Zadbaj o swój zegarek w trakcie podróży. Etui podróżne dla zegarkomaniaków

Rozmaitości

Zadbaj o swój zegarek w trakcie podróży. Etui podróżne dla zegarkomaniaków

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

12 czerwca 2023

Przed nami gorący sezon wakacyjny, który często obfituje w dalekie podróże. Każdy zegarkomaniak zapewne chętnie zabierze ze sobą na taką wyprawę więcej niż jeden, ulubiony model zegarka. W takim wypadku warto zapewnić drogocennym czasomierzom bezpieczną formę transportu i zadbać o odpowiednią ochronę wartościowych komponentów, z których się składają. Doskonały rozwiązaniem będzie tu etui podróżne, o których napiszemy w dzisiejszym tekście.

 
 

Etui podróżne skutecznie chroni zegarek podczas transportu

Prowizoryczne rozwiązania nie są dobrym pomysłem w przypadku podróżowania z wysokiej klasy zegarkami. Pozostawienie go luzem w bagażu może doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych, które zaburzą prawidłową pracę mechanizmu. Zegarek może też być narażony na fizyczne uszkodzenia powierzchni, zarysowania, przetarcia paska czy pęknięcia szkiełka. Etui podróżne na zegarek rozwiązuje ten problem i pozwala w bezpieczny sposób przetransportować nasze cenne modele. 

 
 

Eleganckie etui podróżne na zegarek

Oczywiście takie etui podróżne z powodzeniem może też zastąpić klasyczne, drewniane pudełko, w którym trzymamy zegarki w domu. Zwłaszcza że większość etui charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Wykonane są z takich materiałów jak naturalna skóra czy welurowy plusz, które dodają klasy i prestiżu takiemu etui. Dodatkowo wśród etui są również takie przeznaczone na więcej niż jeden czasomierz. Przyjrzyjmy się bliżej kilku z nich.

 

Etui Wolf British Racing dla miłośników motoryzacji

Miłośnicy zegarków, którzy są jednocześnie entuzjastami motoryzacji czy wyścigów samochodowych swoje zegarki na czas podróży mogą umieścić w etui Wolf British Racing. Jest ono wykonane z licowanej skóry żwirowej w zielonym kolorze nawiązującym do brytyjskich samochodów wyścigowych ścigających się na początku XX wieku. To etui podróżne posiada rolkę wyściełaną zamszową podszewką z miejscem na 3 zegarki. Dodatkowo w środku znajduje się kapsuła do przechowywania biżuterii i spinek. Etui zapinane jest na wygodne zapięcie zatrzaskowe.

 

 

Leanschi Chocolate Brown – etui podróżne z wegańskiej skóry

Dla osób ceniących ekologiczne produkty ciekawą propozycję stanowi etui na zegarki Leanschi Chocolate Brown. Jest wykonane z brązowej, wegańskiej skóry i posiada zapięcie na zatrzask. Ma formę rolki, w której zmieścimy jeden zegarek o średnicy 25-45 mm. Wnętrze pudełka pokryte jest wysokiej jakości włóknem flock w kolorze czekoladowo-brązowym, dla dodatkowego zabezpieczenia przewożonego w nim zegarka wyposażono je w miękkie poduszki.

 

Leanschi Chocolate Brown

 

Funkcjonalne etui podróżne Beco Technic Box Round

Ekologicznym rozwiązaniem jest również etui na zegarki Beco Technic Box Round. Wykonano je z imitacji skóry w kolorze brązowym i wyposażono w zamek błyskawiczny. Etui przeznaczone jest na jeden zegarek, jest idealne do bezpiecznego transportu zegarka, przy czym nie zajmuje dużo miejsca w bagażu. Opakowanie może też służyć do przechowywania kabli czy słuchawek. Do etui dołączona jest dodatkowo poduszka do zegarka, która pasuje do wszystkich rotomatów Boxy. Pozwala to na wyjęcie z pudełka zegarka wraz z poduszką i bezpośrednie umieszczenie go w rotomacie.

 

 

Leanschi Chocolate Brown – bezpieczne etui podróżne dla kolekcjonerów zegarków

To etui podróżne sprawdzi się zwłaszcza dla podróżujących kolekcjonerów zegarków. Leanschi Chocolate Brown może pomieścić aż 8 zegarków. Wykonano je z brązowej eko skóry. Zapinane jest na wygodny zatrzask. Idealnie sprawdzi się w podróży również ze względu na fakt, że jego miękkie wnętrze zapewnia ochronę nawet wtedy, gdy produkt jest złożony.

 

Leanschi Chocolate Brown

 

Zadbaj o bezpieczny transport swoich zegarków zapewniając mu etui podróżne

Wśród bogatej oferty etui podróżnych znajdują się produkty o różnych parametrach, które możemy dobrać względem naszych upodobań. Opakowania wykonane są z różnych materiałów, w różnym kolorze, dysponują kilkoma rodzajami zapięć, mieszczą różną liczbę zegarków. Każde z nich jednak bez wątpienia pomoże w bezpiecznym transporcie zegarka podczas podróży. Sprawdź etui podróżne dostępne w sklepie Zegarownia.pl!


Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.