Świecąca tarcza w zegarkach Iron Annie

Iron Annie

Świecąca tarcza w zegarkach Iron Annie

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

07 października 2021

Wybór zegarka na co dzień nie zawsze jest łatwy - musi być uniwersalny, ale zarazem mieć to coś, sprawdzać się w skrajnych sytuacjach, prawidłowo działać, a przy tym wszystkim być solidnym urządzeniem. Dziś występujemy z propozycją zegarka lotniczego Iron Annie, który posiada wszystkie te cechy - odkryj jego ukrytą funkcjonalność, wplątaną w ponadczasowy styl Bauhaus.

Podświetlenie w zegarkach - gdzie go szukać?

Producenci zegarków, czy to szwajcarskich japońskich, czy niemieckich przywiązują dużą wagę do praktycznego wykorzystania tych modeli. Wyposażają je w szereg rozwiązań i technologii, które zapewnią użytkownikowi łatwy w obsłudze i funkcjonalny zegarek. Często stosowanym dodatkiem, jest sposób podświetlenia cyferblatu, który zapewni pełną czytelność niezależnie od warunków. Manufaktury radzą sobie z tym w różnorodny sposób - Timex stosuje opracowaną przez siebie technologie Indiglo, Casio G-SHOCK wyposaża cyferblaty w podświetlenie Neobrite, szwajcarskie manufaktury, takie jak Ball lub Traser sięgają po tryt, a niemiecka Iron Annie doszła do perfekcji w wykorzystaniu powłoki luminescencyjnej.

Zegarek na co dzień z podświetleniem

Prawdą jest, że z reguły zegarka nie wybieramy ze względu na podświetlenie, a funkcja ta stanowi jedynie dodatkową cechę, podczas przeglądania oferty. Bywa jednak tak, że to właśnie czytelność po zmroku, którą zapewnia luminescencja, decyduje o zakupie danego modelu. Dziś skupimy się na klasycznym podświetleniu w zegarkach Iron Annie. Dlaczego ta właśnie marka? Ze względu na niebanalny styl, a zarazem prostotę designu, który świetnie sprawdzi się na co dzień, do pracy, czyli codzienności, która jest nam wszystkim niezwykle bliska.

Niemieckie rzemiosło Bauhaus - powłoka luminescencyjna w lotniczych zegarkach Iron Annie

Styl Bauhaus jest cenionym kierunkiem w sztuce, znanym wszystkim współczesnym europejczykom. Zakłada w pełni funkcjonalne wykorzystanie minimalizmu w stylu vintage. Bliskie mu określenia to innowacja, ekonomizacja i optymalizacja, czyli wszystko to, co znajdziemy u niemieckiej manufaktury Iron Annie. Zegarki z podświetleniem to proste rozwiązanie, które jednak wynosi użytkowość danego modelu na nowy poziom. Poznaj w pełni funkcjonalne modele na co dzień.

Zegarek Iron Annie ze strategicznym podświetleniem najważniejszych elementów

Wiele marek praktykuje umieszczenie powłoki luminescencyjnej wyłącznie na pierwszoplanowych elementach, czyli wskazówkach i indeksach. Zegarki Iron Annie oferują podświetlenie luminescencyjne także na skali minutowej, dzięki czemu bez problemu odczytamy dokładną godzinę w zaciemnionym otoczeniu, po ówczesnej ekspozycji zegarka na naturalne lub sztuczne światło. Rozwiązanie to widoczne jest w serii zegarków lotniczych Iron Annie - np. kultowym modelu Iron Annie IA-5140-2 z kolekcji Flight Control, chętnie wybieranym również przez pilotów. Posiada szeroką funkcjonalność: jest niezwykle czytelny, dzięki wspomnianej powłoce i widocznym oznaczeniom w formie cyfr arabskich, ma funkcję Dual-Time, przydatną podczas podróży lotniczych i duży datownik na godzinie dwunastej. Jego czarna kolorystyka sprawia, że będzie ciekawy dodatkiem do stroju smart casual.

Zegarek Iron Annie z podświetleniem

Wersja dla fanów prostego designu - podświetlany zegarek Iron Annie o podstawowej funkcjonalności

Oszczędność formy Bauhaus w kolekcji Flight Control najlepiej zdefiniuje zegarek męski Iron Annie IA-5162-2, który wyposażono wyłącznie najważniejszą funkcjonalność: wskazanie czasu z podświetleniem luminescencyjnym oraz niewielki datownik na godzinie trzeciej. Propozycja ta skierowana jest do Panów lubiących solidne, niemieckie zegarki z odrobiną lotniczej stylistyki. Także tutaj zastosowano regułę podświetlenia strategicznych miejsc, której celem jest jak najdokładniejszy odczyt czasu. Zegarek Iron Annie będzie praktycznym dodatkiem do niewymagających stylizacji, utrzymanych zarówno w casualowym stylu, jak i zestawach złożonych z koszulki polo i jeansów.

podświetlany zegarek Iron Annie Flight Control

Podświetlenie całej tarczy powłoką Super-LumiNova w zegarkach Iron Annie

To bardzo ciekawe rozwiązanie ze strony manufaktury Iron Annie. Zegarek Iron Annie Flight Control IA-5164-3 posiada masę Super-LumiNova na całej powierzchni jasnego cyferblatu. Tu zastosowano prostą zasadę kontrastu - świecąca powłoka wydobywa na pierwszy plan ciemne wskazówki i indeksy, a także dodatkowe elementy cyferblatu, takie jak logo marki, czy sygnaturę Made in Germany. Bauhaus w tym wykonaniu odnosi się do pełnej czytelności, uzyskanej prostą metodą luminescencji. Dodatkowo wyznacza go solidne wykonanie zegarka - stali szlachetnej, wykorzystanej do produkcji koperty, wysokiej klasy skóry naturalnej w pasku zegarka, a także zastosowaniu utwardzanego szkła mineralnego K1, które jest stosunkowo twardsze, niż popularnie stosowane zwykłe szkło mineralne.

Zegarek z podświetlaną tarczą Iron Annie

Zegarki z podświetleniem w sklepie Zegarownia.pl

W naszej ofercie znajdziesz ogrom zegarków z podświetleniem od różnorodnych producentów - zarówno rzemieślniczych manufaktur, jak i marek specjalizujących się w produkcji fashion. Filtry pozwolą Ci wybrać, czy stawiasz na zegarek z podświetleniem LED, zegarek z trytem działającym do 10 lat, czy klasyczną powłoką luminescencyjną lub Super-LumiNova. Odwiedź nasz sklep i zdobądź w pełni czytelny, podświetlany zegarek.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.