Przygotuj się na pierwsze promienie słońca z modnymi okularami!

Rozmaitości

Przygotuj się na pierwsze promienie słońca z modnymi okularami!

Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.

29 marca 2023

Powoli rozkręca się sezon wiosenno-letni. Coraz więcej czasu będziemy przebywać na świeżym powietrzu, zażywając kąpieli, w tym również słonecznych. Pamiętaj jednak o odpowiednim zabezpieczeniu skóry, jak i oczu przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Twoimi codziennymi kompanami powinni być: krem z filtrem oraz okulary przeciwsłoneczne. Podpowiemy czym oprócz trendów, kierować się podczas wyboru okularów.

 

Okulary przeciwsłoneczne - praktyczny i modny wynalazek

Historia okularów przeciwsłonecznych jest dość enigmatyczna. Jedne źródła wskazują, że okulary nosili jako pierwsi chińscy sędziowie, którzy w ten sposób ukrywali swój wzrok i emocje. Inne źródła wspominają Salvino D’armo, florenckiego mnicha i rzekomo wynalazcę okularów przeciwsłonecznych. Jeszcze inne przekłady mówią o wynalazku Jamesa Escotta. Inni zaś wynalazek Williama Croockesa z 1913 roku, uznają za pierwowzór okularów przeciwsłonecznych. Trudno szukać jednoznacznej, potwierdzonej odpowiedzi. A kto wypromował ten wynalazek? W tym przypadku odpowiedź jest jedna, gwiazdy Hollywood, które chętnie po nie sięgały. Kultowe oprawki tak zwane kocie oczy nosiły między innymi Audrey Hepburn czy Marilyn Monroe. Oprócz gwiazd duży wpływ na to, co nosimy obecnie na co dzień miało lotnictwo za sprawa kultowych okularów Ray-Ban. Tak zwane awiatory zostały stworzone dla pilotów, a szturmem wdarły się do show-biznesu. Chętnie po nie sięgali Sylvester Stallone czy też tom Cruise w filmie Top Gun.

 
okulary przeciwsłoneczne Meller Luanda
 

Co jest istotne przy wyborze okularów?

Co jest istotne przy wyborze okularów? Zapewne w dzieciństwie nieraz słyszeliście takie frazesy jak: nie patrz prosto w słońce, załóż okulary przeciwsłoneczne! Wiele osób zwraca uwagę na wygląd okularów, ich kolor oraz kształt. Pamiętajmy, jednak że ich głównym zadaniem jest ochrona przed promieniowaniem UV. Po pierwsze kupuj okulary przeciwsłoneczne w sprawdzonych miejscach. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że dany model posiada ochronę UV. Jakie są kategorie filtrów przeciwsłonecznych? Wyróżniamy pięć: cyfry od 0 do 4 wskazują ilość przepuszczanego światła. Okulary posiadające kategorie od 0 do 2 sprawdzą się w warunkach słabego lub średniego oświetlenia np. podczas pochmurnej pogody. Kategoria 3 i 4 gwarantuje niską przepuszczalność światła. Jest to idealna ochrona na lato czy też wycieczki w góry. Ponadto istnieje jeszcze filtr UV400, który stanowi najlepszą ochronę przed słońcem. Wybierając okulary przeciwsłoneczne o najlepszej ochronie warto więc połączyć filtr UV400 z kategorią 3 lub 4. Okulary Meller posiadają dodatkowo polaryzację.

Kategorie filtrów UV:

  • 0 – przepuszcza od 80 do 100% światła
  • 1 – przepuszcza od 43 do 80% światła
  • 2 – przepuszcza od 18 do 43% światła
  • 3 – przepuszcza od 8 do 18% światła
  • 4 – przepuszcza od 3 do 8% światła
okulary przeciwsłoneczne Meller Konata All Black
 

Co jest teraz modne? Przegląd trendów

Wśród szerokiej oferty okularów marki Meller, jest kilka modeli, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Wielki come back! Przez lata królowały duże oprawki, zasłaniające twarz. Zapominamy o tym trendzie, na rzecz wąskich, geometrycznych oprawek w stylu vintage. Okulary tego typu pokochały światowe gwiazdy, styliści, jak i projektanci. Dlaczego? Z jednej strony wygląda się w nich elegancko z drugiej nieco nonszalancko. Pasują zarówno do casualowych, jak i eleganckich stylizacji. Dla minimalistek proponujemy klasyczny czarny model. Ponadczasowy kolor oprawek i szkieł sprawdzi się zarówno do letnich, jak i zimowych stylizacji. Opaleniznę pięknie podkreślą białe okulary z brązowymi szkłami.

 
okulary przeciwsłoneczne Meller Konata Ice Brown
 

Pewnie zastanawiacie się, czy ten model okularów jest dedykowany tylko kobietom? Odpowiedź brzmi: absolutnie nie! Proponujemy iść o krok dalej, postaw na kolorowe oprawki. Nietuzinkowe barwy takie jak fiolet, idealnie czują się w towarzystwie koszuli. Naszym zdaniem ten nieco geometryczny kształt oprawek jest wprost stworzony dla mężczyzn!

 
okulary przeciwsłoneczne Meller Kessie Purple
 

Szukasz okularów, które wyróżnią Cię z tłumu? Postaw na kolory i wzory. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa. Wybierz model, którego oprawki zdobi print, a szkła mienią się w barwach błękitu, różu czy też fioletu. Polecamy zwłaszcza lustrzane szkła. Wygląda się w nich niezwykle tajemniczo.

 
okulary przeciwsłoneczne Meller Kubu Tigris Sky
 

Dla osób ceniących okulary ponadczasowe proponujemy klasyczne lenonki. Skąd ta nazwa i co to za okulary? Jest to popularny wzór okularów, charakteryzujący się okrągłymi oprawkami. Prekursorem był John Lennon, znany brytyjski muzyk. Nazwa tego kultowego modelu okularów pochodzi właśnie od jego nazwiska. Funkcjonuje jeszcze druga mniej popularna nazwa „hipis”. Biorąc pod uwagę, że okulary tego typu idealnie komponują się ze stylem boho czy hipi, nazwa ta nabiera sensu.

okulary przeciwsłoneczne Meller Kendi Gold Carbon
 

Noś okulary przeciwsłoneczne przez cały rok!

Okulary przeciwsłoneczne to modny i stylowy dodatek, który pełni również funkcję ochronną. Noś okulary przeciwsłoneczne przez cały rok. Pamiętaj, promieniowanie słoneczne jest równie szkodliwe latem co i zimą. Nosząc okulary, chronisz oczy, jak i delikatną skórę wokół nich. Mnogość wzorów i kolorów gwarantuje, że znajdziesz model skrojony dla Ciebie. A ty masz już swoje okulary przeciwsłoneczne?


Basia Karasińska

Basia trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o to, co modne i trendy. Również w zegarkach. Jako wielbicielka aktywnego trybu życia, chętnie przebywa w klubie fitness i siłowni. To dzięki niej poznasz możliwości zegarków sportowych i fitness trackerów.