Smartwatch na prezent gwiazdkowy - co wybrać?

Smartwatch na prezent gwiazdkowy - co wybrać?

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

15 grudnia 2020

W przedświątecznym okresie wiele osób poszukuje wyjątkowych i atrakcyjnych prezentów gwiazdkowych. Wybór coraz częściej pada na gadżety elektroniczne, wśród których prym wiodą smartwatche, szturmem podbijajace serca polskich użytkowników. Jaki smartwatch wybrać na prezent świąteczny? Z przyjemnością podpowiadamy kilka ciekawych propozycji!

Smartwatche na prezent świąteczny - rosnąca popularność!

Z roku na rok rośnie nie tylko świadomość na temat inteligentnych zegarków - znanych pod bardziej popularną nazwą smartwatch - ale także jakość i funkcjonalność samych urządzeń. Obecnie na rynku możemy znaleźć smartwatche nie tylko takich gigantów na rynku jak Samsung czy Apple, ale również bardzo ciekawe alternatywy spod znaku Fossil Smartwatches, Garmin, Michael Kors, Suunto, Garett czy Rubicon.

W zależności od naszych potrzeb marki oferują własne oprogramowanie, możliwość szybkiej synchronizacji z telefonem typu smartfon, usługi online, płatności zbliżeniowe dzięki NFC, a także zaawansowane opcje sportowe dla sportowców zawodowców i amatorów, którzy wiążą swoją przyszłość ze sportem.

smartwatche Rubicon prezent

Smartwatch damski, czyli praktycznie i stylowo

Damskie smartwatche to wyjątkowa półka produktów, ze względu na wymagania stawiane im przez użytkowniczki. Tu, tuż obok funkcjonalności, jednym z kluczowych cech smartwatcha jest jego wygląd. Niekwestionowanym królem ostatniego czasu jest tutaj Rubicon.

Użytkowniczki damskich smartwatchy wśród funkcji, które są dla nich najbardziej istotne, wymieniają między innymi: powiadomienia o wiadomościach i połączeniach, możliwość śledzenia aktywności w ciągu dnia - przebyte kroki, spalone kalorie, a także możliwość szybkiego naładowania zegarka.

Sportowy smartwatch dla aktywnych

Dla miłośników aktywnego trybu życia istnieje dedykowany segment inteligentnych zegarków - smartwatche sportowe. To urządzenia zaprojektowane po to, by wspierać treningi, zarówno te amatorskie, jak i profesjonalne, będące wstępem do maratonów czy występów kulturystycznych. Dobry smartwatch sportowy potrafi zbierać informacje na temat aktywności i tętna - za pomocą szacowanego nadgarstkowego pomiaru tętna lub przy użyciu dedykowanego pasa HR, tempa treningu, a bardziej zaawansowane modele również wspierają nawigowanie po trasie dzięki wbudowanym rozwiązaniom GPS.

smartwatche sportowe suunto prezent

Wybierając smartwatch sportowy na prezent warto wcześniej poznać jakiego typu sporty uprawia osoba, którą chcemy obdarować. Czasem, do codziennego joggingu wystarczy prosty smartwatch z mierzeniem czasu i tętna, w innym wypadku przydatny będzie multifunkcyjny zegar z profesjonalnymi rozwiązaniami.

Dobrym przykładem tego ostatniego jest Suunto z serii 7 - ze wsparciem ponad 80 dyscyplin sportowych, inteligentnymi trybami baterii pozwalającymi na nawet 120 godzin treningu z GPS.

Smartwatch dla dzieci - to dobry pomysł na prezent? 

Do niedawna na topie prezentów świątecznych dla dziecka były tablety, smartfony, czy konsole do gier. Dzisiaj to dziecięce smartwatche wychodzą na szczyt popularności. Dlaczego? Co takiego jest w tym niewielkim sprzęcie, że tyle dzieci chce go mieć?

smartwatche dziecięcy garett kids

Smartwatch dla dziecka to doskonały prezent, który ucieszy zarówno obdarowywane dziecko, ale i rodzica. A to za sprawą ciekawych rozwiązań, które możemy spotkać m.in. w urządzeniach tego typu w marce Garett. Są to: 

  • możliwość śledzenia dzięki wbudowanemu modułowi GPS
  • możliwość zadzwonienia do dziecka - na zegarek, dzięki slotom na kartę SIM
  • przycisk SOS - w przypadku potrzeby, rodzic otrzymuje zgłoszenie na telefon 
  • szczelność - odpowiednia wodoszczelność pozwala chornić przed przypadkowym zamoczeniem i uszkodzeniem urządzenia

Dodajmy do tego dedykowaną aplikację na smartfona, dzięki której możemy zmieniać i personalizować nasz smartwatch dziecięcy - tarczę, ustawienia, dzwonki. To wszystko stawia Garetta w bardzo dobrym świetle!

Pomysłów na świąteczny prezent nie stanowią już żadnego problemu, jeśli weźmiesz pod uwagę tę prężnie rozwijającą się technologię, jaką są smartwatche. Jeśli poszukujesz inspiracji i szukasz czegoś praktycznego, to smartwatche mogą być trafionym wyborem!


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.