Spinnaker Amalfi - niezwykły świat żeglarstwa

Spinnaker

Spinnaker Amalfi - niezwykły świat żeglarstwa

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

28 kwietnia 2020

Wyobraź sobie Czytelniku, że już niedługo będziesz mógł wypłynąć łódką albo żaglówką na jezioro lub wskoczyć i popływać w przyjemnie chłodnej wodzie. Z pewnością poczujesz radość, a przede wszystkim nieskrępowaną niczym wolność. To jest właśnie to, co kochasz - dzika przyroda, przyjemne podmuchy wiatru, delikatne kołysanie fal, ciepły dotyk słońca na policzku.

Zegarek Spinnaker Amalfi SP-5074-44 lifestyle

Co łączy zegarki Spinnaker z żeglarstwem?

Każdy, kto choć raz spróbował tego sportu, wie jak ważne jest samo przygotowanie i znajomość zasad żeglowania. Oprócz tego istotny jest również odpowiedni ubiór, m.in.: kurtka i spodnie przeciwdeszczowe, bluza, wygodne i nieprzemakalne buty, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, specjalne rękawiczki, a przede wszystkim kapok. Jednak, kiedy planujesz dłuższą wyprawę, to warto pamiętać o jeszcze jednej rzeczy - zegarku.

Zegarek Spinnaker Amalfi SP-5074-11 lifestyle

Pewnie wiesz lub - jeśli dopiero zaczynasz przygodę z żeglarstwem - niedługo się dowiesz, czym jest i do czego służy spinaker. To dodatkowy żagiel, który stawiany jest przy wiatrach wiejących od strony takielunku. Nie bez powodu właśnie mówimy o tym elemencie wyposażenia. Takim właśnie dodatkowym i przydatnym przedmiotem w wyposażeniu żeglarza jest, wcześniej wspomniany, zegarek. I to nie byle jaki model, a zegarek z jednej z kolekcji Spinnakera - Amalfi, która została stworzona specjalnie z myślą o tych osobach uwielbiających spędzać wolny czas na wodzie.

Zegarek Spinnaker Amalfi SP-5074-33 lifestyle

Zegarki Spinnaker Amalfi - niezwykła praktyczność

Co takiego w sobie mają zegarki Spinnaker Amalfi? Otóż nie tylko wyjątkową nazwę kolekcji, która nawiązuje do urokliwego włoskiego wybrzeża Amalfi i Półwyspu Sorrentyńskiego - żeglarskiego raju i rejsowania statkami. Wspomniana kolekcja posiada to wszystko czego potrzeba prawdziwym pasjonatom.

W naszej ofercie znajduje się, na chwilę obecną, pięć zegarków z tej wyjątkowej kolekcji - jeden w wersji z chronografem, który zawieszony jest na żółtym gumowym pasku oraz cztery divery ze stalową obudową w różnych wersjach kolorystycznych: błękitnej, pomarańczowej, niebieskiej i czarnej. W tym wpisie zajmiemy się tą drugą kategorią zegarków.

Zegarki Spinnaker Amalfi lifestyle Zegarki Spinnaker Amalfi lifestyle

Spinnaker Amalfi - wysoka odporność na zalania

Na pierwszym planie istotna jest przede wszystkim wytrzymała i wodoszczelna obudowa do 20 atmosfer, która chroni przed obiciami i zalaniem mechanizmu. Nie trzeba się obawiać zniszczeń mechanizmu na skutek większych zachlapań, pływania, czy też nurkowania z akwalungkiem.

Spinnaker Amalfi - wytrzymałość na najwyższym poziomie

Przechodząc do obudowy, warto zacząć od bransolety, którą wykonano ze szczotkowanej stali szlachetnej. Jej szerokość to 24 mm. Składa się ona z różnej wielkości ogniw umieszczonych w trzech rzędach. Posiada również klasyczną i wygodną przy zakładaniu klamrę z zabezpieczeniem i z wygrawerowaną nazwą firmy. Bransoleta łączy się z solidną kopertą o grubości 15 mm za pomocą mocowania teleskopowego.

Zegarek Spinnaker Amalfi SP-5074-33 lifestyle

Sama koperta jest sporych rozmiarów - ma aż 46 mm średnicy. Podobnie jak bransoleta, jest szczotkowana po bokach. Jej zaletą jest zakręcana koronka oraz zakręcany dekiel. Jednym z wielu udogodnień jest obrotowy bezel z “nacięciami”, znajdujący się na kopercie. Cała jego skala został wygrawerowana. Z kolei podziałka z pierwszymi 20-oma minutami posiada wypukłe oznaczenia, co nadaje całości ciekawego efektu wizualnego. Sama luneta działa w trybie 120 pozycji.

Zegarek Spinnaker Amalfi SP-5074-44 lifestyle

Liczy się funkcjonalny design

Oprócz tego, uwagę przyciąga czytelna tarcza bez dodatkowych zdobień, ale za to z dużymi indeksami w kształcie zwężających się prostokątów wypełnionych masą luminescencyjną. Materiałem luminescencyjnym, czyli Superluminovą C3 emitującą zielone światło, pokryto również wskazówki - grot srebrnej godzinowej, główną część minutowej i mały okrągły punkt na wąskiej wskazówce sekundowej. To wszystko zostało zabezpieczone szkłem szafirowym, które jest odporne na wszelkie możliwe zarysowania. Taką ochronę zapewnia wysoka twardość szkła, którą ustalono na 9 pkt w 10-stopniowej skali Mohsa. Twardszy jest już tylko diament.

Zegarek Spinnaker Amalfi SP-5074-22 lifestyle

Takie połączenie elementów sprawia, że nie ma żadnego problemu z odczytaniem godziny, czy to w pełnym słońcu, w ciemnościach, czy też pod wodą. Czytelność w każdych z tych warunków jest bardzo dobra.

Precyzja w odmierzaniu czasu jest najważniejsza

Dobry zegarek, szczególnie taki, który ma sprawdzać się podczas uprawiania sportów wodnych, nie może być wyposażony w byle jaki mechanizm. Producenci zadbali o to, by zegarki Spinnaker Amalfi odznaczały się doskonałą precyzją, dlatego wyposażyli je w sprawdzone japońskie mechanizmy o naciągu automatycznym Seiko NH35A. Pracę tych mechanizmów w kolekcji Amalfi można podziwiać przez transparentny dekiel. Tego rodzaju mechanizm został osadzony na 24 kamieniach łożyskujących, a jego rezerwa chodu wynosi 41 godzin. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest to mechanizm trzywskazówkowy z dodatkową funkcją datownika dni miesiąca, który znajduje się na wysokości godziny trzeciej.

Zegarek Spinnaker Amalfi SP-5074-44 lifestyle

Zegarki Spinnaker Amalfi - wejdź do niezwykłego, włoskiego świata

Cała seria zegarków Spinnaker Amalfi to idealna propozycja dla wymagających osób, których żywiołem jest woda. Kto wie, może dzięki tym zegarkom rozwiniesz żagle, a wiatr - jeśli będzie łaskawy - pozwoli popłynąć do amalfijskiego raju na ziemi, gdzie z pewnością zakochasz się w bajkowym, śródziemnomorskim krajobrazie, w kolorowych domkach piętrzących się na skałach oraz odkryjesz ciche, spokojne i romantyczne zatoczki przy plażach.

Włochy Amalfi Półwysep Sorrentyński lifestyle

Wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę sklepu internetowego Zegarownia i pozwolisz porwać się tej niezwykłej przygodzie. Teraz zegarki Spinnaker Amalfi Diver zdobędziesz z 10% zniżką. Zamiast 1600 złotych zapłacisz 1440 zł.


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.