Recenzja Vector Smart Smartwatch VCTR-31-01BK

Recenzje

Recenzja Vector Smart Smartwatch VCTR-31-01BK

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

03 listopada 2020

Od pewnego czasu można zauważyć wzrost popularności casualowych smartwatchy. Z początku traktowane niezbyt poważnie, obecnie stały się niezwykle ważnym segmentem sprzedaży zegarków. Niewątpliwie o sukcesie kolekcji takich marek jak smart zegarki Rubicon lub smartwatchy Garett zaważyło kilka ważnych czynników, wśród których za najważniejsze można uznać: konkurencyjną cenę, przyjemny design - doskonale pasujący zarówno do sportowego stroju, jak i bardziej codziennego noszenia - a także posiadanie zaawansowanych funkcji, dotychczas zarezerwowanych jedynie dla wysokiej klasy zegarków sportowych. Nie inaczej jest w przypadku zegarka Vector Smart - najnowszego przedstawiciela opisanego wyżej typu.

Uniwersalny wygląd smartwatcha Vector Smart

Chcąc zachować dokładność, należy dodać, iż testowanym modelem jest Vector Smrart VCTR-31-01BK, a więc egzemplarz całkowicie czarny. Smartwatch posiada prostokątną kopertę o ściętych rogach, której to styl - zgodnie z dzisiejszymi trendami - często używany jest przy tego typu zegarkach. Nieznaczna sfera szkiełka hesalitowego oraz zaokrąglone krawędzie koperty powodują optyczne złudzenie zmniejszenia smartwatcha. Jedynym wystającym elementem urządzenia jest koronka. Zegarek wyposażono w wygodny gumowy pasek, delikatnie i pewnie opinający przegub ręki. Pasek można samodzielnie i bez większych problemów wymienić na inny dzięki zastosowanym teleskopom typu „quick-release”. Ponadto znajdujące się na wyposażeniu dwie szlufki zapobiegają wysuwaniu się lub marszczeniu paska.

zegarek-vector-smart-smartwatch-vctr-31-01bk

Zegarek Vector - intuicyjny interfejs

„Intuicyjny” to zdecydowanie najlepsze słowo, którym można opisać urządzenie. Naturalnie na samym początku warto sparować smartwatch z telefonem, instalując uprzednio aplikację HitFit Pro (jedynie w ten sposób można skalibrować np. godzinę). Smartfon łączymy z zegarkiem za pośrednictwem bluetooth i możemy cieszyć się funkcjami modelu Vector Smart. Pierwszym, podstawowym ekranem jest oczywiście wskazanie godziny, ukazujące jednocześnie aktualną datę oraz ostatni pomiar pulsu i temperatury ciała. Dalej - kierując palcem w prawo - znajdziemy najważniejsze: dziennik aktywności, tryb sportowy, termometr, a także pulsometr. Z kolei na następnych kartach ulokowane są: funkcja kontroli snu, aktualna pogoda, rejestr wiadomości, konsolę do sterowania muzyką i inne. Wszystkie funkcje można też wylistować kierując się w lewo od ekranu głównego.

Zegarki sportowe Vector Smart

Zgodnie z tezą postawioną na początku tekstu, smartwatch Vector Smart spełnia wszystkie wymogi do bycia zegarkiem sportowym, choć będzie służył raczej w celu archiwizacji aktywności niż bieżącemu monitorowaniu treningu. Dzięki stałemu połączeniu ze smartfonem będzie korzystał z nawigacji oraz internetu, co pozwoli m.in. na ustalenie bieżącego tempa poruszania się. Wszelkie aktywności zostaną zintegrowane z aplikacją telefonu i to tam można prześledzić wszelkie dane statystyczne. Według zapewnień producenta najważniejsze funkcje, czyli pulsometr oraz termometr wykazują niezwykłą dokładność badania, jedynie nieznacznie mogąc odbiegać od pomiaru urządzeń medycznych. I rzeczywiście, na sześć testów, jedynie jeden różnił się od wzorcowego, a i to w stopniu niewielkim. Klasa szczelności pozwala bezpiecznie korzystanie z urządzenia praktycznie we wszystkich aktywnościach outdoorowych.

zegarek-vector-smart-smartwatch-vctr-31-01bk

Smartwatche Vector Smart - czy warto?

Jak zwykle przy tego typu pytaniach ciężko dać jednoznaczną odpowiedź. Osoby uprawiające sport z pewnością wybiorą smartwatch spośród takich marek jak zegarki Suunto, smartwatche Garmin czy zegarki Polar. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem i nie chcesz wydać na starcie zbyt dużo pieniędzy to smartwatche Vector Smart będą idealnym dla Ciebie wyjściem!

zegarki-vector-smart


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.