Zegarki Doxa - szwajcarska precyzja w najlepszym wydaniu

Doxa

Zegarki Doxa - szwajcarska precyzja w najlepszym wydaniu

Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.

04 grudnia 2018

Na świecie wiele jest osób przekonanych, że zegarki o równowartości kilkudziesięciu złotych w całości zaspokoją ich potrzeby. I tak rzeczywiście jest – o ile możliwość sprawdzenia godziny, której dokładność wcale nie jest taka pewna jest szczytem oczekiwań. Dla osób, które wybierając zegarek poszukują nie tylko poprawnie wyświetlanej godziny, ale również wysokiej jakości oraz doskonałego, unikalnego wyglądu, Szwajcaria zrodziła zegarki idealne – mowa oczywiście o zegarkach Doxa!

Co trzeba wiedzieć o zegarkach Doxa?

Dlaczego zegarki Doxa są uznawane za jedne z najbardziej precyzyjnych zegarków w Szwajcarii? Za ich wysoką dokładnością przemawiają przede wszystkim wysokiej klasy mechanizmy, powstałe właśnie w tym górskim kraju – szwajcarskie napędy zegarkowe słyną ze swojej najwyższej dokładności i niezawodności. Co więcej, w części zegarków Doxa wykorzystano także mechanizmy ETA, legendarne już systemy napędowe, gwarantujące najwyższą możliwą jakość funkcjonowania, oceniane także przez wielu miłośników zegarków jako najlepsze z możliwych dostępnych napędów o wysokim czasie niezawodnego funkcjonowania. ETA stanowią prawdziwą arystokrację wśród mechanizmów zegarków – nic więc dziwnego, że są jednymi z najchętniej wybieranych modeli zegarków szwajcarskich. Ale czy to wszystko?

Zegarki Doxa

Ile kosztują zegarki Doxa?

Jednak nie sama jakość mechanizmu świadczy o wysokiej klasie tych zegarków. Klasyczny wygląd połączony z nowatorskimi rozwiązaniami to wizytówka marki zegarków Doxa – minimalistyczne tarcze doskonale komponują się z każdą formalną i elegancką stylizacją – nie bez powodu takie zegarki określa się mianem „garniturowców”. Dodatkowy szyk zyskują także dzięki umieszczeniu na tarczach cyfr rzymskich, powszechnie uznawanych za stosowane jedynie w najbardziej eleganckich modelach. Taki minimalizm może kłócić się, według niektórych, z ceną tych modeli – jednak jeśli weźmiemy pod uwagę także jakość mechanizmów, materiały oraz renomę marki, cena przestaje dziwić.

Warto zaznaczyć jednak, że nie wszystkie zegarki Doxa są przygotowane z myślą o komponowaniu się z garniturami – w ofercie producenta znajdują się także mniej oficjalne zegarki, świetnie pasujące do swobodnego, casualowego stroju – zwykle wyróżniają się sportowymi nawiązaniami, jak choćby skomplikowanymi chronografami, bezelami w większych rozmiarach, co pod kątem estetyki zbliża zegarki do popularnych nurków. To tylko jedna z ich zalet – dzięki poziomowi wodoszczelności wynoszącemu aż 300 metrów, gwarantują możliwość nurkowania na dużych głębokościach bez ryzyka uszkodzenia zegarków. Modele z kategorii dla nurków kosztować więc mogą nawet 2000zł. Warto pamiętać jednak, że kupując sportowe auto nie płacimy za to, że jeździ, ale za jego wysokie osiągi, wygląd, który przyciąga wzrok oraz markę.

Zegarki Doxa

Zegarek Doxa - czy warto?

Rynek szwajcarskich zegarków jest już całkiem pokaźny, ale Doxa zajmuje na nim jedno z najwyższych miejsc, stając się niezwykle ważnym graczem. Nieustannie w ofercie znajdują się wysokiej klasy modele, które ani trochę nie ustępują słynnym szwajcarskim markom. Nie ulega więc wątpliwości, że zdecydowanie warto zdecydować się na zegarki Doxa – w szczególności na modele z kolekcji Doxa Trofeo i Doxa D-Light. Dzięki wyjątkowemu stylowi i niezawodności mechanizmów znajdują się w czołówce szwajcarskich modeli. A Tobie, który z zegarków Doxa podoba się najbardziej?


Robert Sternicki

Lubi luksusowe zegarki, ubóstwia automaty i kolekcjonuje je pasjami. Jednocześnie uważnie śledzi wszelkie nowinki i wydarzenia ze świata zegarków. Prywatnie namiętnie pływa i podróżuje po różnych zakątkach świata.