Koperta wyprodukowana w 3D. Nowy Oris ProPilot Coulson

Oris

Koperta wyprodukowana w 3D. Nowy Oris ProPilot Coulson

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

05 grudnia 2022

Innowacyjne i świadome podejście do produkcji to obszar, w którym Oris praktycznie nie ma konkurencji. Szwajcarska manufaktura zaprezentowała właśnie zegarek, którego koperta wykonana jest z włókna węglowego przy użyciu techniki 3D o perfekcyjnych proporcjach! To prawdziwa nowość, której towarzyszą równie przemyślane detale, np. symboliczna, ognista tarcza. Odkryj model, który powstał we współpracy Oris z Coulson Aviation.

 

Neutralny klimatycznie Oris – manufaktura zgodna z naturą

Branża zegarków od lat stara się wdrażać działania, które pozytywnie wpłyną na środowisko. Zmiany produkcyjne, odzyskiwanie materiałów z recyklingu, czy wykorzystanie ekologicznych komponentów świadczą, o coraz większej świadomości i kreatywności, jaką wykazują się znane nam marki. Oris bezkompromisowo jest na podium zrównoważonego rozwoju i w tym momencie może pochwalić się pełną neutralnością klimatyczną w procesie produkcji zegarków. Firmie udało się zredukować emisję dwutlenku węgla, o czym świadczy wydany przez ClimatePartner certyfikat. Manufaktura Oris to zachęca do świadomych wyborów, a działalność w branży zegarmistrzowskiej wykorzystuje do przypominania o problemach dotyczących katastrofy klimatycznej. W ofercie pojawił się limitowany zegarek Oris ProPilot Coulson Limited Edition powstały we współpracy z kanadyjską organizacją Coulson Aviation, zajmującą się gaszeniem pożarów lasów zarówno w USA w tym Kalifornii, jak i Ameryce Południowej i Australii. Warto podkreślić, że zegarek Oris Big Crown ProPilot Coulson to specjalna, limitowana edycja wyprodukowana w nakładzie 1000 sztuk, w tym kilka dostępnych również w Polsce. 

 

Zegarek Oris Big Crown ProPilo

 

Wiele entuzjastów marki wie także, że manufaktura Oris udziela się w kwestii ochrony środowiska, współpracując z wieloma organizacjami na rzecz zapobiegania zanieczyszczenia wód odpadami (partnerstwo z Everwave), ochrony wielorybów i delfinów (Whale and Dolphin Conservation), przywrócenia populacji ostryg w New York Harbo (Billion Oyster Projec), odbudowy raf koralowych (Reef Restoration Foundation), czy organizuje sprzątanie plaż podczas autorskiej akcji Oris Change for Better Days. To tylko namiastka tego, jak bardzo Oris angażuje się dobro naszej planety. 

Oris ProPilot Coulson – koperta wykonana z włókna węglowego i polimeru techniką 3D

Innowacją w zakresie produkcji jest koperta wyprodukowana z  włókna węglowego z wykorzystaniem druku 3D, dzięki czemu zachowano niezwykłą precyzję kształtu i stworzono 41-milimetrową kopertę tak jak w przypadku innych zegarków Oris ProPilot. Proces druku 3D nigdy wcześniej niewidziany w zegarmistrzostwie. Opracowany i opatentowany przez prestiżową szwajcarską uczelnię techniczną ETH w Zurychu (Swiss Federal Institute of Technology), która drukuje włókno węglowe i wysokogatunkowy polimer PEKK, splatając je razem. Dzięki temu uzyskano twardy i ultracienki materiał. Kopertę wzmocniono pierścieniem tytanowym z powłoką PVD, który ozdobiono charakterystycznymi dla kolekcji żłobieniami. Z tytanu wykonano również zakręcaną koronkę i dekiel. Zegarek waży zaledwie 65 gramów.

 

Oris Big Crown ProPilo koperta 3d

 

Specjalna symbolika tarczy w zegarku Oris ProPilot Coulson Limited Edition

Partnerstwo między manufakturą Oris a organizacją Coulson Aviation podkreślono żywą kolorystyką tarczy. Głęboka czerwień przy użyciu gradientu przechodzi w kolor pomarańczowy ku dołowi tarczy. Efekt wizualny symbolizuje niebezpieczne pożary i pracę związaną z ich gaszeniem. Cyferblat wyposażono w nakładane indeksy rzymskie z podziałem minutowym. Czytelność jest priorytetowym zadaniem zegarka lotniczego, dlatego indeksy i wskazówki mają powłokę Super-LumiNova®. Całość chronione jest przez wypukłe szkło szafirowe.

 

Oris – chronomatyczny pomiar czasu z 10-letnią gwarancją mechanizmu

Niemalże chronometryczny pomiar czasu zegarka Oris ProPilot Coulson zapewnia manufakturowy kaliber 400 z pokaźną 5-dniową rezerwą chodu, ręcznym naciągiem i funkcją datownika. Niezwykła precyzja zapewnia dokładność do -3/+5 sekund dziennie (w granicach COSC). Manufaktura potwierdza tej dokładności certyfikatem chronometru, jednak daje 10-letnią gwarancję na mechanizm i zaleca przeglądy raz na dekadę. Warto uwzględnić, że projektując mechanizm, wyposażono go w antymagnetyczne komponenty i wysoce odporny na działanie pól magnetycznych.

Zegarek Oris Big Crown ProPilot mechanizm

 

Oris ProPilot Coulson Limited Edition – gdzie kupić?

Już niedługo zegarek Oris ProPilot Coulson Limited Edition będzie możliwy do zakupu na zegarownia.pl. Niezwykła limitacja zachwyci kolekcjonerów i entuzjastów zegarmistrzostwa, a innowacyjna technika wykonania modelu sprawi, że będzie to biały kruk każdej kolekcji zegarków.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.