Swiss zegarki - ekskluzywne dodatki

Porady

Swiss zegarki - ekskluzywne dodatki

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

12 lipca 2021

To żadna nowość, że zegarki szwajcarskie, czyli inaczej Swiss Made uchodzą za najbardziej precyzyjne na świecie. Szwajcaria słynie z wielu rzeczy - bezpieczeństwa finansowego (szwajcarskie banki), czekolady i neutralności politycznej, zegarki z tego kraju są niezawodne. Od wielu dekad modele Swiss Made stanowią elitarne dodatki dla najbardziej wymagających klientów. Dlaczego?

 

Swiss Made, czyli symbol najwyższej jakości

Alpejskie państwo Szwajcaria to stosunkowo niewielki obszar umiejscowiony w Europie Południowo-Zachodniej, przylegające granicami do Francji, Niemiec, Austrii i Włoch oraz Liechtensteinu. Mimo górzystych terenów Szwajcaria bardzo zadbała o swój PR, stając się kolebką zegarmistrzostwa. Swiss zegarki to wyznacznik jakości, a nazwa ta zastrzeżona jest jedynie dla modeli marek, które uzyskają pozwolenie na jej używanie.

Analogowe zegarki szwajcarskie są wręcz niezastąpione do eleganckich i garniturowych kreacji na wielkie okazje i bardzo oficjalne spotkania czy gale. Nie znaczy to jednak, że Szwajcaria dba jedynie o tych, którzy co tydzień mają kolacje koktajlowe, ważne premiery czy konferencje. Wręcz przeciwnie - Swiss Made to także zegarki biznesowe, smart casualowe i codzienne! Sekret popularności tkwi w niesamowicie precyzyjnych mechanizmach oraz różnorodności wyglądu poszczególnych zegarków. Każda marka ma swój patent na sukces, a słowa "Swiss Made" dodają modelom prestiżu.

 

zegarki atlantic męskie

 

Roamer Superior - czerń, srebro, jakość Swiss Made

Pierwszą bardzo elegancką propozycją skierowaną do mężczyzn jest zegarek Roamer Superior 508837 41 55 50 - co prawda, nie jest to model wieczorowy (ze względu na stalową bransoletę), ale na pewno podkreśli outfit garniturowy lub biznesowy. Oprócz kwarcowego szwajcarskiego mechanizmu zasilanego baterią znajduje się tutaj tarcza w kolorze głębokiej czerni, którą dodatkowo podkreślają srebrne indeksy. Na cyferblacie umieszczony został datownik dni miesiąca oraz dodające powagi subtarcze chronografu. Bezpieczeństwo całości zapewnia szkło szafirowe, będące ochroną przed zarysowaniami. Ten zegarek aż prosi się o białe, czarne i srebrne dodatki!

 

Aerowatch Renaissance Chrono Moon Phases - w zgodzie z cyklem

Marka Aerowatch to przykład fuzji jakości Swiss Made z nowoczesnym wyglądem i lotniczym pazurem. Wystarczy spojrzeć na zegarek męski Aerowatch Renaissance Chrono Moon Phases 78986-RO03 i wszystko staje się jasne. Mamy tu srebrnoszarą tarczę z datownikiem dni miesiąca i subtarczami chronografu oraz smaczkiem w postaci analogowego, pięknego wskaźnika faz księżyca, który stanowi niezwykłe urozmaicenie. Szyku zadaje tutaj także elegancki czarny pasek ze skóry, dzięki któremu model staje się garniturowcem. Nie wyklucza to jednak możliwości założenia go na każdą inną okazję - dobrze dobrany strój oraz dodatki sprawią, że zabłyśniesz w towarzystwie.

 

Aviator Douglas Moonflight - kobieca delikatność w rosyjskim stylu

Aviator Douglas Moonflight V.1.33.2.258.4 to przykład drugiego kobiecego zegarka Swiss Made. W tym modelu od rosyjskiego producenta dominuje pudrowy róż, który widoczny jest zarówno na tarczy zegarka, jak i na pasku z lakierowanej skóry. Cyferblat ozdobiono aż trzema różnymi stylami - giloszowaniem, masą perłową oraz delikatnym szlifem słonecznym. Dodatkiem jest tutaj bajeczny wizerunek wskaźnika faz księżyca oraz niewielkie okienko datownika dni miesiąca. To zegarek damski typu romantycznego, który będzie idealny na co dzień, do pracy i na randki. Jest dziewczęcy, uroczy i robi niezwykłe wrażenie. Mechanizm Swiss Made Ronda 713 gwarantuje precyzję wskazania czasu.

 

Zegarek Aviator Douglas damski

 

Wenger Metropolitan Donnissima - biel alpejskich stoków

Swiss zegarki damskie to nie tabu, panie w niczym nie są gorsze! Marka Wenger postanowiła dać kobietom przepiękny model Wenger Metropolitan Donnissima 01.1731.109, który zachwycił mnie nie tylko swoją prostotą, ale i siłą płynącą z minimalistycznego wyglądu. Oprócz kwarcowego mechanizmu Swiss Made mamy tu odcienie bieli, srebra i delikatnej szarości. Na matowej, lekko fakturowanej tarczy w kolorze kości słoniowej znajduje się subtelny wzór serca oraz trzy kryształki, które łapią światło i mienią się kolorami. Pasek z białej skóry ozdobiono eterycznym szarym rozmyciem. Ten miejski zegarek damski założysz… do niemal wszystkiego w typie casual, smart casual, elegant, romantycznego i nowoczesnego! ;)

 

Zegarki szwajcarskie dla każdego

Zegarki szwajcarskie to szeroki zakres stylów, w którym każdy odnajdzie coś dla siebie. Zegarki Swiss Made to jakość, trwałość oraz elitarność - dołącz do setek zadowolonych klientów i wybierz swój!

 

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.