Zegarek inspirowany historią startów Porsche. TAG Heuer Carrera Chronograph x Porsche 963

Newsy

Zegarek inspirowany historią startów Porsche. TAG Heuer Carrera Chronograph x Porsche 963

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

20 czerwca 2024

TAG Heuer, marka zegarków z bogatą historią i głębokim związkiem z wyścigami motorowymi, przedstawia swój najnowszy model - Carrera Chronograph x Porsche 963. Nowy zegarek to połączenie tradycji z ultranowoczesną technologią, nawiązujący do wcześniejszych modeli, takich jak Carrera Caliber Heuer 01, który w 2015 roku zrewolucjonizował rynek swoją szkieletową tarczą.

 
  • Wyjątkowa historia firmy, która od kilkudziesięciu lat nie tylko oferuje modele związane ze sportami motorowymi, lecz jest także obecna na wielu wyścigach.
  • Najnowszy model inspirowany wyścigowym Porsche 963.
  • Przyciągający uwagę grawer widniejący na deklu.
  • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu.
 

Historia marki TAG Heuer

TAG Heuer to szwajcarska firma, założona w 1860 roku przez Edouarda Heuera. Początkowo znana jako Heuer, marka zasłynęła dzięki rewolucyjnym wynalazkom, takim jak mechanizm z oscylującym wychwytem i pierwszy stoper mierzący czas z dokładnością do 1/100 sekundy. W latach 60 XX wieku, dzięki serii zegarków Carrera, marka zyskała renomę w świecie sportów motorowych. W 1985 roku połączyła siły z grupą TAG, tworząc TAG Heuer. Dziś firma łączy tradycję z nowoczesnością, oferując zarówno klasyczne, jak i innowacyjne zegarki, które są ikonami stylu i precyzji.

 

TAG Heuer Carrera Chronograph x Porsche 963 – wyścigowy design widoczny w każdym detalu

Każdy detal nowego TAG Heuer Carrera Chronograph x Porsche 963 odzwierciedla esencję wyścigowego Porsche 963. Stalowa, 44-milimetrowa koperta z czarną powłoką PVD, obszyta włóknem węglowym z podziałką tachometru, to prawdziwe dzieło sztuki. Koronka i przyciski chronografu pokryte czarnym DLC, wraz z ogniwem paska z wycięciem inspirowanym wyglądem wlotu powietrza typu NACA, nadają zegarkowi sportowego charakteru. Logo Porsche widniejące na srebrnym deklu oraz świecące w ciemności napisy i indeksy, przyciągają wzrok i dodają elegancji. Dzięki połączeniu takich elementów, TAG Heuer Carrera Chronograph x Porsche 963 jest nie tylko zegarkiem, ale również manifestacją pasji do motoryzacji i precyzyjnego zegarmistrzostwa. To prawdziwy hołd dla sportów motorowych, który przenosi Cię na tor wyścigowy za każdym razem, gdy spojrzysz na nadgarstek.

 
Zegarek TAG Heuer
 

TAG Heuer x Porsche 963 –  szkieletowa tarcza i unikatowe akcenty

Szkieletowa tarcza Carrera Chronograph x Porsche 963 jest prawdziwym dziełem sztuki, inspirowanym konstrukcją podwozia wyścigowego Porsche. Na tarczy znajdują się elementy nawiązujące do świateł LED w Porsche, a indeksy na licznikach 30-minutowym i 12-godzinnym są pokryte białą masą świecącą. W ciemności, świecą także szerokie wskazówki oraz dysk datownika na godzinie 6. Jedynym indeksem bez masy świecącej jest ten dla godziny 4, oznaczony czerwonym kolorem, symbolizującym godzinę rozpoczęcia wyścigu Le Mans. Dodatkowo, liczniki mają błyszczący wygląd, przypominający awenturyn.

 

Zaawansowane funkcje techniczne w zegarku TAG Heuer Carrera Chronograph x Porsche 963

Model Carrera Chronograph x Porsche 963 jest napędzany automatycznym kalibrem TH20-00, stworzonym w manufakturze TAG Heuer. Mechanizm ten ma 80-godzinną rezerwę chodu i został zaktualizowany w 2023 roku jako ulepszona wersja kalibru Heuer 02. Stoper jest obsługiwany za pomocą koła kolumnowego z pionowym sprzęgłem, a czerwone akcenty na kolumnie oraz spersonalizowany wahnik w kształcie kierownicy Porsche podkreślają jego wyjątkowość. Dzięki połączeniu precyzyjnego mechanizmu wraz ze świetnym wyglądem nie ma wątpliwości, że zegarek TAG Heuer poradziłby sobie w wyściu 24h Le Mans, znanym z niesamowitej rywalizacji i testowania granic wytrzymałości.

 
Zegarki
 

Limitowana edycja TAG Heuer x Porsche 963 z ekskluzywnymi akcesoriami

TAG Heuer Carrera Chronograph x Porsche 963 to nie tylko zegarek, ale także kolekcjonerski brylant. Model ten pochodzi z limitowanej serii 963 sztuk i jest oferowany w specjalnym pudełku, z dodatkowym, podróżnym etui. Cena zegarka wynosi 40 450 PLN, co czyni go wyjątkowym i ekskluzywnym dodatkiem dla każdego miłośnika zarówno zegarków, jak i sportów motorowych.


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.