Zegarek dla seniora – jak wybrać najlepszy?

Porady

Zegarek dla seniora – jak wybrać najlepszy?

Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.

19 stycznia 2024

W stale rozwijającym się świecie zegarmistrzostwa zegarki ewoluowały poza zwykłe urządzenia do odmierzania czasu. W dzisiejszych czasach są akcesoriami, które zaspokajają różnorodne potrzeby i znacząco ułatwiają monitorowanie wielu parametrów w danym dniu. Stanowią one niezbędne akcesoria do pomiaru czasu nie tylko dla młodych, czy dorosłych, ale także dla seniorów. Jeśli chodzi o seniorów, kryteria wyboru zegarka przesuwają się w kierunku funkcjonalności, prostoty i łatwości użytkowania. W tym przewodniku przyjrzymy się kluczowym cechom, które sprawiają, że zegarek jest odpowiedni dla seniorów i podkreślimy najlepsze opcje dostępne na rynku.

 
 

Jaki powinien być zegarek dla osoby starszej?

Wybór zegarka dla seniora wymaga uwzględnienia ich wyjątkowych potrzeb. Idealny model powinien charakteryzować się czytelnym cyferblatem wraz z dużymi indeksami oraz szerokimi wskazówkami. Wszystko po to, aby senior, który nie ma najlepszego wzroku, mógł bez trudności odczytać czas. Warto zwrócić też uwagę na zegarki z podświetleniem, są one zbawieniem dla dziadka lub babci w godzinach wieczornych, kiedy pojawia się sztuczne światło w postaci lampki nocnej albo latarni. Oczywiście wygląd też jest bardzo ważny, bo przecież nie tylko młodym ludziom zależy na konkretnym designie. Większość starszych ludzi preferuje klasyczny styl, eleganckie zegarki, o tradycyjnym wyglądzie i funkcjonalności - sprawdzą się więc modele na skórzanych paskach, stalowych bransoletach, z okrągłą kopertą i białą lub srebrną tarczą. Warto więc wybierać modele uniwersalne albo z retro sznytem.

 
Jaki zegarek dla seniora
 

Smartwatch dla seniora jako wyjątkowy gadżet

Ciekawym i, jak się okazuje, bardzo przydatnym rozwiązaniem jest zakup smartwatcha dla seniora. Obawiasz się, że starsza osoba nie poradzi sobie z jego obsługą? Niepotrzebnie. Producenci zegarków, np. marka Garett, oferują specjalne serie stworzone właśnie dla babć i dziadków. Zegarki z takich kolekcji wyposażone są w dedykowane seniorom funkcje: lokalizator GPS, przycisk SOS, a nawet telefon komórkowy. Dla osób, które mają problem z ciśnieniem przydatny może być też pulsometr oraz opcja przypomnień o porze brania leków.

 
Zegarki dla seniora dotykowe
 

Klasa i elegancja z damskim zegarkiem Adriatica Classic

Wszyscy znają markę Adriatica, która jest potęgą na rynku zegarkowym już od wielu dekad. Oferuje ona szereg modeli, które idealnie nadadzą się na prezent dla seniorki. Jednym z nich jest słynny Adriatica Classic A3643.1113Q. Jest to prawdziwy hit na przestrzeni lat, który nieustannie zbiera swoich miłośników. Ten wyjątkowy model dla Pań składa się z minimalistycznej, prostokątnej koperty, która w połączeniu ze złotą kolorystyką i nieco ozdobną bransoletą tworzy model unikalny na zegarmistrzowskim rynku. Biała tarcza została wyposażona w subtelne, analogowe wskazówki, a napis Swiss Made obecny obok godziny szóstej świadczy o obecności wysokiej jakości mechanizmu. Całość modelu robi świetne, klasyczne wrażenie z pewnością spodoba się Paniom, które cenią sobie delikatne i przede wszystkim delikatne dodatki.

 
adriatica dla seniorki
 

Czytelność i prostota - Festina Classic

Starsi mężczyźni nade wszystko cenią sobie wysokojakościową klasykę. Jeśli więc chcesz swojemu seniorowi tacie lub dziadkowi sprawić niezwykle przydatny podarunek to zegarek męski Festina Classic F20446/1 będzie idealnym wyborem! Srebrna koperta okala białą tarczę, na której widnieją dużych rozmiarów oznaczenia godzinowe w postaci arabskich cyfr. Szerokie wskazówki wraz w powłoką luminescencyjną umożliwiają czytelność cyferblatu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Piękno modelu podkreśla czarny pasek z minimalistycznymi przeszyciami wykonany ze skóry. Dodatkowym udogodnieniem jest wodoszczelność sięgająca aż 10 ATM, co pozwala na zanurzenie zegarka w wodzie. Taka funkcja z pewnością przyda się podczas słonecznych wakacji.

 
Festina dla dziadka
 

Funkcjonalność i świetny wygląd każdego dnia z Certina Urban DS-1

Certina jest również znaną potęgą zegarkową na całym świecie. Marka ta wyrobiła sobie niesamowitą renomę, którą wciąż podtrzymują świetnymi, coraz to nowszymi modelami. Niepokonana seria Urban oferuje zegarek męski, który pokazuje, że klasyka nie musi być nudna. Okrągła srebrna koperta została podczepiona do wytrzymałego, skórzanego paska w brązowym odcieniu. Na przykrytej pod szkiełkiem szafirowym, jasnej tarczy widnieją niekonwencjonalne oznaczenia godzinowe w kolorze różowego złota. To, co czyni zegarek unikalnym, to zdecydowanie jego świetny mechanizm, którego rezerwa chodu wynosi aż 80 godzin! Certina Urban DS-1 C029.807.16.031.01 jest rewelacyjnym zegarkiem dla każdego mężczyzny, dla którego najwyższa jakość jest szczególną wartością.

 
certina dla seniora
 

Nowoczesny senior ze smartwatchem Garett

To mit, że starsi ludzie nie potrafią obsługiwać współczesnych urządzeń typu smartfon lub komputer. Seniorzy są coraz śmielsi w obcowaniu z elektroniką i marki zegarkowe wychodzą im naprzeciw - idealnym przykładem i jednocześnie propozycją dla seniora jest marka Garett. Jej modele oferują różnorodne funkcje tj. GPS, pomiar parametrów zdrowotnych czy szybką możliwość komunikacji z bliskimi. Dodatkowo składają się często z elastycznych materiałów w postaci silikonowych lub gumowych pasków. Wartymi uwagi modelami są Smartwatch Garett GRC STYLE Black 5904238484838 oraz Smartwatch Garett Classy 5904238483794.

 
smartwatch garett dla seniora
 

Zegarek dla seniora – jaki wybrać ?

Rynek zegarkowy oferuje wiele modeli, które spodobają się tradycyjnym starszym ludziom, jak i tym, którzy wolą bardziej nowoczesne dodatki i nie boją się korzystać z rozwoju technologii. Warto jednak pamiętać, że przy wyborze zegarka na prezent powinniśmy przede wszystkim kierować się gustem osoby obdarowywanej, a nie własnym. Przyniesie to dużo radości naszej seniorce lub seniorowi. Zapraszamy do przeglądania naszej bogatej oferty, a w razie pytań - do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta!


Agata Kucińska

Obok kolekcjonowania damskich eleganckich zegarków oraz biżuterii (i pisania o nich), prowadzi swoją firmę doradczą. Pogodny charakter, który zawsze służy radą i pomocą. Prywatnie mama i miłośniczka przyrządzania pysznych sushi.