Zegarki Wenger - najwyższa jakość w szwajcarskim wydaniu

Wenger

Zegarki Wenger - najwyższa jakość w szwajcarskim wydaniu

Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.

07 sierpnia 2020

Nowoczesność, dynamika i zakorzenienie w tradycji - takie jest właśnie oblicze zegarków szwajcarskiej marki Wenger. Jaka jest historia marki i dlaczego produkty Wenger podbijają serca użytkowników na całym świecie?

Wenger - od noży do zegarków

Wenger to szwajcarska marka zegarków, należąca obecnie do najbardziej rozpoznawalnych firm na rynkach europejskich. Marka ta może poszczycić się wieloletnią tradycją: założona została ona w 1893 roku w szwajcarskim Courtelle przez Theo Wengera. Początkowo firma zajmowała się produkcją wysokiej jakości noży, na potrzeby wojska. Przez kolejne lata firma rozwijała swoją działalność z pasją, szczególnie dbając o precyzję i jakość wykonania. W 1988 roku Wenger uruchomił produkcję zegarków, bazując na doświadczeniu w obróbce metali.

zegarki Wenger baner

Wenger stawia raczej na klasyczne rozwiązania, udoskonalając tradycyjne modele zegarków. W ofercie trudno znaleźć modele o wybitnie nowoczesnym designie czy rozwiniętych funkcjach. W bogatej palecie produktów firmy Wenger nie brakuje zarówno zegarków w wersji sportowej, jak i bardziej stonowanych, klasycznych modeli wyposażonych w paski w stylu vintage. Większość zegarków osłonięta jest szkiełkiem szafirowym, paski często wykonane są z naturalnej skóry. Niektóre zegarki Wenger wyposażone są w bransolety z elementami ceramicznymi. Wenger należy do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego (FHS). Stanowi to gwarancję, że producent przestrzega ściśle wszystkich rygorów zapewniających produkcję zegarka szwajcarskiego. Zegarki Wenger docenione zostały przez ambasadora marki – Mike’a Horna – podróżnika, który okrążył między innymi koło podbiegunowe.

Zegarek męski Wenger City Classic 01-1441-107

Mężczyźni ceniący klasyczne dodatki nie powinni pozostać obojętni wobec zegarka Wenger City Classic 01.1441.107. Model jest napędzany przez precyzyjny szwajcarski mechanizm kwarcowy. Tarcza o minimalistycznym charakterze, utrzymana w jasnej kolorystyce, wyposażona została w datownik i zabezpieczona utwardzanym szkiełkiem mineralnym. Zegarek utrzymany jest na wygodnym, brązowym pasku, wyprodukowanym ze skóry naturalnej.

zegarek męski Wenger City Classic 01-1441-107 kolaż

Zegarek męski Urban Seaforce 01.0641.118

Wenger Urban Seaforce 01.0641.118 wyróżnia się solidną budową, praktycznym wyposażeniem i precyzyjnym chodem. Zarówno koperta, jak i bransoleta zegarka, wykonane zostały z wysokojakościowej stali szlachetnej o właściwościach hipoarelgicznych. Czarna tarcza posiada datownik dni miesiąca oraz czytelne indeksy i wskazówki pokryte powłoką luminescencyjną. Model wyposażony został w obrotowy bezel, zakręcaną koronkę i zakręcany dekiel.

zegarek męski Wenger Seaforce 01-0641-118 kolaż

Zegarek damski Wenger Urban Classic 01.1721.113

Szukasz eleganckiego dodatku do damskiej garderoby? Wenger Urban Seaforce 01.1721.113 doskonale ozdobi kobiecy nadgarstek. Zegarek posiada białą tarczę, umieszczoną na wyjątkowej bransolecie. Model odznacza się także złotą kopertą, odlaną z wysokiej jakości materiału, jakim jest stal szlachetna. Tarczę osłania utwardzane szkiełko mineralne. Działanie produktu bazuje na mechanizmie kwarcowym, zasilanym baterią.

zegarek damski Wenger Urban Classic 01-1721-113 kolaż

Zegarek damski Wenger Metropolitan Donnissima 01.1731.108

Wenger Metropolitan Donnissima 01.1731.108 to szykowny model, opierający się w swoim działaniu na szwajcarskim mechanizmie kwarcowym. Zegarek spodoba się miłośniczkom stonowanych barw: stalowa koperta i siatkowa bransoleta utrzymane są w odcieniach koloru srebrnego, zaś tarcza jest jasna i minimalistyczna - zdobią ją jedynie subtelne dodatki w formie serca i 3 kryształków. Model wykazuje odporność na poważne zachlapania - jest wodoszczelny w klasie 100 metrów.

zegarek damski Wenger Metropolitan Donnissima 01-1731-108 kolaż

Kupuj zegarki Wenger w Zegarowni!

Jak pokazują nasze propozycje, marka ta ma wiele do zaoferowania osobom ceniącym klasyczne dodatki. Eleganckie lub casualowe, czasem nawet lekko sportowe, ale zawsze o raczej stonowanym designie i zdecydowanie solidnie wykonane. W naszej ofertcie z pewnością znajdziesz model, który wzbogaci Twoją garderobę i za pomocą którego wyrazisz swój styl. Sprawdź całą kolekcję szwajcarskich zegarków Wenger i wybierz swój wyjątkowy czasomierz. Dajemy gwarancję - zostanie z Tobą na lata!


Kuba Kowalewski

Człowiek w ciągłym ruchu. Jeśli nie próbuje jakiejś nowej dyscypliny sportowej, to prawdopodobnie jest w trasie i łapie stopa do Chorwacji. Miłośnik smartwatchy i zegarków zaawansowanych technicznie.