonana z wysokiej jakości, polerowanej do połysku stali szlachetnej połączona jest z czarnym paskiem o fakturze skóry krokodyla z zapięciem typu motylkowego.

Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition V.3.35.2.282.4 PL opiera swoje działanie o mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej, wykonany na bazie szwajcarskiego mechanizmu Sellita SW240-1, oferujący 41 godzin rezerwy chodu, osadzony jest na 26 kamieniach łożyskujących. Każda z wersji tego zegarka limitowana jest jedynie do 450 sztuk.

 

Skąd wzięła się idea polskiej edycji zegarka Aviator Douglas?

Jest to dobry moment, by wspomnieć skąd w ogóle wziął się pomysł na polską edycję zegarka Aviator Douglas. Otóż wynika ona z osoby Andrzeja Frydrychewicza, autora najsłynniejszych powojennych polskich samolotów, jak Orlik, Skorpion czy Wilga. To właśnie on był w latach osiemdziesiątych autorem zastosowania nowego silnika produkcji polskich zakładów PZL do samolotu Douglas DC-3. Był nim właśnie model ASz-62.

 

Zegarek Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition

 

Szwajcar z lotniczą duszą - historia marki Aviator

Marka Aviator powstała w 2000 roku. W wyglądzie zegarków tej marki odzwierciedlona jest fascynacja lotnictwem, a jej misją jest tworzenie zegarków dla pilotów, a także miłośników awiacji, oraz osób prowadzących aktywny styl życia. To właśnie fascynacja lotnictwem kierowała firmą Aviator przy nadawaniu nazw liniom wzorniczym. Właśnie dlatego nazwy te są jednocześnie nazwami ikonicznych dla historii lotnictwa samolotów: Bristol, Douglas, Airacobra i MiG. I tak np. linia Airacobra oddaje honor popularnemu samolotowi z 2 wojny światowej i pilotom z tego okresu. MiG z kolei dedykowana jest najwyższej klasy myśliwcom. Przy tworzeniu kolekcji zegarków Aviator biorą udział prawdziwi piloci, a każdy model zegarka z nowej serii jest testowany przez militarnego pilota, aby sprawdzić zegarek w warunkach ekstremalnych.

Swiss zegarek Aviator

Marka Aviator w swoich pierwszych zegarkach bazowała na mechanizmach firmy Poljot. Jednak po zakończeniu przez tego wytwórcę produkcji mechanizmów w firmie Aviator nastąpiły znaczące zmiany. W 2011 roku produkcja zegarków została przeniesiona do Szwajcarii, w kanton Jury, nazywany Doliną Krzemową zegarmistrzostwa. Od tej pory zegarki Aviator produkowane są zgodnie z wymogami określonymi przez Federację Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego, spełniają wszelkie rygorystyczne standardy i posiadają certyfikat Swiss Made. Zegarki spełniają również najwyższe standardy potrzeb pilotażowych, Aviator nie tylko korzysta z najlepszych dostawców, ale polega też na najbardziej doświadczonych zegarmistrzach.

Zegarki Aviator, czyli lotnicza wytrzymałość

Cechami charakterystycznymi zegarków Aviator są jednocześnie cechy charakterystyczne zegarków dla pilotów, czyli bardzo dobra czytelność i przejrzystość zegarka nawet w najtrudniejszych okolicznościach. Warunki te spełnione są dzięki powłoce SuperLuminova, która pokrywa indeksy i wskazówki oraz dzięki powłoce antyrefleksyjnej na szafirowym szkiełku, która zapewnia znakomitą czytelność nawet w jasnym świetle słonecznym. Aviator to zegarki Swiss Made, które powstają z fascynacji i uwielbienia lotnictwa i dedykowane są wszystkim entuzjastom awiacji oraz tym, którzy poszukują niezawodnego zegarka o niebanalnym designie. Ciesz się wyjątkowym zegarkiem lotniczym z polskim datownikiem i wybierz Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition!


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.